Плеј-оф за ЕП: Србија у Ослу победила Норвешку са 2:1

У Ослу завршен меч, односно други продужетак утакмице , Сергеј Милинковић -Савић лобом дао гол за тријумф у 103. минуту, у 82. минуту Милинковић-Савић довео "орлове" у вођство, у 88. минуту изједначио Норман
s

120` Крај другог продужетка и меча

119` Лукић заменио Тадића

116` У Норвешкој изашао Алабделуи, ушао Хауге

109` Коларов лепо шутирао из слободног ударца, Јарстан одбранио

106` Изашао Лазовић, ушао Гаћиновић

105` Почео други продужетак

103` Поново погађа Сергеј Милинковић  Савић, Србија води са 2:1, убрзо је први продужетак од 15 минута завршен. Сергеј је дао гол фантастичним лоб-ударцем

100` Одбрана Србије добро интервенише после корнера за Норвешку

95` Почео први продужетак од 15 минута

94` Завршено друго полувреме меча у Ослу, играће се два продужетка по 15 минута

92` Миливојевић добио жути картон

90` Играће се четири минута тзв. надокнаде времена

88` Норман погодио са ивице казненог поростора, Норвешка изједначила на 1:1

82` Сергеј Милинковић-Савић дао гол, Србија води 1:0! Сергеј је мајсторски прихватио лопту и после шута она улази у гол тик уз стативу. Дао је гол минут након уласка у игру. Тадић је центрирао а Александар Митровић асистирао

80` Милинковић-Савић уместо Ђуричића, а Миливојевић мења Максимовића

73` Кинг пробао са приличне дистанце, Рајковић лако брани

72`Коларов добро шутирао из велике даљине, голман Норвешке Јарстан успео да одбрани

71` Одегард шутирао са дистанце високо преко гола

66` У Норвешкој изашао Јохансен, ушао Кинг

60` Ристић добио жути картон због оштрог старта

57` Прилике за Србију као на покретној траци, али гола нема, овај пут Александар Митровић шутира главом са једанаест метара, голман Норвешке брани

55` Ђуричић пропустио шансу шансу за Србију, после центаршута фино је примио лопту, али је шутно по средини гола

49` Шеста шанса за Србију, Немања Гудељ после центаршута одлично шутира главом, лопта за длаку пролази поред стативе

47` У норвешкој репрезентацији Норман уместо Хенриксена, Норман убрзо добија жути картон

46`Почело друго полувреме

45` Завршено прво полувреме

35` Пета шанса за Србију, брз напад, Ђуричић одлично додаје Митровићу, овај не погађа зицер са пет метара

32` Прва шанса за Норвешку, после корнера Немања Максимовић са гол линије избацио лопту

29` Корнер за Норвешку, Србија се одбранила, Тадић добар у дефанзиви

26` Опет опасан напад Србије, комбинација Ристић-Ђуричић, овај други асистира, Митровића успева да омете штопер Норвешке , Србија је дефинитивно бољи актер

25` Још једна шанса за Србију, Лазовић одлично центрирао са десне стране после лепог дугог паса Тадића,Митровић и Ђуричић за мало кратки из близине

22` Корнер за Србију, после одбијене лопте "орлови" извели неколико напада, реперезентација Србије за сада делује убедљивије

19` Тадић још једном добро заврнуо лопту са десне стране, судија свира фаул Александра Митровића, захватио је лопту уз прекршај

17` Тадић на десној страни извео пар дриблинга, дао изванредан високи пас, Ђуричић покушао главом, али шут није имао снагу. Трећа шанса за Србију

9` Наши играју врло високо на половини Норвешке, притискају их и не дају да организују игру, а на средини терена пас игра "орлова" функионише врло добро

7` Лазовић имао одличну шансу, после паса остао је на десној страни и шутирао, али Норвежани блокирају. Пре тога Ђуричић је после додавања Тадића ушао у казнени са леве стране, али није добро шутирао

НОРВЕШКА: Јарстан, Алесами, Ховланд, Ајер, Елабделуји, Јохансен, Ељенуси (Берге),Норман, Едегор-Халанд, Серлот

СРБИЈА: Рајковић, Миленковић, С. Митровић, Коларов, Лазовић, Немања Максимовић, Гудељ, Ђуричић, Ристић, Тадић, А. Митровић