ПРВА ЛИГА СРБИЈЕ: Балабановић промашио пенал

Рад – Нови Сад 0:0
с

БЕОГРАД: Стадион Рада на Бањици, судија: Јанњус (Краљево: Жути картони: Јовановић (Рад), Вујаклија, Балабановић, Вклалукин, Миловановић, Даничић (Нови Сад).

РАД: Новић, Ракић, Абрего, Михајловић, Ратковић (од 59. В. Јовановић), Живојиновић, Младеновић, Арсић, Ђ. Јовановић, Крепалди (одв 88. Јоковић), Зоњић (од 46. Виводић, од 67. Стојковић).

НОВИ САД: Елесин, Цуцин (од 46. Радивојевић), В. Балабановић, Реган, Милосављев (од 57. Влалукин), Леандро, Сердар (од 77. М. Балабановић), Живковић (од 76. Младеновић), Благојевић, Јокић (од 88. Даничић), Хрубик.

Поново канаринци нису инали среће, јер су били много бољи противник и имали више шанси. Могли су изабраници Бранка Жигића већ у 4. минуту да стигну до гола. Кренули су од самог старта офанзивно. После дуге лопте коју је послао Леандро, лопта је дошла до Милосављева, који је покушао да је убаци у шеснаестерац, али је један од играча домаћина играо руком, а судији Јањушу није преостало ништа друго него да покаже на белу тачку. Лопту у руке је узео Војислав Балабановић, док је на голу стајао његов дојучерашњи саиграч Филип Новић. Голман Рада је прочитао ударац и ухватио живу лопту. Нису се ту заустављали „канариници” нападали су у желели су да стигну што пре до вођства. По прилику су пропустили Милосављев и Балабановић, а најбољу је 37. минуту имао Кристијан Живковић, који је натрчао на лопту коју је поново послао сјајни Владан Милосављев, али је лопта отишла преко гола. Рад коме је овај меч био бити или не у борби за опстанак у Првој лиги је кренуо офанзивније у други део меча.

Канаринци су се повукли и чекали своју шансу из контранапада. Виктор Живојиновић је једном запретио са дистанце, а потом је и Михајловић главом после корнера шутирао директно у Елесина. Најбољу прилику за домаћина пропустио је Крепалди, када је тиукао главом са пет метара поред гола. Млади Душан Влалукин је могао да буде херој овог меча. Маестрални Милан Јокић му је дао лопту у празно, он је изашао један на један са Новићем, који је успео да врховима прстију лопту избаци у корнер.

С. Р.

Раднички (СМ) - Графичар 3:1 (1:0)

СРЕМСКА МИТРОВИЦА: Стадион Радничког, гледалаца 350, судија Ружић (Београд). Стрелци: Ђорђевић у 42, С. Илић у 89. и Ристовић у 93. за Раднички, а Мијатовић у 88. минуту за Графичар. Жути картони: В. Илић, Остојић (Раднички).

РАДНИЧКИ: Остојћ 8, Протић 7 (Миодраговић), Ивић 7, В. Илић 7, Чарапић 7 (Ристовић 8), Ђ. Петровић 7, Пиус 7 (С. Илић 8), Ђукановић 7 (В. Петровић), Ђорђевић 7, Спасојевић 7, Исаиловић 7.

ГРАФИЧАР: Гутеша 7, Петровић 7, Бубањ 7 (Гојков), Васиљевић 7, Ивеља 7, Ђурић 7, Вицо 7, Јовановић 7 (Мијатовић 7), Радојевић 7, Ибанез 7 (Бајић 7), Димитрић 7 (Крсмановић).

Утакмица је била интресантна и веома борбена.У првих пола сата  гости су били много бољи ривал. И имали су неколико повољних прилика. У 17. минуту Бубањ је надскочио домаћу одбрану и са четири, пет метара је  лопту тукао главом, али је Остојић рукама одбио лопту. Ибанез је у 36. минуту, такође снажно шутирао с 16 метара, али је за мало непрецизан.

После тога домаћини су кренули у напад. И у 39. минуту Ђорђевић је могао постати стрелац. Са 14 метара покушао је да лобује голмана Гутешу, али је овај лопту захватио врховима прстију и тако је спасао сигуран гол. Само три минута касније Ђорђевић је ипак погодио мрежу. У великој гужви пред голом гостију најбоље се снашао и са десетак метара је шутирао у небрањени део мреже.

У другом делу Митровчани су били бољи и већ на почтку имали су три лепе прилике., А у финишу права драма. Мијатровић је изједначио  резултат у 88. минуту после изванредног шута с 12 метара. Само минуту касније С. Илић је изврсно шутирао са десетак метара и Гутеша је био савладан. Ђукановић је има велику прилику да постигне гол у последњем минуту, покушао је да лобује Гутешу, али је овај успео врховима прстију са саме гол линије избије лопту у поље. И онда  у надокнади времена, у 93. минуту, Ристовић је са пет метара послао лопту у небрањени део мреже.

Б. Рокнић

ВршацЖелезничар 1:1 (0:0)

ВРШАЦ: Стадион Вршца, гледалаца: 1100. Судија:  Петровић. Стрелци: Тодоровић у 53. за Вршац, а Шушњар у 90. минуту за Железничар.  Жути картони: Станисављевић, Кадијевић, Благојевић (Вршац), Обрадовић (Железничар).

ВРШАЦ: Андријанић, Андрић (Чејхић), Брауновић (В. Благојевић), Дијуф, Кадијевић, Лазевски, Павлов, Станисављевић, Стојковић (Б.Благојевић), Тасић, Тодоровић.

ЖЕЛЕЗНИЧАР: Живковић, Балаж, Хајдин, Кордић (Миросављев), Лаиновић (Шушњар),Миликић, Обрадовић, Петровић(Обреновић), Томановић, Зувић(Бркић), Ђорђевић (Конатар).

Имали су више од игре Панчевци, међутим лопта није хтела у гол, а када се тако нешто деси обично следи казна. Срећа по изабранике Владимира Гаћиновића, Шушњар је погодио у последњем минуту и донео свом тиму златан бод.

Ј. Ј.

ОФК Вршац - Железничар 1:1, ИМТ - Златибор 1:0, Рад - РФК Нови Сад 0:0, Лозница -Трајал 1:1, Мачва - Јединство (Уб) 1:1, Раднички (СМ) - Грфичар 3:1, Металац - Слобода 4:3, Инђија - Раднички (НБ) 3:0.

1. ИМТ      30     18     7      5      45:27        61

2. Железничар   30     17     6      7      47:25        57

3.  Графичар     30     15     5      10     57:38        50

4. Радн. (СМ)     30     11     12     7      30:26        45

5. Једин. (Уб)    30     12     8      10     32:26        44

6. Нови Сад       30     12     7      11     34:31        43

7. Инђија  30     10     13     7      38:30        43

8. Радн. (НБ)     30     12     4      14     27:35        40