ПЛ Нови Сад: Кисачани сменили Футожане на врху

Дерби је оправдао назив. Била је то лепа, тврда, занимљива  и до краја неизвесна фудбалска престава.
Tatra Sofeks/P. Palik

Татра - Софекс 2:1 (0:0)

КИСАЧ: Игралиште Татре, гледалаца 250,судија Ћулум (Шајкаш),  стрелци Петровић 65. и Пекић (из пенала) у 74. за Татру, а Трифуновић у 55. минуту за Софекс. Жжути картони Павловић, Новааковић (Татра) и Ковачевић, Глишић, Мрђан, Црепуља (Софекс)

ТАТРА: Костуранов 7, Срнка 7. Пекић 8, Дражић 7, Петровић 8, Новаковић 7, Ожват 6(Мартинко 6), Гаџић 6, Томљановић 6, Павловић 6(Стојаковић 6), Клаић 6(Ђаковић 7)

СОФЕКС: Глишић 7, Лазић 6, Попадић 7, Карановић 7, Косић 7,  Обрадовић 6, Ковачевић 6, Ивковић 6, Мрђан 7, Софранин 6(Бубуљ 6), Трифуновић 7(Црепуља 6)

У првом делу гости су имали иницијативу и једну велику прилику у 38 минуту али је голман домаћих спречио Мрђана да постигне погодак.

У другом делу у 55 минуту Трифуновић је после цњенатршута погодио мрежу. У 65 минуту најбољи играч дербија Петровић је све надскочио и главом поравнао резултат. Након поготка домаћи су преузели инцијативу. Гол одлуке постигнут је у 74 минуту. Голман гостију је  на недозвољан начин зауставио Томљановића, а судија је показао на белу тачку. Сигуран реализатор најстроже казне био је Пекић.

П. Палик

Футог - Сириг 7:1 (3:1)

ФУТОГ: Игралиш Футога, гледалаца 100, судија: Кљајић (Бачки Јарак), стрелци: Косић у 19. Стелкић у 38. Сирар у 45. и 61. Шобот у 72. Стевановски у 79. Тополић у 82. за Футог, Перић у 43. минуту за Сириг. Жути картони: Стевановски (Футог), Радић (Сириг).

ФУТОГ: Савковић, Ракочевић, Бероња (Милановић), Стевановски, Стелкић, Радић, Косић (Тополић), Кресоја, Чепић (Шобот), Бекер, Сирар.

СИРИГ: Дакић, Вукадиновић, Брежњак (Вулић), Наранчић, Васић, Бекић, Перић, Радић, Зукић, Вујановић, Митровић.

Коначно је и екипа Футога одиграла по захтевима тренера Малиновића и до врха напунила мрежу екипи из Сирига. У првом делу серију је започео Косић, наставили су је Стелкић и Сирар, да би Перић постигао гол за смањење резултата. У наставку се мрежа екипе из Сирига још четири пута зањихала.

М. По.

Фрушкогорски партизан - Нови Сад 1:3, Татра - Софекс 2:1, ЖСК - Петроварадин 1:0, Бачка - Ветерник 5:4, Пролетер - ТСК 1:3, Јединство (Г) - Шајкаш 0:1, Омладинац - Виноградар 4:0, Футог - Сириг 7:1, Јединство (Р) - Младост 0:0.