Потиска лига: Кањижани лако до преокрета

Шампион - Потисје 1:3 (1:1)
jedinstvo martonos

ОРОМ: Игралиште у Орому, гледалаца 50. Судија: Н. Јанковић (Мол). Стрелци: Јурић у 4. за Шампион, а Велез у 15. и 47. и Балго у 52.минуту за Потисје. Жути картон: Салма (Потисје).

ШАМПИОН: Видаковић Хаднађ, Ковач, Товиловић, Саша Стојичић, Лобозар (Крајновић), Јо (Кадар), Слободан Стојичић, Малагурски, Вираг (Пеић Гавран), Јурић, Биро.

ПОТИСЈЕ: Апро, Баги, Домонкош (О. Нађ), Велез, Добо, Буза, Чањига, Балго (Бохата), Сечеи (Гаврић), Салма (Ившић), Тандари (Хорват).

Оромчани су повели у 4.минуту када је лопту убачену са десне стране Зоран Јурић прихватио на петерцу,  а његов снажни шут није успео да одбрани голман Кањижана Криштоф Апро. Радост домаћина је трајала кратко, јер је убрзо уследио преокрет. У 15.минуту Габор Домонкош је искоса шутирао, а Арпад Велез је са гол линије проследио лопту у мрежу. Велез је лобовао истрчалог голмана Потисја, а за коначан резултат поставио је Балго који је искористио кикс одбране Оромчана.

Јединство (М) - Славија  1:0 (1:0)

МАРТОНОШ: Игралиште Јединства, гледалаца 30. Судија: Д. Попов (Нови Кнежевац). Стрелац: Прекпалај у 18.минуту. Жути картони: Прекпаљај, Киш (Јединство) и Хусак (Славија).

ЈЕДИНСТВО: Макра, Бајус, Симић (Садуши), Нађ, Атељевић, Ајтаи, Н. Раду, Лакатош, Јухас (Димовић), Прекпалај, Киш (Коломпар).

СЛАВИЈА: М. Раду, Мичевић, Чавић, Божин, Хусак, Јолић, Н. Малуцков, Трбовић, Славковић, С. Малуцков, Јовичин.

Гости из Банатског Аранђелова били су бољи у првом полувремену, али су домаћини у 18.минуту голом Луиђи Прекпалаја успели да постигну гол одлуке. У другом делу домаћа екипа је пропустила неколико изгледних прилика.

Чока - Тиса 0:7 (0:4)

ЧОКА: Стадион у Чоки. Гледалаца 30. Судија: И. Малетин (Кикинда). Стрелци: Липтаи у 18, Ђукић у 20, Потлока у 26, Јакшић у 40, Јенеи у 50. и 53. и Мојсин у 87. минуту. Жути картони: Марков (Чока), Ђукић, Раданов, Матијевић и Зомбори (Тиса). Црвени картон: Антанасовић (Чока).

ЧОКА: Милитаров, Брдарић (Стајић), Ган (Боројевић), Костић, Ружа, Попов, Барбат, Радин (Шаш), Антанасовић, Мендергиш, Марков.

ТИСА: Радић, Буш (Зомбори), Ленђел (Колдан), Јакшић, Шили, Ђукић (Јенеи), Раданов (Губи), Липтаи, Апро (Мојсин), Матијевић, Потлока.

Чокани су као домаћини доживели катастрофалан пораз од знатно спремније екипе из Падеја.

Хоргош - Јадран 3:1 (2:0)

ХОРГОШ: Игралиште Хоргоша, гледалаца 80. Судија: С. Јурић (Сента). Стрелци: Пуљаи у 11. (из једанаестерца) и 72. и Жолт Хокса у 28, а Немања Кесег у 55. минуту за Јадран. Жути картони: Тертели, Хокса (Хоргош), Јосиповић, М. Стојановић, Ч. Стојановић и Станић (Јадран).

ХОРГОШ: Барањаш, Фехер, Тертели, Холо, Бохата, Ружа, Хусак, Хокса (Ури), Пуљаи, Какаш (Салма), Косо.

ЈАДРАН: Јосиповић, Владисављев (Поповић), М. Стојановић, Бебек, Ч. Стојановић, Јованов, Кесег, Станић, Јухас, Ђурђев, Павлов.

У доста тврдој и борбвеној утакмици славили су домаћини. Иван Ружа је у 11.минуту непрописно заустављен у казненом простору, па је судија н Јурић оправдано показао на белу тачку, а сигуран реализатор најстроже казне био је Пуљаи. Предност је удвостручио главом Жолт Хокса. Немања Кесег је успео да после корнера савлада голмана Хоргошана, а 72. минуту Давид Салма је прошао кроз средину терена и проиграо Пуљаија који поставио коначан резултат.

Хајдук - Јединство (СК)  0:4 (0:3)

ПОДЛОКАЊ: Игралиште Хајдука. Гледалаца 40. Судија: Н. Зекоња (Кикинда). Стрелци: Р. Дабевски у 6, Сарапа у 21. и 54,  и Т. Дабевски у 30. минуту.

ХАЈДУК: Радаковић, Бошњак, Врабел, А. Хорват (М. Хорват), Бодрожа (Остојић), Мухи, Барјактаровић, Оњин (Елезовић), Хајдер (Бањац), Шлејхер, Матејин (Крушић).

ЈЕДИНСТВО: Панић, Илић (Илијин), Брзак, В. Коблехер, Т. Дабевски, П. калмар, Ранков (Божанин), Мајер (К. Коблехер), Р. Дабевски (Л. Калмар), Зивлак, Сарапа (Јованов).

Већ у 6.минуту Роберт Дабевски после корнера јсавладао голмана домаћих Радована Радаковића. Предност гостију из Српског Крстура удвостручио је прецизним шутем из слободног ударца са 18 метара искусни Станислав Сарапа. Потом је Сарапа асистирао Томи Дабевском, а у другом полувремену још једним поготком победу је потврдио је Сарапа.

Тромеђа - Граничар  2:1 (1:1)

МАЈДАН: Игралиште Тромеђе, гледалаца 30. Судија: С. Малетин (Нови Кнежевац). Стрелци: Хађмаш у 22. и 86. за Тромеђу, а Сарапа у 18.минуту за Граничар. Жути картони: Михок Куцора, Фехер (Тромеђа), Саша Иванов (Граничар).

ТРОМЕЂА: Бицок, Д. Пап, Хорват (Нађ), Михок Куцора, Бенедек, В. Фехер, Дашић (Д. Фехер), Домонкош, Хаталак, Мухи, Хађмаш.

ГРАНИЧАР: Тодоровић, Цвејић (Зрим), Уверић (Слађан Иванов), Дражић, Игњатов, Беланчић, Сарапа, Б. Поповић, Огњеновић, Миклуц, Саша Иванов.

Радост прве победе у овој сезони осетила је екипа Тромеђе, у неизвесној утакмици против гостију из Ђале. Тромеђа је дошла у вођство погоптком Сарапе. За преокрет се побринуо Саболч Хађмаш.

Припремио: М. Митровић

МАЈДАН: Тромеђа - Граничар (Ђала) 2:1, МАРТОНОШ: Јединство - Славија (Банатско Аранђелово) 1:0, ПОДЛОКАЊ: Хајдук  - Јединство (Српски Крстур) 0:4, ХОРГОШ: Хоргош - Јадран (Санад) 3:1, ЧОКА: Чока - Тиса (Падеј) 0:7, ОРОМ: Шампион - Потисје (Кањижа) 1:3.

1. Једин (СК)      2      2      0      0      10:0  6

2. Потисје  2      2      0      0      7:1    6

3. Тиса      2      1      1      0      8:1    4. 4.

4. Хоргош  2      1      1      0      4:2    4

5. Шампион       2      1      0      1      9:4    3

6. Једин (М)       2      1      0      1      1:6    3

7. Тромеђа 2      1      0      1      3:9    3

8. Граничар       2      0      1      1      1:2    1