ПОТИСКА ЛИГА: Крстурци преслишали имењака

Јединство (М) - Јединство (СК) 1:5 (1:2)
fudbalska lopta

МАРТОНОШ: Игралиште Јединства. Гледалаца 50. Судија: С. Јурић (Сента). Стрелци: Прекпалај у 43. за Јединство (М), а Р. Дабевски у 15, Зивлак у 29. и 89 (оба из једанаестерца), Шафрањ у 47. и Божанин у 90.минуту за Јединство (СК). Жути картони: Игњатов, Киш, Б. Атељевић, Нађ (Јединство, М), Р. Дабевски, Мајер и Зивлак (Јединство, СК).

ЈЕДИНСТВО (М): Макра, Балинт (Конц), Лакатош, Нађ, Б. Атељевић, Игњатов, Јаблонски, Јухас. Ајтаи (Димовић), Прекпалај, Киш (Марић).

ЈЕДИНСТВО (СК): Панић, Живков (Јованов), Калмар, Брзак, Шафрањ, Р. Дабевски, Лазић (Илијин), Т. Дабевски, Ранков (Коблехер), Мајер (Божанин), Зивлак.

Жесток је био окршај комшијских екипа са бачке и банатске обале Тисе, уз оштру игру и доста оштрих стартова играча обе екипе, при чему је квалитетнији састав лидера из Српског Крстура против имењака из Матроношу извојевао убедљиву победу. Мрежу Иштвана Макре начео је Роберт Дабевски у 15.минуту, а у 29.минуту предност Крстураца из пенала удвостручио је Бранислав Зивлак. За смањење вођства гостију пред одлазак на одмор кикс противничке одбране искористио је Луиђи Прекпалај.

Почетком другог дела прецизан је био Игор Шафрањ, а сигурном игром гости су предност увећали у самом финишу утакмице. Судија Стеван Јурић је у 89.минуту досудио још један пенал за госте који је реализовао Зивлак, а коначан резултат у 90.минуту поставио је млади Александар Божанин.

Хоргош - Тиса  2:0 (1:0)

ХОРГОШ: Стадион Хоргоша. Гледалаца 80. Судија: С. Јурић (Сента). Стрелци: Коломпар у 11. и Тертели у 81.минуту (из једанаестерца) Жути картон: Кочиш и Малетин (Тиса). Црвени картон: Радић (Тиса).

ХОРОШ: Барањаш, Бенде, Сабо (Ружа), Какаш, Тертели, Макра, Косо (Чисар), Бате, Пуљаи (Бохата), Крчмар (Берец), Коломпар (Фехер).

ТИСА: Радић, Колдан, Ленђел (Малетин), Јакшић, Шили (Келеува), Губи (Губи), Зомбори, В. Апро, Кочиш, Матијевић, Важић.

У надигравању две квалитетне екипе Хоргошани су имали више иницијативе и приказали бољу игру. Вођство је донео Габриел Коломпар у 11.минуту, када је дубинску лопту пред противнички гол послао Бенце Бате, а Коломпар скоком надвисио противничке играче и главом лопту посло у мрежу Лазара Радића. У 81минуту Коломпар је прошао по левој страни, али је у налету према противничком голу оборен у казненом простору, па је победу домаће екипе из пенала потврдио Кристијан Тертели.

Чока - Потисје  1:1 (1:0)

ЧОКА: Стадион Чоке. Гледалаца 60. Судија: В. Лекић (Кикинда). Стрелци: Давидов у 12. за Чоку, а Боршош у 79.минуту за Потисје. Жути картони: Барбат (Чока), Сечеи И Тандари (Потисје). Црвени картон: Апро (Потисје)

ЧОКА: Милитаров, Костић, Страјин, Живанов, Давидов (Антанасовић), Барбат, Челекетић, Попов, Будовалчев, Менергиш (Јолић), Ћинкул (Шаш).

ПОТИСЈЕ: Апро, Баги, Домонкош (Балго), Фодор, Добо, Буза, Леваи, Боршош, Сечеи (Бохата), Салма, Тандари.

Чокани су дошли у вођство поготком Александра Давидова у 12.минуту, а имали су прилику да удвоструче предност у 58.минуту. Међутим, голман Потисја Криштоф Апро је изван казненог простора на 20 метара од гола играо руком и спречио , па му је због тога судија Вук Лекић показао црвени картон. И поред тога што су остали са играчем мање Кањижани су успели да изјаендаче поготком Марка Боршоша.

Граничар - Славија 1:0 (0:0)

ЂАЛА: Игралиште Граничара. Гледалаца 30. Судија: М. Атељевић (Мартонош). Стрелац: Иванов у 81.минуту. Жути картони: Ј. Хусак и Д. Цвејић (Славија).

ГРАНИЧАР: Зрим, Јевтић, Петровић, Уверић, Саша Сарапа, Перишић, Беланчић, Поповић, Филеп (Станислав Сарапа), Маленић, Иванов (Стојичић).

СЛАВИЈА: Радаковић, Ремете, Кујунџић, Кијац, Пантелин (Мичевић), Попов (Д. Цвејић), Ј. Хусак, И. Хусак, Н. Малуцков, Славковић, С. Малуцков.

Више иницијативе и шанси имали су гости из Банатског Аранђелова, али нису успели да затресу мрежу домаћина коју је сигурно чувао Дане Радаковић. Из једне од малобројних прилика гол одлуке у 81.минуту из контре постигао је Саша Иванов и тако Ђалинцима донео прву пролећну радост.

Тромеђа - Шампион 2:3 (2:2)

МАЈДАН: Игралиште Тромеђе. Гледалаца 40. Судија: М. Бојин (Падеј). Стрелци: Мисини у 24 (аутогол) и Л. Домонкош у 30. за Тромеђу, а Лобозар у 35, 55. и Малагурски у 42. минуту (из једанаестерца) за Шампион. .

ТРОМЕЂА: БицОК, Д. Пап, Хорват, К. Домонкош, Фехер, Бенедек (Хомоља), Ђери, Л. Домонкош, Заплетан, Лакатош, Палатинуш..

ШАМПИОН: Сокола, Ковач, Јурић, Мисини, Саша Стојичић, Вираг (Скендеровић), Лобозар, Мора (Пеиц Гавран), Јо (Крајновић), Слободан Стојичић, Малагурски.

Домаћини су боље стартовали и повели 2:0, али је потом дошло до преокрета. У финишу првог дела утакмице Оромчани успевају да поравнају резултат, а у 55.минуту још једним голом Лобозар је обезбедио победу гостију.

Припремио: М. Митровић

МАЈДАН: Тромеђа - Шампион (Ором) 2:3, ЧОКА: Чока - Потисје (Кањижа) 1:1, ХОРГОШ: Хоргош - Тиса (Падеј) 2:0, ПОДЛОКАЊ: Хајдук - Јадран (Санад) 1:2, МАРТОНОШ: Јединство - Јединство (Српски Крстур)  1:5, ЂАЛА: Граничар - Славија (Банатско Аранђелово) 1:0.

1. Једин (СК)     12     11     1      0      58:5  34

2. Потисје 12     9      3      0      40:8  30

3. Хоргош  12     8      3      1      30:12        27

4. Тиса      12     8      1      3      29:14        25

5. Јадран   12     7      1      4      37:22        22

6. Чока     12     5      2      5      28:35        17

7. Хајдук   12     4      1      7      24:27        13

8. Шампион       12     3      1      8      19:22   10