ПОТИСКА ЛИГА: Крстурци протутњали Санадом

Јадран - Јединство (СК)  2:5 (0:4)
fudbal

САНАД: Игралиште Јадрана, гледалаца 80. Судија: П. Стеванов (Кикинда). Стрелци: С. Ђурђев у 54. (из једанаестерца) и Јухас у 75. за Јадран, а Сарапа у 8. и 34, Т. Дабевски у 26. и 65. и Ранков у 35.минуту за Јединство. Жути картон: Миланов (Јадран).

ЈАДРАН: Јосиповић, Бебек, С. Олушки, Ч. Стојановић, С. Ђурђев, Д. Јованов, Миланов, Јухас, Д. Ђурђев, Павлов, Поповић (Станић).

ЈЕДИНСТВО: Панић, Илић (П. Божанин), Брзак, В. Коблехер (К. Коблехер), Т. Дабевски, П. Калмар, Ранков (Ђ. Јованов), Мајер, Р. Дабевски (А. Божанин), Зивлак, Сарапа.

Лидер из Српског Крстура протутњао је Санадом, при чему је до изражаја боља спремност и квалитет тима који предводи тренер Недељко Кришанов дошла у првом делу, када су из сјајних акција предност од четири гола обезбедили Станислав Сарапа, Тома Дабевски и Владимир Ранков. У другом делу домаћини су успели да постигну два гола и ублаже пораз.

Тиса - Славија 7:1 (4:0)

ПАДЕЈ: Игралиште Тисе. Гледалаца 40. Судија: М. Гашић (Кикинда). Стрелци: Матијевић у 13. и 50, Раданов у 29. и 31, Јакшић у 44. и 79. и Ђукић у 85. за Тису, а С. Малуцков у 77.минуту за Славију.

ТИСА: Радић, Јакшић, Шили (Тот), Ђукић, Раданов (Мојсин), Јенеи (Малетин), Г. Ленђел (Буш), Зомбори, Апро, Кочиш, Матијевић.

СЛАВИЈА: Мађар, Марки, Мичевић, Трбовић, Хусак, Божин, Н. Малуцков, Миланов (Цвејић), Славкови, С. Малуцков, Јовичин (Пантелин).

Падејци су били убедљиви против гостију из Банатског Аранђелова.

Потисје - Граничар  4:0 (2:0)

КАЊИЖА: Стадион Потисја. Гледалаца 30. Судија: С. Јурић (Сента). Стрелци: Добо у 30, Гаврић у 31, Фодор у 61. и Велез у 71.минуту.

ПОТИСЈЕ: Апро, Баги, Домонкош, Бохата, Велез, Фодор, Добо, Гаврић, Чањига, Ившић (Салма), Сечеи (Тандари).

ГРАНИЧАР: Зрим, Сарапа, Уверић, Перишић, Поповић, Маленић, Беланчић, Иванов, Огњеновић.

Некомплетна екипа Граничара одолевала је до 30.минута када је на асистенцију Габора Домокоша мрежу Александра Зрима изблиза затресао Рудолф Добо. Предност је удвостручио Давор Гаврић, скренувши лопту у угао на шут Виктора Сечеија. У 61.минуту прецизан шут са 16 метара под пречку послао је Игор Фодор, а коначан резултат поставио је Арпад Велез.

Шампион - Јединство (М)  5:0 (4:0)

ОРОМ: Игралиште у Орому, гледалаца 30. Судија: Д. Попов (Нови Кнежевац). Стрелци: Сакач у 8,  Мора у 20. и Биро 21, 37. и 66. минуту. Жути картони: Мора, Вираг (Шампион), Бајус и Атељевић (Јединство).

ШАМПИОН: Видаковић, Хаднађ, Ковач (Кадар), Саша Стојичић, Лобозар, Сакач (Шили), Дробњак, Слободан Стојичић, Малагурски, Јурић (Вираг), Биро (Чанади), Мора (Товиловић).

ЈЕДИНСТВО: Макра, Бајус, Вранка, Нађ, Атељевић, Ајтаи, Раду, Лакатош, Јухас, Димовић, Садуши.

Оромчани су против ривала из Мартоноша пружили најбољу партију ове јесени и укњижили другу победу.

Чока - Хајдук 6:1 (2:1)

ЧОКА: Игралиште  Чоке, гледалаца 40. Судија: С. Јурић (Сента). Стрелци: Страјин у 17, Челекетић у 30. и 63. и Давидов у 48 (из једанаестерца), 55 (из једанаестерца). и 76.минуту за Чоку, а Бањац у 43.минуту за Хајдук.

ЧОКА: Милитаров, Доброка, Брдарић, Боројевић, Страјин, Попов, Барбат, Давидов (Шаш), Мендергиш, Челекетић (Костић), Ћинкул.

ХАЈДУК: Радаковић, Остојић, М. Хорват, Бодрожа, Бошњак, Ковач, Њежић (Мухи), Елезовић, Шлејхер (Хајдер), Оњин, Бањац.

После кризе на старту првенства Чокани полако консолидују редове , па су трећу победу у првенству остварили против гостију из Подлокања.

Тромеђа - Хоргош 1:6 (0:3)

МАЈДАН: Игралиште Тромеђе. Гледалаца 30. Судија: И. Малетин (Нови Кнежевац). Стрелци: Хађмаш у 57. за Тромеђу, а Косо у 3, 25. и 80, Пуљаи у 21, Ури у 53. и Бате у 85.минуту за Хоргош. Жути катрони: марта (Тромеђа) и Тертели (Хоргош).

ТРОМЕЂА: Бицок, А. Пап, Хорват, Марта, Нађ, Хаталак, К. Домонкош, Михок Куцора, Хомоља, Хађмаш, Фехер.

ХОРГОШ: Бенде, Фехер, Сабо, Ружа, Тертели, Ури, Хокса (Холо), Берец (Бате), Пуљаи, Салма, Косо.

У коректној  фер утакмици Хоргошани су остварили убедљиву победу против слабијих домаћина. Троструки стрелац Патрик Косо серију је започео већ у 3.минуту, придружичи су му се Игор Пуљаи и Атила Ури. Саболч Хађмаш је у 57. минуту успео да надмудри одбрану Хоргоша, а Бенце Бате је у 85.минуту ставио тачку на победу.

Припремио: М. Митровић

ЧОКА: Чока - Хајдук (Подлокањ) 6:1, САНАД: Јадран - Јединство (Српски Крстур)  2:5, МАЈДАН: Тромеђа - Хоргош  1:6, ОРОМ: Шампион - Јединство (Мартонош) 5:0, КАЊИЖА: Потисје - Граничар (Ђала) 4:0, ПАДЕЈ: Тиса - Славија (Банатско Аранђелово) 7:1.

1. Једин (СК)     8      7      1      0      32:4  22

2. Потисје 8      7      1      0      30:4  22

3. Хоргош  8      5      2      1      21:9  17

4. Тиса      8      5      1      2      23:10        16

5. Јадран   8      3      1      4      24:18        10

6. Хајдук   8      3      1      4      18:19        10

7. Чока     8      3      1      4      14:29        10

8. Једин (М)      8      2      2      4      4:17  8