Потиска лига: Крстурци намучили Кањижане

Екипа из Српског Крстура се добро супротставила Кањижанима, који су се прописно намучили и до победе дошли тек у самом финишу нутакмице.
Momenat sa utakmice Potisje - Jedinstvo(SK)  Foto: Dnevnik.rs/M. Mitrović

Потисје – Јединство (СК) 1:0 (0:0)

КАЊИЖА: Стадион Потисја, гледалаца 50. Судија: Ђ. Симендић (Мол). Стрелац: О. Нађ у 89.минуту. Жути картони: Папданчо, Барјактаровић (Потисје), Миклуц и Живков (Јединство).

ПОТИСЈЕ: Бохата, Домонкош, Хорват (Угри), Мухи, Барјактаровић, Баша (Чехак), Киш, Рафаи (Балго), Конц, Папданчо, О. Нађ.

ЈЕДИНСТВО: Рице, Ђерић (Јованов), Мајор, Брзак, Холо, Живков, Миклуц, Кришанов, Калмар, Миланов, Дабевски.

Крстурци су били равноправан такмац домаћинима, чак су у неколико наврата били у прилици да дођу у вођство. У 35.минуту у неколико налета успела је да одоли одбрана Потисја, захваљујући и добрим одбранама голмана Чабе Бохате.

Кањижани су узвратили у 44.минуту, на центаршут са леве стране, у прилици је био Оливер Нађ, али је голман Јединства Иштван Рице лопту избио у корнер. У 65.минуту из контре нова прилика за госте, у трку са 17 метара је снажан шут према голу Кањижана упутио Роберт Дабевски, а Бохата сигурно одбранио.

Минималну победу поготком у 89.минуту Кањижанима је обезбедио Оливер Нађ, искористивши несмотреност одбране гостију, прихватио лопту између тројице противничких играча и ниско је послао у небрањени део мреже.

Тиса – Торњош 1:2 (0:1)

ПАДЕЈ: Игралиште Тисе, гледалаца 50. Судија: С. Поповић (Кикинда). Стрелци: Јенеи у 57. за Тису, а Рушак у 18. и Карачоњи у 60. за Торњош. Жути картони: Кочиш (Тиса) и Кокрехел (Торњош).

ТИСА: Радић, Ф. Ленђел, Шили, Мојсин (Буш), Малетин (Игњин), Јенеи, Г. Ленђел, Зомбори, Ненадов, Кочиш, Раданов.

ТОРЊОШ: Губик, Норберт Нађ, Секе, Г. Хомоља, Нимрод Нађ, Тот, Кокрехел, Рушак, Карачоњи, М. Хомоља, Е. Нађ (Деак).

Арон Рушак је у 18.минуту искористио грешку одбране домаћих и затресао мрежу Лазара Радића. Торњошани су покушавали високим лоптама да створе прилике пред противничким голом, али су се ти покушаји изјаловили. Поред тога, у редовима обе екипе доста нервозе. Падејци су у 57.минуту успели да изједначе преко Роберта Јенеија, што је унело додатну нервозу у екипи Торњоша, која је један од претендената на прво место. Ипак, захваљујући бољој спремности успели су некако да “препливају” Тису. У 60.минуту гол Жолта Карачоњија донео је тешком муком извојевану победу.

Бачка – Шампион 4:1 (2:1)

МОЛ: Стадион бачке, гледалаца 100. Судија: И. Живковић (Кикинда). Стрелци: Симендић у 43, Моровић у 44, П. Крижан у 55. и Цвитко у 77. за Бачку, а Биро у 16. минуту за Шампион.  Жути картони: Влајковић, Моровић (Бачка), Милуновић и Писарић (Шампион).

БАЧКА: Јанковић, Донго (Кубурић), Симендић, Влајковић, М. Крижан, Ференц (Радонић), П. Крижан, Врбашки, Моровић, Цвитко, Стефановић (Парабуцки).

ШАМПИОН: Чоти, Саша Стојичић, Мијатов, Милуновић, Слободан Стојичић, Биро, Писарић, Малагурски, Мора, Буза (Ердељи), Вираг (Крајновић).

Оромчани су на гостовању у Молу на почетку утакмице успели да изненаде екипу лидера на табели, када је у 16.минуту Атила Биро успео да надмудри одбрану Бачке и затресе мрежу Александра Јанковића.

У финишу првог полувремена дошло је до преокрета, јер је у Никола Симендић у 43.минуту успео да изједначи, а минут касније Славко Моровић је обезбедио вођство. У другом делу головима Петера Крижана и Зорана Цвитка екипа Бачке је потврдила победу, показавши да није случајно на челној позицији.

Јединство (М)  - АФК  2:9 (1:6)

МАРТОНОШ: Игралиште Јединства, гледалаца 30. Судија: С. Зрим (Српски Крстур). Стрелци: Т. Нађ у 8. и Бите у 47. за Јединство, а Адам Латак у 2, 16. И 87, Вилагош у 25, 36, 41. и 63, Киш у 30. и Пожар у 76. минуту за АФК. Жути картони: Б. Атељевић и Фејеш (Јединство).

ЈЕДИНСТВО: Макера, Фејеш, Т. Нађ, Хуста Ласло, Бите, Перњес, Радулов, Б. Атељевић (Момиров), Фаћол (Бајтаи), Биро (Јаблонски), Поша.

АФК: Јанковић, Вилагош, Вујић, Голубовић, Адријан Латак (Грданов), Пеко, Бикицки, Петер, Адам Латак, Киш (Хорват), Пожар (Сегедински).

У утакмици неравноправних противника у погледу квалитета И спрмености екипа, доминирали су Ађани. Адам Латак је већ у 2.минуту затресао мрежу домаћина, али је Тамаш Нађ након шест минута успео да изједанчи, међутим, то и још један погодак почетком другог полувремена, било је све што су Мартоношани могли да учине против бољег противника. Жолт Вилагош је постигао четири поготка, по један гол придодали су Норберт Киш и Рихард Пожар, а троструки стрелац Адам Латак је заокружио победу у 87.минуту, која је могла бити још убедљивија.

М. Мр.

Тромеђа – Граничар 1:4 (0:1)

МАЈДАН: Игралиште Тромеђе, гледалаца 40. Судија: И. Малетин (Нови Кнежевац). Стрелци: Хомоља у 72. за Тромеђу, а Божанин у 27. и 84, Иванов у 53. и Божин у 79. минуту за Граничар.

ТРОМЕЂА: Крстић, Д. Пап, Хорват, Т. Пап (Пиокер), К. Домонкош, Л. Домонкош, Ђери, Ђемант (А. Пап), Михок Куцора (Ваш), Хомоља, Фехер.

ГРАНИЧАР: Тодоровић, Илић, Лупшић, Дражић, Сарапа, Јованов, Бајић, Стојков, Божин, Иванов, Божанин (Бегеши).

Ђалинци су после три узастопна пораза успели у коректном и фер надигравању да освоје читав плен на гостовању у Мајдану. Никола Бајић је у 27.минуту упутио снажан пројектил са 18 метара, голман домаћин Игор Крстић је успео да одбрани, али је за вођство на најбољи начин искористио одбијену лопту Александар Божћанин. Вођство је лепим поготком удвостручио у 53.минуту Бојан Иванов, Михаљ Хомоља смањује на 2:1. Ређале су се шансе гостију, да би у финишу утакмице Ђалинци са још два поготка укњижили победу, која је могла бити и убедљивија, јер су у три наврата погађали стативу гола Тромеђе.

Припремио: М. Митровић

ЧОКА: Чока – Хоргош 0:1, МАЈДАН: Тромеђа – Граничар (Ђала) 1:4, МАРТОНОШ: Јединство – АФК (Ада) 2:9, МОЛ: Бачка – Шампион (Ором) 4:1, БАНАТСКО АРАНЂЕЛОВО: Славија – Хајдук (Подлокањ) 2:0, ПАДЕЈ: Тиса – Торњош 1:2, КАЊИЖА: Потисје – Јединство (Српски Крстур) 1:0. Слободан је био Јадран (Санад).