Премијер лига: Киксеви Челсија и Лестера

У 17. колу енглеске Премијер лиге фудбалери Челсија изгубили су пред домаћом публиком од Борнмута са 0:1 (0:0).
Фонет/АП/Челси-Борнмут

Херој Борнмута био је Дан Гослинг који је у 84. минуту избегао офсајд замку и шутем преко главе лобовао голмана Кепу.

Домаћа екипа је претрпела шести пораз, а четврти у последњих пет мечева. Борнмут је прекинуо низ од чак пет пораза заредом.

Фудбалери Лестера одиграли се нерешено против Норича 1:1 (1:1) и сада заостају десет бодова за првопласираним Ливерпулом.

Гости су први дошли до вођства преко Пукија (26. минут), међутим радост им није дуго трајала, с обзиром да је Крул убрзо (38. минут) постигао аутогол. На полувреме се отишло са 1:1 и до краја утакмице није било голова.

Лестер је имао велики број прилика у другом полувремену, али лопта није хтела поново у гол.

Тиме су прекинули низ од осам победа заредом.