ПЛС: Млада екипа Кабела поражена од Радничког

Фудбалери Кабела поражени су у 27. колу Прве лиге Србије од Радничког из Сремске Митровице – 0:3. Гости су од почетка сусрет показали да су квалитетнији и сигурном игром дошли су до нова три бода.
Ј. Грлић

У уводном минутима меча, обе екипе су кренуле агресивно и са високим притиском на задњу линију противника. У 5. минуту Раднички је имао одличну шансу преко Чарапића који је био непрецизан. Гости су наставили са пресингом и пред крај првог дела успели су да прођу по левом боку, Чарапић је одлично упослио Петровића који је хладнокрвно свој тим довео у вођство. Само што су Кабеловци кренули са центра, лопта се поново нашла у њиховој мрежи. Одбрана домаћих је слабо реаговала, након слободног ударца гостију најбоље се снашао Милић и дуплирао предност Митровчана.

У наставку, Кабел је заиграо нешто храбрије и са више жеље. Уводну иницијативу домаћих прекинуо је Новић који је, након одлично убачене лопте, лако матирао Обадала, чиме је већ тада било јасно ко ће да буде победник овога сусрета. Гости су тада “смањили гас” и лопту све време држали под контролом. У надокнади времена, Крижан је поставио коначан резултат.

КабелРаднички 0:4 (0:2)

НОВИ САД: Игралиште Кабела, гледалаца: 150, судија: Филиповић  (Јагодина), стрелци: Петровић у 37, Милић у 41, Новић у 68. и Крижан у 90+3 за Раднички. Жути картони: Мартинкевич и Миличковић (Кабел), Спасојевић (Раднички).

КАБЕЛ: Обадал 6, Новаковић 7, Радмиловић 6,5, Мартинкевич 7 (од 71. Хуанг 6,5), Кокановић 6,5 (од 56. Јаковљевић 6,5), Керкез 7, Радић 6,5 ( од 58. Ловре 6), Лучић 7, Ивеља 6,5, Мирић 6 (од 42. Миличковић 6,5), Јеленковић 7.

РАДНИЧКИ: Бурсаћ 7, Димитрић 7 (од 54. Крижан 7,5), Илић 6,5, Чарапић 7,5 ( од 69 Перошевић 6,5), Новић 7,5 ( од 69. Гајић 6,5), Видић 7, Ракић 7, Петровић 7, 5 ( од 69. Матковић 7) , Спасојевић 7, Милић 7,5, Шкорић 7.