ПОРАЗ БЕЧЕЈАЦА И НА ОПРОШТАЈУ ОД СРПСКОЛИГАШКОГ КАРАВАНА: Петарда на крају баладе
Фудбалери ОФК Бечеј ни на опроштају од својих навијача нису успели да постигну гол, а Кикинђани су заслужено стигли до три бода и наде у опстанак – 5:0.
„Петарда“ је добар резултат за „вртић са Тисе“, јер су знали овог пролећа да губе као домаћини и са седам голова у својој мрежи. Кикинђани јесу забележили убедљиву победу, а ко није против подмлађених Бечејаца, али нису приказали игру одговарајућу резултату, па с правом још увек стрепе за српсколигашки живот.
Голеаду крај Тисе отворио је Молнар већ у 10. минуту. Исти играч је три минута касније изврсно центрирао са леве стране, а Пјошта правовремено утрчао и са седам метара главом закуцао лопту у мрежу за дуплирано вођство. У 34. минуту је Виола изврсно извео слободан ударац са 18 метара и погодио ближи угао младог Ковијанића.
Опробао се Виола и у 36. минуту са нешто удаљеније дистанце, али сада је Ковијанић био на месту и сачувао своју мрежу. У самом финишу првог полувремена и Бранислав Пјошта је показао да зна добро да изведе слободњак, јер је са двадесетак метара затресао мрежу и на одмор се отишло са 0:4.
Имали су Кикинђани више у поседу лопту и у наставку утакмице, али је гол за њих постгао штопер Бечејаца Мијаиловић у 51. минуту. Домаћи су у другом полувремену у пар наврата стигли до казненог простора гостију, изнудили два ударца из угла, а Тодоровић је у 69. минуту, чак, упутио шут ка голу Кикинђана, који је Тасић одбранио.
Некада ривали из прволигашког ранга такмичења пали су на ниске фудбалске гране. Бечејци су одавно свесни да су изгубии српсколигашки статус, Кикинђани се надају да ће га задржати, али ако буду овако играли кроз недељу дана против Панчеваца, лако је могуће да ће доживети судбину Бечејаца.
ОФК Бечеј 1918 – ОФК Кикинда 0:5 (0:4)
Бечеј: Градски стадион крај Тисе. Гледалаца: 100. Судија: Драган Зорић (Клек) 7. Стрелци: Молнар у 10, Пјошта у 13. и 42, Виола у 34. и Мијаиловић (аутогол) у 51. минуту за ОФК Кикинду. Жути картони: Мијаиловић (ОФК Бечеј 1918)
ОФК Бечеј 1918: Ковијанић 5, Риго 5, Мијаиловић 5, Вукмировић 5, Радовић 5, Ћук 5,5, Тодоовић 5, Вучков 5, Сладић 5 (од 45. Нићин 5), Дорословачки 5 (од 46. Оџић 5), Туфегџић 5.
ОФК Кикинда: Тасић -, Хромиш, 6, Васовић 6 (од 53. Зечевић 6), Загорац 6, Балош 6,5, Станковић 6 (од 46. Шкеро 6), Виола 7, Пајтин 6,5, Ђорђевић 6 (од 46. Путник 6), Пјошта 7,5 (од 53. Хајду 6), Молнар 7 (од 46. Виловски 6).