Премијер лига: Голеада Ситија, пораз Тотенхема

У шестом колу енглеске Премијер лиге играчи Манчестер ситија демолирали су Вотфорд као домаћини са 8:0 (5:0).
Premijer liga/promo

Већ у првом минуту је Де Брујне стјајно убацио лопту у петерац Вотфорда, а Давид Силва са свега пар метара погодио за 1:0. Само шест минута касније Манчестер сити је дошао до пенала, а сигуран са ‘беле тачке’ био је Агуеро.

Већ у 12. минуту Марез је извео слободан ударац, лопта је погодила једног од гостујућих играча и завршила у мрежи за 3:0.

Три минута касније стрелац је био Бернардо Силва. Агуеро је асистирао до Отамендија, а овај погодио за 5:0.

Бернардо Силва је головима у 49. и 60. минуту, повећао вођство а асистент је био Де Брујне. Блегијанац је постигао гол у 85. минуту а  асистирао му је Марез.

Премијер лига 6. коло

Петак

Саутемптон – Борнмаут 1:3

(Вард-Проус пен 52, Аке 10, Вилсон Х. 35, Вилсон Ц. 90+5)

Субота

Лестер – Тотенхем 2:1 (0:1)

( Рикардо Переира 69, Медисон 85 – Кејн 29)

Барнли – Норич 2:0 (2:0)

(Вуд 10, 14)

Евертон – Шефилд Јунајтед 0:2 (0:1)

(Мина 40 аутогол, Мусе 79)

Манчестер Сити – Вотфорд 8:0 (5:0)

(Д.Силва 1, Агуеро 7 пенал, Марез 12, Б. Силва 15, 48, 60, Отаменди 18, Де Брујне 85)

Њукасл – Брајтон 0:0