Потиска лига: Станић решио у првом минуту

Већ у 1. минуту Бранислав Станић је изненадио одбрану гостију и затресао мрежу Јована Арсенова.
М.  Митровић/ Екипа Потисја из Кањиже

Јадран - Славија  1:0 (1:0)

САНАД: Игралиште Јадрана.  Судија: А.  Торњански (Нови Кнежевац).  Стрелац: Станић у 1. минуту.  Жути картони: Бебек (Јадран), Марта и Перишић (Славија).

ЈАДРАН: Јосиповић, Олушки, Будовалчев, Стојановић, Бебек, Поповић (Николаш), Ж.  Кесег, Станић (Никочев), Јанковић, Ђурђев, Кнежевић (Миланов, Јованов).

СЛАВИЈА: Арсенов, Кијац, Грујин, Марки, Радин, И.  Хусак, Н.  Малуцков, Војнић Хајдук, Славковић, Перишић, С.  Малуцков.

Узалуд су играчи Славија покушавали да дође  бар до изједначења, а то им није пошло за ногом ни из пенала.

Ударац Данијела Војнића Хајдука с беле тачке одбранио је Ђоко Јосиповић.

Шампион - Бачка 0:5 (0:3)

ОРОМ: Игралиште у Орому.  Судија: Б.  Атељевић (Мартонош).  Стрелци: Влајковић у 8, Којић у 26.  и 90, П.  крижан у 39.  и Тодоровивић у 57. минуту.

ШАМПИОН: Сокола, Шили, Мисини, Саша Стојичић, Макра, Сакач, Слободан Стојичић, Малагурски, Вираг, Биро, Крајновић.

БАЧКА: Радојчић, Парабуцки, А.  Станојев, Влајковић, М.  Крижан, П.  Крижан, Тодоровић, Анђелковић, Моровић (Црнојловић), Златић (Ћирић), Којић.

Лидер из Мола лако је дошао до победе у Орому, против ослабљене екипе домаћина.  Мрежу домаћина у 8. минуту затресао је Александар Влајковић, а серију наставио у 26. минуту Павле Којић.  За домаћине шансу је у 38. минуту прокоцкао Атила Биро.  Петер Крижан је  погодио са 25 метара.  У другом делу ефектан је био погодак Матеје Тодоровића, а у последњем минуту победу је заокружио Којић.

Хајдук - Потисје  2:3 (1:2)

ПОДЛОКАЊ: Игралиште Хајдука.  Судија: Д.  Попов (Нови Кнежевац).  Стрелци: М.  Елезовић у 42.  и Сечеи у 62.  за Хајдук, а Добо у 35, Угри у 40.  и Велез у 87. минуту за Потисје.  Жути катрони: Буза и Тандари (Потисје).

ХАЈДУК: Панић, Врабел, Сечеи, Д.  Радаковић (Остојић), А.  Хорват, Шокловачки, Шлејхер, М.  Хорват, Оњин (Матејин), М.  Елезовић, Д.  Елезовић.

ПОТИСЈЕ: Ч.  Бохата, Баги, Г.  Домонкош, Папданчо (Мухи), Велез, Фодор, Добо (Тандари), Мачаи, Угри, Салма (Г.  Бохата), Буза.

У борбеној утакмици Кањижани су преко Рудолфа Добоа и Чабе Угрија стекли два гола предности, али су домаћини из Подлокања успели да изједначе.  У самом финишу победу Потисју из контре донео је Арпад Велез.

Јединство - Тромеђа  8:0 (5:0)

СРПСКИ КРСТУР: Игралиште Јединства.  Судија: М.  Бојин (Падеј).  Стрелци: Коблехер у 2, Попов у 5, Т.  Дабевски у 6.  и 50, Ранков у 32.  и 52, Стојков у 37.  и Божанин у 56. минуту.

ЈЕДИНСТВО: Чанади, Р.  Дабевски, Зивлак (Беланчић), М.  Живков, Стојков, Кобрехел (Брзак), Божанин (мајер), П.  Калмар (Л.  Калмар), Попов, Ранков, Т.  Дабевски.

ТРОМЕЂА: Бицок, Сорчик, Хорват, К.  Домонкош, А.  Домонкош, Фаркаш, Михок Куцора, А.  Пап, Д.  Пап.

Квалитетнији састав Јединства убедљиву победу забележио је против гостију из Мајдана, који су дошли са некомплетном екипом са само 10 играча.

Тиса - Граничар  3:0 (1:0)

ПАДЕЈ: Игралиште Тисе.  Судија: Н.  Зекоња (Кикинда).  Стрелци: Јенеи у 39, Буш у 81.  и Јакшић у 83. минуту.  Жути картони: Слађан Иванов и Маленић ( Граничар).

ТИСА: Радић, Ф.  Ленђел, Јакшић, Ђукић (Мојсин), Јенеи (Кочиш), Гушић, Г.  Ленђел, Зомбори (Малетин), Апро (Буш), Матијевић, Фодор (Шили).

ГРАНИЧАР: Мађар, З.  Поповић (Ивановић), Јованов, Игњатов (Слађан Иванов, Блажић)), Миланов, Коблехер, Корбелић (Сарапа), Б.  Поповић, Стојановић, Маленић, Саша Иванов (Уверић).

Екипа Тисе је приказала добру игхру против гостију из Ђале.  На вођство се чекало до 39. минута када је Норберт затресао мрежу Александра Мађара.  У финишу утакмице победу су потврдили Кристофер Буш и Љубиша Јакшић.

Хоргош - Чока  3:0 (3:0)

ХОРГОШ: Стадион у Хоргошу.  Судија: Н.  Јанковић (Мол).  Стрелци: Салма у 22, Земко у 30.  и Фехер у 35. минуту.

ХОРГОШ: Бенде, Фехер, Сабо (Косо), Макра, Бохата, Веселинов (Мијатовић), Земко (Мучибабић), Бате (Пуљаи), Тертели, Салма, Коломпар (Хокса).

ЧОКА: Милитаров, Калаузов, Рац Сабо, Антанасовић, Агоштон, Мићин, Петер, Ружа, Чавић (Стајић), Толмачи (Стојановић), Токоди.

После неколико пропуштених прилика Давид Салма је са 22 метра погодио леви горњи угао, а голман Чокана Милитаров није ни покушао да одбрани.  Салма је осам минута касније асистирао Маћашу Земку,  а коначан резултат у 35. минуту поставио је Флоријан Фехер.  Чокани су прилику имали да ублаже пораз у 57. минуту, али је са гол линије спасао Ерик Бохата.

Припремио: М.  Митровић

Резултати:

ПАДЕЈ: Тиса - Граничар (Ђала) 3:0, ОРОМ: Шампион - Бачка (Мол) 0:5, СРПСКИ КРСТУР: Јединство - Тромеђа (Мајдан) 8:0, ХОРГОШ: Хоргош 1911 - Чока 3:0, САНАД. Јадран - Славија (Банатско Аранђелово) 1:0, ПОДЛОКАЊ: Хајдук - Потисје (Кањижа) 2:3.