Премијер лига: Клоп нокаутирао Сити на Енфилду

У 12. колу енглеске Премијер лиге Ливерпул је савладао манчестер сити са 3:1 (2:0) на Енфилду.
Фонет/АП/Ливерпул-Манчестер сити

Изабраници Јиргена Клопа направили су огроман корак ка титули, коју црвени део Ливерпула чека од 1990. године.

У директном дуелу са највећим конкурентом за титулу, савладан је Манчестер сити пред својим навијачима направљен огроман корак ка трофеју који се на “Енфилду” чека од 1990. године.

Европски шампион је фуриозно почео дерби који се с нестрпљењем чекао у скоро целој фудбалској Европи. После 13 минута игре на семафору је већ било 2:0. Фабињо (6. минут) и Салах бацили су великог ривала у нокдаун, да би на отварању другог полувремена енглеског првака додукао Мене (51. минут).

Кренуо је Сити тада на све или ништа, стварали су “грађани” прилике пред голом Алисона, али је само Бернардо Силва, у 78. минуту, погодио мрежу “црвених” и тако, испоставило се на крају само ублажио пораз Манчестера.

Сити је у 12. кола Премијер лиге већ уписао три пораза, Серхио Агуеро ни на 10. мечу на “Енфилду” није успео да затресе мрежу Ливерпула, који сада изабраницима Пепа Гвардиоле бежи девет бодова.