СЛС: Војводина и Пролетер поделили бодове у градском дербију (0-0)

НОВИ САД: У градском дербију на Стадиону Карађорђе, у 21. колу Суперлиге Србије, Војводина и Пролетер поделили су бодове одигравши утакмицу без голова. По изузетно тешком терену, наквашеном и полусмрзнутом и на температури испод нуле, утакмица није обиловала занимљивим приликама.
1

Утакмица је завршена

88` Како се приближава крај, игра полако замире. Изостају шансе, али и снага играчима

85` Добра акција нападача Војводине, али је Елесин био на месту. Ништа од промене резултата

84` Други жути за Човића. Пролетер последњих десетак минута са играчем мање

74` Контру је повукао Миросављев , али је, када је требало да шутира, био неодлучан те га је Граовац изблокирао

72` Ђурић је покушао из слободног ударца са 20-так метара, али није био прецизан

52` Одмах узвраћа Пролетер. Шћепановић је покушао али је Роцков био сигуран

51` Демантује нас Гајић. Добра шанса за Војводину. Наиме, Гајић је добро тукао у покушају да савлада Елесина, али је гоман Пролетера био прибран и сачувао мрежу

49` Како је завршило прво, тако је почело и друго полувреме. Дакле, без икаквих прилика за постизање гола. Разлози су разумљиви. Напољу је -3 степена.

Почело је других 45 минута

Прво полувреме по изузетно хладном времену је завршено. У последњих петнаестак минута није било прилика да се постигне гол. Поред хладноће, утакмицу каратерише и тврда и груба игра.

33` Човић из слободног ударца са око 20 метара али само у живи зид

30` Ни десет минута касније нема никаквих промена. Игра је тешка, Војводина има благу иницијативу, али шанси нема.

21` Месаровић је покушао са око 18 метара, али је Елесин био добро постављен

20` Сем шансе Нешковића са почетка утакмице, још увек нема шанси ни на једној страни. Играчи оба тима доста трче како би одржали телесну температуру, а игра се иглавном између два шеснаестерца

13` По хладном времену није лако играти. Лопта је углавном на средини терена

5` Шутирао је Нешковић у ближи угао, али је Елесин био сигуран

Утакмица је почела

САСТАВИ:

ВОЈВОДИНА: Роцков, Антић, Ђурић,  Гајић, Гојков, Граовац, Лазаревић, Месаровић, Милојевић, Нешковић, Саничанин

ПРОЛEТЕР: Елесин, Андрејевић, Букорац, Чоловић, Човић, Ламбулић, Миросављев, Митровић, Шћепановић, Танасин,  Вујаклија

Судија: Пипер

Гледалаца око 200, температура -2 степена Целзијуса

Због снега, за сада су одигране само две утакмице 21. кола: Партизан - Мачва 0:0 и Радник - Бачка 3:2.

Када је реч о осталим теренима, веома лоше стање је у Земуну, где би домаћин требало да игра против Динама из Врања, Младост из Лучана и Рад играће у понедељак, док би утакмице у Новом Саду између Војводине и Пролетера (16), у Суботици између Спартака и Вождовца (13) и у Крушевцу између Напретка и Радничког (19) требало да буду одигране.