ПОТИСКА ЛИГА: Крстурци чувају врх

Јединство (СК) - Тиса  4:0 (2:0)
с

СРПСКИ КРСТУР: Игралиште Јединства, гледалаца 100. Судија: Д. Попов (Нови Кнежевац). Стрелци: Сарапа у 8. (из једанаестарца) 19. и 75. и Т. Дабевски у 62.минуту. Жути картони: Илић (Јединство) и Јенеи (Тиса).

ЈЕДИНСТВО: Панић, Илић (А. Божанин), Брзак, В. Коблехер, Т. Дабевски, П. Калмар (К. Коблехер), Ранков (Јованов), Мајер (П. Божанин), Р. Дабевски (Л. Калмар), Зивлак, Сарапа.

ТИСА: Радић, Ф. Ленђел (Г. Ленђел), Јакшић, Шили, Ђукић (Зомбори), Раданов (Колдан), Јенеи (Дујмовић), Кочиш, Матијевић, Тот (Малетин), Апро.

Против увек неугодне екипе из Падеја, у коректном надигравању, Крстурци су остварили очекивану победу. Одбрана гостију капитулирала је у 8.минуту поготком са пенала искусног Станислава Сарапе, који је касније још два пута затресао мрежу.

Хајдук - Хоргош 2:3 (1:2)

ПОДЛОКАЊ: Игралиште Хајдука, гледалаца 40. Судија: С. Зрим (Нови Кнежевац). Стрелци: Шлејхер у 2. и 54. за Хајдук, а Пуљаи у 8, Косо у 43. и Тертели у 70. минуту за Хоргош. Жути картони: Радаковић (Хајдук), Крчмар, Тертели и Веселинов (Хоргош 1911). Црвени картон: Ранков (Хајдук).

ХАЈДУК: Радаковић, Остојић, А. Хорват, Ранков, Барјактаровић, Мухи, Милан Хајдер (Мацура), Шлејхер, Њежић (Елезовић), Бањац (Милош Хајдер).

ХОРГОШ: Бенде, Фехер, Сабо, Ружа, Тертели, Веселинов, Хокса (Холо), Берец (Какаш), Пуљаи, Крчмар, Косо.

Неизвесна и борбена утакмица, уз резултатске обрте из којих су Хоргошани однели читав плен. У 2.минуту за вођство домаћина  пројектил Тамаша Шлејхера са 20 метара погодио је Кристијана Тертелија и завршио у мрежи. Изједначио је Игор Пуљаи са 25 метара погодио је под пречку. Хајдук у 14.минуту остао са играчем мање када је Владимир Ранков без лопте ударио Патрика Косоа. Косо у финишу првог дела из соло акције донео  вођство Хоргошанима, које је у 54. минуту поравнао Шлејхер погодивши са 18 метара леви горњи угао.

Из прекида у 70.минуту Пуљаи је проиграо Тертелија који је прецизно погодио десни доњи угао.

Славија - Потисје  1:5 (1:5)

БАНАТСКО АРАНЂЕЛОВО: Игралиште Славије, гледалаца 40. Судија: Н. Јанковић (Мол). Стрелци: Војнић Хајдук у 19. за Славију, а Добо у 5, 18. и 20. и Буза у 6. и 22. минуту (из једанаестерца) за Потисје.

СЛАВИЈА: Цвејић, Ремете, Марки, Хусак, Војнић Хајдук, Миланов, Славковић, Малуцков, Јовичин.

ПОТИСЈЕ: Апро, Баги, Домонкош, Хорват, Фодор, Добо, Буза, Гаврић, Балго, Тандари, О. Нађ.

Домаћини су стартовали са некомплетном екипом, тако да гостима из Кањиже није било тешко да за кратко време дођу до убедљивог вођства. Утакмица је прекинута у 25.минуту, када су домаћини остали са недовољним бројем играча на терену.

Јадран - Тромеђа 9:0 (6:0)

САНАД: Игралиште Јадрана. Гледалаца 50. Судија: М. Бојин (Падеј). Стрелци: Јухас у 12, 18, 28. и 52, Павлов у 36. и 63, Д. Ђурђев у 38. и 42. и Олушки у 62.минуту (из једанаестерца).

ЈАДРАН: Ч. Стојановић, Будовалчев, Олушки, Кнежевић, С. Ђурђев, Д. Јованов, Миланов, Станић, Јухас, Д. Ђурђев, Павлов.

ТРОМЕЂА: Бицок, Михок Куцора, Хорват, Марта, Мадарас, Хаталак, Дашић, Фаркаш, Хомоља, Лакатош, А. Пап.

Боља и спремнија екипа Јадрана напунила је мрежу гостију из Мајдана. Голеаду је започео расположени Роберт Јухас који је четири пута савладао Акоша Бицока, учинак су допунили са по два поготка Драгослав Ђурђев и Небојша Павлов, а с беле тачке и Станко Олушки.

Јединство (М) - Чока  1:1 (1:0)

МАРТОНОШ: Игралиште Јединства, гледалаца 30. Судија: А. Торњански (Нови Кнежевац). Стрелци: Јаблонски у 23. за Јединство, а Страјин у 89.минуту за Чоку. Жути картони: Вранка, Раду (Јединство) и Попов (Чока).

ЈЕДИНСТВО: Макра, Јаблонски, Вранка, Нађ, Атељевић, Димовић (Марић), Раду (Садуши), Лакатош, Јухас, Прекпалај, Киш (Коломпар).

ЧОКА: Милитаров, Крсмановић (Боројевић), Брдарић (Мендергиш), Страјин, Давидов, Попов, Барбат, Антанасовић, Концулић (Костић), Челекетић, Ћинкул.

Мартоношани су били бољи у првом делу, када су повели голом Акоша Јаблонског, а гостима из Чоке припало је друго полувреме. За изједначење Александар Страјин је у 89.минуту савладо Иштвана Бендеа.

Граничар - Шампион  2:1 (2:1)

ЂАЛА: Игралиште Граничара, гледалаца 30. Судија: И. Малетин (Нови Кнежевац). Стрелци: Беланчић у 11. и Попов у 34. за Граничар, а Слободан Стојичић у 40.минуту за Шампион. Жути картони: Савић (Граничар), Биро, Мора и Видаковић Хаднађ (Шампион). Црвени картон: Пеић Гавран (Шампион).

ГРАНИЧАР: Слађан Иванов, Сарапа, Уверић (Зрим), Игњатов, Савић, Перишић, Беланчић, Поповић, М. Јахја, Маленић (Џ. Јахја), Саша Иванов.

ШАМПИОН: Видаковић Хаднађ, Ковач, Ш. Мисини, Товиловић, Саша Стојичић, Лобозар (Шили), Слободан Стојичић, Пеић Гавран, Јурић (Малагурски), Биро, Мора.

Ђалинци су забележили прву победу ове сезоне. Све је решено у првом делу, када су домаћини пружили бољу игру и погоцима Николе Беланчића и Бранислава Попова повели 2:0, а у 40.минуту пораз Оромчана ублажио је Слободан Стојичић.

Приредио: М. Митровић

СРПСКИ КРСТУР: Јединство - Тиса (Падеј) 4:0, ПОДЛОКАЊ: Хајдук - Хоргош (Хоргош) 2:3, ЂАЛА: Граничар - Шампион (Ором) 2:1, БАНАТСКО АРАНЂЕЛОВО: Славија - Потисје (Кањижа) 1:5, САНАД: Јадран - Тромеђа (Мајдан) 9:0, МАРТОНОШ: Јединство - Чока 1:1.

 1. Једин (СК)   7      6      1      0      27:2  19

 2. Потисје       7      6      1      0      26:4  19

 3. Хоргош        7      4      2      1      15:8  14

4. Тиса      7      4      1      2      16:9  13

 6. Јадран 7      3      1      3      22:13        10

 5. Хајдук 7      3      1      3      17:13        10

 7. Једин (М)     7      2      2      3      4:12  8

 8. Чока    7      2      1      4      8:28  7