Пораз Звезде од Каирата у Алматију са 2:1

Фудбалери Црвене звезде поражени су са 2:1 на гостовању Каирату у Алматију  у Казахстану у оквиру другог кола квалификација за Лигу шампиона, јавио је портал Србија данас.
z

Црвена звезда је лоше одиграла прво полувреме - организација игре није постојала, екипа је изгелда врло слабо.Везни ред није успевао да повеже линије, Катаи и Иванић су покушавали, али није то било ни изблиза опасно као током прошле сезоне.`

Наставак је донео бољу игру црвено-белих и то се исплатило у 57. минуту када је Хрват Дино Микановић неспретно реаговао и савладао свог голмана.

Када се очекивало да Звезда поведе само минут после сјајне шансе Гејлора Канге, домаћин је поново повео. Стрелац је био донедавни играч Партизана Маки Бањак, који је искористио лошу офсајд замку Милана Родића и рутонски савладао Борјана.

После овог меча остаје главобоља за Дејана Станковића, јер уз овакву игру тешко могу црвено-бели да обезбеде пролазак на реваншу у Београду.