Прва лига Србије: Паланчани бледи у Пироту

Коначно права фудбалска рапсодија у Пироту. Сат времена Пироћанци су одиграли у изузетном ритму, збунили госте и постигли три гола за убедљиву победу.
PLS

После смене на кормилу ово је био деби новог тренера Дејана Челара који је пронашао праву игру за свој некадашњи клуб.

Пироћанци су већ у 12. минуту обрадовали своје навијаче, после корнера са десне стране Побулић је изванредно центрирао а Спасић главом ефектно погодио леву страну гола. Добра игра домаћих и константна офанзива донела је резултат у 35. минуту, после праве канонаде на гол Бачке Побулић је прошао по левој страни и послао праву бомбу искоса са ивице шеснаестерца у супротни угао за 2:0. До краја полувремена домаћи су могли још два пута да се радују. Спасић је у 42. минуту био сам пред голманом али је неспретно шутирао преко гола, а два минута касније Пубулић је са око 20 метара погодио стативу. У наставку Раднички је играо поново офанзивно и у 55. минуту изванредним потезом непредвидивог Спасића дошао до вођства од 3:0. Он је искоса са десне стране скоро из  мртвог угла постигао прави еврогол. Треба рећи да је Бачка први шут на гол голмана Ганчева упутила у 58. минуту(?). До краја меча гости су покушали да успоставе равнотежу али су Пироћанци у 71. минуту имали поново лепу прилику али се Мирковић поиграо и уместо у мрежу погодио само стативу. Тачку на ово пријатно поподне ставио је Едоа који је у 86. минуту покушао ефектним ударцем са око 40 метара да изненади голмана гостију. Све у свему важни бодови остали су у Пироту.

С- Ж.

Раднички(П) - Бачка 3:0 (2:0)

ПИРОТ: Стадион крај Нишаве, гледалаца: 500. Судија: Пипер (Краљево). Стрелци: Спасић у 12. Побулић у 35. Спасић у 55. минуту. Жути картони: Ганчев, Спасић (Раднички), Крстић (Бачка).

РАДНИЧКИ: Гачев -, Влајковић 7, Манчић 7, Толић 7, Дојкић 8, Радивојевић 7 (Едоа 7), Спасић 8, Марковић 8, Мирковић 7 (Спасојевић -), Петровић 7 (Миленковић -), Побулић 9.

БАЧКА: Милојевић 7, Томовић 6, Асани 6, Илић 6, Крстић 7, Перић 6, Ратковић - (Маринковић 6), Миловановић 7, Ђорђевић 6 (Обреновић -), Костић 6, Стојановић 6.