Прва лига Србије: Тополчани коначно прави

ТСЦ - Телеоптик 3:0 (0:0)

СЕНТА: Градски стадион у Сенти, гледалаца 500, судија: Илић (Крагујевац), стрелци: Силађи у 66, Галић у 81. и 90. минуту. Жути картони: Влаукин, Симовић, Драмене (Телеоптик). Црвени картон: Трнинић (Телеоптик).

ТСЦ: Филиповић 7, Свитић 8, Бранковић 8, Томановић 7,5, Галић 8,5, Поњевић 7, Бастајић 7 (Миличевић 7), Бабић 7, Шинковић 7 (Милисављевић 7), Плавшић 7, Арсенијевић, Силађи 8.

ТЕЛЕОПТИК: Трнић 7(Влалукин 6,5), Антонијевић 6,5, Чермељ 7, Матовић 7, Ф. Чермељ 6,5 , Поповић 6, Ђурић 6,5 (Илић 6,5), Драмане 6,5, Симовић 6,5 (Новић), Вујанић 6, Лакчевић 6.

Фудбалери ТСЦ-а после сјајне игре и победе у Купу над Радом забележили су убедљив тријумф и у првенственом окршају. Освојили су три бода у дуелу са Телеоптиком и коначно почели да приказају игру каква се од њих и очекује.

После уводног испитивања, ТСЦ је заиграо како се од њега очекује, а близу гола био је Бранковић, који је одлично извео слободан ударац, али је Драмане избацио лопту са линије гола.Нешто касније исти играч је извео нови слободан ударац и лопту послао поред самог гола. ТСЦ је наставио са нападаима, стварао је шансе, али их није реализовао. Нису без прилика били ни гости, Симовић је из изгледне прилике упутио ударац према Филиповића, али лопта је отишла у корнер.

Само што је почело друго полувреме гости су остали са играчем мање, судија је показао црвени картон голману Трнићу. Домаћин је тада још жешће нападао и у 66. минуту Томановић је идално послужио Владимира Силађија, који је волејом послао лопту у мрежу. ТСЦ је наставио у истом ритому и у 81. минуту Галић је довео ТСЦ у вођство од 2 :0  У 90. минуту исти играч је посатигао свој други гол и тиме поставио коначан резултат – 3 :0 за ТСЦ.

С. Стојиљковић

Будућност - Инђија 0:1 (0:0)

ДОБАНОВЦИ: Стадион Будућности, гледалаца 400, судија Пешовић (Краљево), стрелац: Стојиљковић у 59. минуту.

БУДУЋНОСТ: Бажалац 7, Осман 7, (од 35. Стојковић 6,5), Максимовић 7, (од 83. Рељић -), Лучић 7, Добријевић 6, Дабић 6, (од 70. Емека 7), Јагодић 7, Орешчанин 6,5, Ђорђевић 7, Милошев 6,  Владисављевић 6.

ИНЂИЈА: Прековић 7, Цигер 7, Иванчевић 7, Босанчић 7, (од 85. Миросављевић -), Лукић 6,5, Илић 6,5, Киковић 6,5, (од 76. Бањац -), Стојковић 7, Анђелковић 7, Јањић 7 (од 89. Бјеличић -), Рогач 6,5.

Лидер на табели је оправдао улогу фаворита и минималним резултатом славио у Добановцима. Имали су гости теренску иницијативу већи посед лопте и све су то крунисали поготком Стоиљковића у 59. минуту. Да су дошли по цео плен најавили су у првих двадесетак минута када су пропустили три изгледне прилике. Домаћи су имали шансу у 50. минуту, али је голман  Прековић избацио лопту у корнер.