Полуфинале Купа на територији ФС Војводине: Руменчани и Зрењанинци за трофеј

Нови војвођански лигаш Јединство направило је још једно изненађење и после велике борбе савладало је трећелигаша Феникса и пласирало се у финале Купа на територији ФСВ.
fudbalska lopta

Посебно је импоновала игра момака тренера Швоње у првом полувремену када су постигли два гола, уз то пропустили још две прилике да дотуку противника.

Предност домаћину донео је спретни Заов. Ударац из угла извео је Илијин а на одбијену лопту натрчао је Тепић и шутирао. Голман Крстовић кратко је одбио лопту, а Заов био на правом месту. И код другог гола Богдан Тепић био је иницијатор акције, а  Грубовић је прецизним ударцем погодио мрежу.

У наставку је тренер Блануша у игру увео тројицу играча Јованића, Нинковића и Мандића што је допринело да гости преузму иницијативу. Међутим прве шансе имали су домаћи. Резултатску неизвесност донео је голом са беле тачке Јованић.

А у другом полуфиналу у Омољици Раднички из Зрењанина је савладао домаћу Младост после извођења пенал - 3:4 (1:1).

М. Поповић

Јединство (Р) – Феникс  2:1 (2:0)

РУМЕНКА: Игралиште Јединства, играно без гледалаца. Судија:  Репчек (Врбас). Стрелци: Заов у 20. и Грубовић у 29. за Јединство, а Јованић у 62. минуту (из једанаестерца) за Феникс. Жути картони: Ђекић, Скоко, Ђанковић (Јединство), Јеловић, Секулић (Феникс).

ЈЕДИНСТВО: Драгишић 7, Берић 7,5, Штефек 7, Ђекић 7, Зирић 6,5, Илијин 7 (од 46. Ђанковић 7), Грубовић 7,5 (од 46. Гаџић 7), Митровић 7 (од 65. Стојановић 7), Скоко 7,5 (од 78. Ћетковић -), Тепић 8 (од 62. Тришић 7), Заов 7,5.

ФЕНИКС: Крстовић 6,5, Благојевић 7, Матовић 6,5 (од 46. Нинковић 7,5), Видовић 7, Милаковић 7, Павловић 6,5 (од 46. Јованић 7), Јерловић 7, Секулић 6,5, Милутиновић 6 (од 20. Дамјановић 7), Павлов 6 (од 46. Мандић 7), Зејић 6,5 (од 64. Симуновић 7).