Премијер лига: Тотенхем слаб, победе Челсија и Ситија

Фудбалери Тотенхема одиграли су меч без победника на свом терену. Екипе Вотфорда била је озбиљан ривал за њих 1:1 (0:1).
Totenhem Votford/Jose Holebas, Son Heung-min/Fonet/AP

Дукуре је био стрелац гола за Вотфорд у 6. минуту. До изједначујућег гола Тотенхем је стигао тек у 86. минуту и то преко Деле Алија који је искористио неспоразум Феменије и голмана Форстера, украо је лопту и изједначио на 1:1.

Челси је славио са 1:0 а стрелац је био Маркос Алонсо, на асистенцију Хадсон-Одоија у 73. минуту савладао је голмана Дубравку.

Са добрим партијама наставља и Лестер који је код куће успео да начини преокрет и победи Барнли са 2:1.

Гости су повели у 26. минуту голом, Вуда, да би Џејми Варди пред одлазак на одмор изједначио.

Гол одлуке постугао је репрезентативац Белгије Јури Тилеманс у 74. минуту и овом победом Лестер је, макар привремено, због боље гол разлике у односу на Челси, избио на друго место табеле Премијер лиге.

Сити је био сигуран и са 2:0 у гостима узео бодове. Стрелци су били Жезус у 39. и Силва у 41. минуту.