Шеснаестина Купа Србије: Партизан убедљив против Водојаже, пет голова Ивановића

Фудбалери Партизана убедљиво су савладали зонаша Водојажу са 6:0 у утакмици шеснаестине финала Купа Србије.
vodojaza partizan

Јунак гостовања у Грошници био је Ђорђе Ивановић, стрелац чак пет погодака.

Члан Шумадијско-рашке зоне, четврог ранга српског фудбала, одолевао је Партизану до самог краја првог полувремена. Кружили су црно-бели око казненог простора Водојаже, претили су Лутовац, Марковић, Ивановић, али су одбрана домаћина и голман Живак били непрелазни. Четири минута пре полувремена Партизан је  успео да пробије бункер домаћина, а стрелац је био Ивановић.

Већ на старту другог полувремена Партизан је дуплира предност,што је сломио морал домаћина, па је уследила канонада црно-белих. Ивановић у 61. минуту стигао до хет-трика, пет минута касније првенац у дресу Партизана постигао је Лутовац, а само минут касније нови гол дао је Ивановић. У последњем минуту меча Ивановић је ставио тачку на импресивну партију својим петим голом у Грошници.

Осмина финала Купа Србије на програму је 23. октобра, а жреб ће накнадно бити обављен.

С. Р.

Водојажа – Партизан 0:6 (0:1)

ГРОШНИЦА: Игралиште Водојаже, гледалаца 2.000, судија Илић. Стрелци: Ивановић у 41, 45, 62, 67и 90. и Лутовац 66. минуту.

ВОДОЈАЖА: Живак, Дајић (Ђурић), Ђокић, Мијалчић, Коматина, Петровић, Јекић, Вуковић, Васиљевић, Недељковић (Јовановић), Сретеновић (Поповић).

ПАРТИЗАН: Стевановић, Пешукић, Вујачић, Динга, Урошевић (Станојловић), Смиљанић, Лакчевић, Ивановић, Марковић (Ђорђевић), Лутовац, Гигић (Јовановић).