Прва лига Србије: Одлука за само 19 минута

Металац – Пролетер 1:2 (1:2)
fudbalska lopta

ГОРЊИ МИЛАНОВАЦ: Стадион Металца, гледалаца: 500, судија: Манојловић (Књажевац). Стрелци: Анђић у 12. ( из пенала) за Металац, а Миросављев у 10 и Новаковић у 19. минуту (из пенала) за Пролетер. Жути картони: Ровчанин, Милекић, Анђић (Металац), а Шћепановић, Миросављев, Пераловић, Новаковић (Пролетер).

МЕТАЛАЦ: Костић 6, Мијаиловић 6, Бондаренко 6, Милекић 6, Кораксић 6, Својић – (Ивановић 6), Ровчанин 6, Анђић 6, Чумић 6 (Рајковић -), Вукмановић 6 (Томић 6), Езе 6.

ПРОЛЕТЕР: Тошески 7, Раденовић 7, Ламбулић 6, Николић 6, Ћуковић 7, Плавшић 6, Шћепановић 7 (Чоловић -), Пераловић 7 (од 87. Лемић -), Илић 6, Новаковић 8, Миросављев 7 (Михаиловић -).

После Радничког из Крагујевца, и фудбалери Пролетера су однели сва три бода из Горњег Милановца. Гости из Новог Сада су за свега 17 дана два пута савладали Металац и то оба пута резултатом 2:1 - прво у купу, а сада и у првенству.

Већ у првом минуту шутирао је Чумић са 18 метара, али је Тошески сигурно интервенисао. У  10. минуту, после корнера, Новаковић је центрирао, а Миросављев неометан главом са 10 метара госте довео у вођство. Само два минута касније, досуђен је једанаестерац за Металац, када је оборен Езе у казненом простору Пролетера. Сигуран извођач најстроже казне био је Анђић.

Само минут касније Својић је шутирао са 12 метара, али је Тошески лопту избацио у корнер. У 19. минуту, гледаоци су видели нови пенал, овог пута за госте. Пераловић је пао у казненом простору Металца, а Манојловић је још једном показао на белу тачку. Сигуран извођач најстроже казне био је капитен гостију Новаковић, који је, испоставило се, тим поготком доено сва три бода Пролетеру.

У 35. минуту бележимо одличан центаршут Мијаиловића с десне стране, Вукмановић је шутирао са само шест метара, а Тошески сјајно интервенисао и спречио изједначење.

У 50. минуту уследио је скраћени корнер за Металац, Ивановић је оштро центрира, Бондаренко је шутирао, али је Раденовић блокирао његов покушај и лопта је отишла у корнер. У 63. минуту гости су могли да реше све када је Шћепановић прошао Милекића и видео на другој стативи усамљеног Плавшића, гол је био празан, али је новосадски фудбалер са шест метара погодио пречку и шанса је отишла у неповрат. У последњем минуту гости су имали велику прилику, када је Чоловић изашао сам на осам метара од гола голмана Костића, шутирао, али је чувар мреже домаћина одбранио.

С. Ж.

Лепа представа два добра ривала

ЧСК ПивараРаднички (П)  2:1 (1:1)

ЧЕЛАРЕВО: Стадион Пиваре, гледалаца: 600, судија: Стојановић (Београд). Стрелци: Поповић у 35. и Ракић у 70. за ЧСК Пивару, а Димитров у 8. минуту за Раднички. Жути картони: Немања Анђелковић (ЧСК Пивара), Рнић, Толић и Емека (Раднички).

ЧСК ПИВАРА: Танкосић 8, Ни. Анђелковић 7, Јевић 7, Вујошевић 7 (Петровић 7), Валиђо 7, Не. Анђелковић 8, Поповић 8 (Јовић-), Поткозарац 8, Чо Минсе 6 (Илић 7), Ракић 8, Поњевић 7.

РАДНИЧКИ (П): Булајић 7, Манчић 7, Рнић 7, Ћирић 7 (Дојкић 7), Николић 7, Толић 7, Филиповић 6 (Емека 7), Матовић 8, Димитров 8, Живановић 7, Спасић 7 (Гркајац -).

У Челареву се намерио јунак на јунака. По игри и ономе што су приказали, међутим, и једни и други су показали много више и није то тако изгледало. Играло се добро, нападачки, фер и коректно, с пуно шанси за голове, а мреже су се затресле у три наврата. Сва три гола била су лепа, после проиграних акција навалних редова обе екипе.

Домаћини су почели офанзивније, али су Пироћанци убрзо припретили и после једног напада и грешке Валиђа, Димитрову није било тешко да са свега неколико метара пошаље лопту у празан гол. Ипак, то није збунило домаће играче који су и даље нападали, али нису створили праву прилику за гол. А онда, играо се 35. минут, уследио је један напад домаћих по десној страни, убачена је лопта на прву стативу, а најбољи стрелац Поповић се само поклонио и с петерца послао лопту у мрежу за изједначење, што је био и резултат првог полувремена.

У другом делу гости су кренули офанзивније и у првих петнаестак минута припретили три-четири пута одличним ударцима, али на другој страни несавладив био је голман и капитен домаћих Танкосић. Средином полувремена домаћи тим се ослободио тог притиска и покушавао преко брзоногих Поткозарца и Поповића да дође у воћство. То му је пошло за ногом двадесетаки минута пре краја, када је један напад ЧСК-а заустављен непрописно на неких двадесетак метара. Лопту је наместио левоноги Ракић и снажним ударцем погодио леви горњи угао голмана Булајића који је покушао да спаси своју мрежу али овога пута то није могао.

Било је још прилика до краја утакмице на обе стране, а шансу гостију да се врате с бодом пропустио је Спасић у 88. минуту, када је са једанаест метара из трка послао лопту високо преко гола. Сви су одахнули и весеље домаћих играча почело је када је солидни судија Стојановић одсвирао крај после три минута надокнаде времена.