ПРВА ЛИГА СРБИЈЕ: Дервиши није могао сам

Фудбалери Новог Сада поражени су од Металца са 2:4 (0:2) у последњем колу лигашког дела Прве лиге Србије
Ј. Грлић

Домаћи су рано дошли до вођства. Након солидно убачене лопте из угла Марко Мирић ју је скренуо ка даљој стативи где се нашао Вукашин Булатовић и погодио мрежу Новосађана. Није се дуго чекало на нови гол Металца. Везиста гостију Александар Рац изгубио је лопту на око 30 метара од свог гола, а након два кратка додавања домаћих на лопту је натрчао Никола Жакула и силовитим шутем по земљи матирао је Михаила Драгићевића.

За ,,канаринце" је и друго полувреме одмах кренуло по злу. Играо се 50. минут када су Горњомилановчани са након једанаестерца дошли до 3:0. Прецизан је са беле тачке био Марко Мирић. Новосађани након три минута стижу до поготка, такође са ,,креча". Руком је у свом шеснаестерцу играо Вукашин Булатовић, а центарфор Новосађана Итан Дервиши сигурно је извео казнени ударац и смањио заостатак. Неизвесност у, чинило се, решен меч унео је новим голом Итан Дервиши у 59. минуту након одличне контре гостију. Коначан резултат поставио је фудбалер Металца Абел Абах после соло продора.

В. Гвозденовић

Металац - Нови Сад 4:2 (2:0)

ГОРЊИ МИЛАНОВАЦ: Стадион Металца, гледалаца: 300. Судија: А. Вукадиновић. Стрелци: Булатовић у 11. минуту, Жакула у 18. и  Мирић (п) у 51. и Абел у 73. минуту за Металац, а Дервиши (п) 53. и 59. за Нови Сад. Жути картони: Мандић, Милосавић (Нови Сад), а (Металац).

МЕТАЛАЦ: Премовић 7, Јовичић 6,5, Алексић 6(од 60. Арамбашић), Мирић 7 (од 90. Томовић), Абах 7,5 (од 89. Бачкула), Куанда 6,5 (од 46. С. Илић), Булатовић 7, Жакула 7,5, В. Мијаиловић 6,5, Б. Мијаиловић 6,5, Милошевић 7 (од 90. Поповић).

НОВИ САД: Драгићевић 6, Милосавић 6 (од 72. Кокир), Рац 6 (од 82. Абрахам), Дервиши 8, Сердар 6,5 (од 46. Врекић), Пашагић 6,5, Маига 6,5, Благојевић 7, Мандић 6,5 (од 88. Варга), Гвозденовић 5,5 (од 46. Ј. Илић), Марковић 6,5..