Премијер лига: Ливерпул лако до победе, Челси победио Сити

Фудбалери Ливерпула победили су Борнмут у утакмици 16. кола енглеске Премијер лиге са 4:0 на гостујућем терену.
Muhamed Salah/PETER POWELL

Ливерпул је повео голом Салаха у 25. минуту када је Фирмино шутирао, голман одбранио, а Салах је био прецизан.

Салах у 48. минуту повећава предност после соло продора и напада један на један, поново је шутирао прецизно. У 68. минуту Кук је постигао аутогол.

Робертсон је прошао по левом крилу, оштро центрирао, а Кук се није најбоље снашао. Коначан резултат поставио је својим трећим голом Салах у 77. минуту после утрчавања у простор иза одбране домаћих играча.

Ливерпул после ове победе има 42 бода, Борнмут је седми са 23 бода.

У дербију кола Челси је савладао Манчестер сити 2:0 (1:0). Азар је са леве стране по земљи додао лопту до Кантеа који је био прецизан у 45. минуту. Потом је Белгијанац асистирао и Луизу који је главом прелепим голом у 78. минуту обезбедио победу свом тиму.

Ливерпул је сада први са 42 бода, Сити је други са 41, Челси и Арсенал са 34, пети Тотенхем 33 бода.