ПОТИСКА ЛИГА Ађани све сигурнији

Убедљива победа АФК над јадраном Јадран  6:0 (2:0).
1

Ађани се захуктавају, па су убедљиву победу остварили против гостију из Санада. Голман Јадрана Дражен Пантелин је већ у 4.минуту савладао Рихард Пожар.

Голеаду је у 34.минуту наставио Адам Латак, троструки стрелац на овој утакмици. Спремнија екипа Ађана је доминирала и заслужено освојила читав плен, па је задржала корак са екипама из врха табеле.

АДА: Стадион у Рекреационом центру „Адица“, гледалаца 50. Судија: Д. Попов (Нови Кнежевац). Стрелци: Пожар у 4, Адам Латак у 34, 75. и 80, Киш у 58. и Петер у 68.минуту.

АФК: Балаж, Вилагош (Сираки), Вујић, Адриан Латак, Пожар (Шевић), Дражић, Баштованов, Киш (Стојанов), Драпшин, Адам латак, Петер.

ЈАДРАН: Пантелин, Кнежевић, Јованов (Ч. Стојановић), Бебек, Михаљев, Станић, Јухас, Ђурђев, Татић, Ћинкул, М. Стојановић (Поповић).

Торњош - Граничар 5:0 (прекинуто у 28. минуту)

Ђалинци су у Торњош допутовали са седам играча, а када су стрелци из екипе лидера Миклош Хомоља, Арон Рушак и Даниел Барна од 18.минута почели да пуне мрежу Дулета Тодоровића, Граничар је у 28.минуту остао са свега шест играча јер Бранислав Поповић није могао да настави утакмицу па је судија Стеван Јурић одсвирао крај.

ТОРЊОШ: Игралиште Торњоша, гледалаца 40. Судија: С. Јурић (Сента). Стрелци: М. Хомоља у 18. и 23, Рушак у 21. и Д. Барна у 25. и 27. минуту.

ТОРЊОШ: Деак, Цурновић, Г. Хомоља, Кокрехел, Ж. Барна, Катона, Чернак, Карачоњи, Д. Барна, М. Хомоља, Рушак.

ГРАНИЧАР: Тодоровић, Коблехер, Уверић, Савић, Цвејић, Б. Поповић, Малемић.

Тромеђа - Славија 6:1 (2:0)

У комшијском дербију екипа из Банатског Аранђелова доживела је прави дебакл. Овако убедљивој победи нису се надали домаћини из Мајдана. Јунак меча био је Даниел Лакатош који је чак три пута затресао мрежу Јована Арсенова, разиграо се и Михаљ Хомоља који је у два наврата погодио циљ. Преко резервисте Душана Цвијића гости су успели да смање на 5:1, а четири минута касније тачку на победу Тромеђе ставио је Марк Токоди.

МАЈДАН: Игралиште Тромеђе, гледалаца 50. Судија: А. Торњански (Нови Кнежевац). Стрелци: Лакатош у 42, 56. и 80, Хомоља у 44. и 60. и Токоди у 86. за Тромеђу, а Цвијић у 82. минуту за Славију.

ТРОМЕЂА: Крстић, Д. Пап, Хорват, К. Домонкош (Ваш), Ђери, Фаркаш, Тарацки (Михок Куцора), Л. Домонкош, Лакатош, Хомоља, Фехер (Токоди).

СЛАВИЈА: Ј. Арсенов, Ремете, Перишић (Цвијић), Кијац, Стојан Јовичин (Стевица Јовичин), Миланов, Бајић, Агоштон, Елезовић, Кесег, С. Арсенов.

Тиса - Чока 5:1 (2:0)

Падејци су се разиграли против екипе Чоке, која је дошла без резервних играча. У првом делу Даниел Раданов и Атила Липтаи су затресли мрежу Марка Милитарова за вођство од 2:0, које је у 57.минуту успео да смањи Дамир Чавић. Међутим, то је  било све што су успели да ураде Чокани, јер је домаћа екипа до краја утакмице головима Липаија, Саше Мојсина и Јожефа Кочиша укњижила заслужену победу. Лепа вест и са клупе Тисе, јер је резервни играч Божидар Атељевић у време утакмице добио сина.

Припремио: М. Митровић

ПАДЕЈ: Игралиште Тисе, гледалаца 50. Судија: С. Зрим (Српски Крстур). Стрелци: Липтаи у 33. и 77, Раданов у 29, Мојсин у 70. и Кочиш у 78. за Тису, а Чавић у 57.минуту за Чоку. Жути картон: Чавић (Чока).

ТИСА: Ковач, Липтаи, Шили, Мојсин (Јојић). Раданов (Жубрецки), Малетин, Јенеи (Шипош), Г. Ленђел, Зомбори, Кочиш, Фодор.

ЧОКА: Милитаров, Чавић, Малбаша, Јолић, Петер, Попов, Чернак, Костић, Келеува, Антанасовић, Васин.

Хајдук - Бачка 1:0 (0:0)

Гости из Мола су пропустили да реализују више прилика, промашивали су или је сигурно интервенисао голман домаћих Слободан Панић. У 76.минуту на набачену лопту из корнера добро је скочио Адријан Хорват и главом послао лопту у мрежу.

ПОДЛОКАЊ: Игралиште Хајдука, гледалаца 30. Судија: Н. Зекоња (Кикинда). Стрелац: А. Хорват у 76.минуту. Жути картони: Ранков, Р. Радаковић, Марта, Милан Хајдер (Хајдук), Ференц (Бачка).

ХАЈДУК: Панић, Жишков, А. Хорват, Ранков, Оњин (Бркљач), Р. Радаковић, Ерић, Бодрожа, Остојић (Д. Радаковић), Николин (Марта), Милан Хајдер.

БАЧКА: Ђукић, Ференц, Цифрић (Абуисмаил), Куртешанин, М. Крижан, Влајковић, П. Крижан (Јеремић), Анђелковић, Кубурић, Радонић, Сиђи).

Шампион - Потисје 1:5 (1:2)

После корнера у 5.минуту за вођство домаћина, на одбијену лопту Атила Биро је погодио десни доњи угао., али потом головима Левенте Апроа и Чабе Мухија долази до преокрета. Код вођства Кањижана 1:2, Иван Малагурски је прокоцкао прилику да из пенала изједначи, шутирао је поред гола. У дургом делу до изражаја су дошли боља спремност и квалитет екипе гостију, што су головима поткрепили Мухи и Апро.

ОРОМ: Игралиште у Орому, гледалаца 50. Судија: Ђ. Симендић (Мол). Стрелци: Биро у 5. за Шампион, а Мухи у 30, 82. и 86. и Апро у 20. и 70. минуту за Потисје.

ШАМПИОН: Саша Стојчић, Буза, Лаковић (Јо), Кермеци, Шили (Жамбоки), Слободан Стојчић, Мартиал, Мора, Малагурски, Вираг (Крајновић), Биро.

ПОТИСЈЕ: Бохата, Баги, Домонкош, Тандари, Хусак, Фодор, Киш (Угри), О. Нађ (К. Нађ), Сакач, Апро, Мухи.

Хоргош - Јединство  2:0 (2:0)

Борбена утакмица са доста шанси пре доба гола, у којој се Јединство жестоко супротставило домаћину. Хоргошани су повели из пенала који је у 29.минуту досудио Дејан Попов, када је Александра Божанина оборио Петер Калмар, а сигуран реализатор био Кристијан Тертели. Десетак минута раније голман гостију Никола Стијовић се пожалио на повреду, али је издржао до пенала, па је морао бити пребачен у суботичку болницу. За коначан резултат у у 38.минуту Флоријан Фехер је са 25 метара погодио десни горњи угао.

ХОРГОШ: Стадион Хоргоша, гледалаца 100. Судија: Д. Попов (Нови Кнежевац) Стрелци: Тертели у 29. (из једанаестерца) и Фехер у 38.минуту- Жути картони: Тертели, Крчмар (Хоргош), Илић, Попов и М. Живков (Јединство).

ХОРГОШ: Бенде, Фехер, Сабо, Хокса, Бохата, Тертели, Коломпар (Макра), Крчмар, Салма (Пуљаи), Добо, Божанин (Јаковљевић).

ЈЕДИНСТВО: Стијовић (Тахић), Калмар, Мичевић (Илић), М. Живков, Брзак, Зивлак, Коблехер, Миланов, Мајер (Миклуц), Попов, Б. Живков.

МФЛ КИКИНДА–ЖИТИШТЕ

Силовити  Новоцрњани

Рохам - Бега 6:1 (2:0)

НОВА ЦРЊА: Стадион Рохама, гледалаца 50, судија: Јоцин (Иђош), стрелци: Хорват у 14. Б. Карачоњи у 24. 72. и 87. Шугић у 52. Марков у 81. за Рохам, Кордић у 75. (из пенала) минуту за Бегу. Жути картони: Борбен, Бакић (Бега).

РОХАМ: Јовин, Лајош (Палатинуш), Стојановић, Глигор (Тодор), Марков, Балог, Челекетић, Карачоњи, Шугић (Чикош), Хорват, Керекеш.

БЕГА: Кордић, Бакић, Сакал, Бањац, Поповић, Видаковић, Раданов, Банаћан, Ђениловић, Тодоров (Милашиновић), Борбељ.

Фудбалери Рохама из Нове Црње остварили су убедљиву победу од 6:1 против екипе из Новог Итебеја.

М. Секулић

ПАДЕЈ: Тиса - Чока 5:1, ХОРГОШ: Хоргош 1911 - Јединство (Српски Крстур) 2:0, АДА: АФК - Јадран (Санад) 6:0, ТОРЊОШ: Торњош - Граничар (Ђала) 5:0, ПОДЛОКАЊ: Хајдук - Бачка (Мол) 1:0, МАЈДАН: Тромеђа - Славија (Банатско Аранђелово) 6:1, ОРОМ: Шампион - Потисје (Кањижа) 5:1.

1. Торњош         7              7      0      0      33:4 21

2. Потисје          8      6      1      1      32:9  19

3. Хоргош          8      5      3      0      23:4  18

4. АФК               8      6      0      2      23:5  18

5. Бачка            8      4      0      4      22:10        12

6.Једиинство      8      4      0      4      11:15        12

7. Јадран           8      3      2      3      16:24        11

8. Славија         8      3      1      4      18:22        10