Прва новосадска лига: Све завршено за седам минута

Прича је брзо добила епилог, јер су гости из Темерина, већ у 7. минуту, имали три гола капитала, захваљујући прецизности крилног нападача Вукашина Татића, везисте Милоша Ергарца и дефанзивца Немање Бјелановића.
З. Сиришки/ Радост фудбалера Јединства после поготка

ОмладинацТСК 1:6 (0:4)

СТЕПАНОВИЋЕВО: Игралиште Омладинца, гледалаца: 70, судија: Чурчић (Тител), стрелци: Бјелић у 75. за Омладинац, Татић у 2, Ергарац у 5, Бјелановић 7, Павлов у 22. и 67. и Ћелић у 65. минуту за ТСК, жути картони: Пецељ, Ђукановић (Омладинац), Ергарац (ТСК).

ОМЛАДИНАЦ: Муњаш 5,5, Анђелковић 5,5 (од 36. Булатовић 6), Савић 5,5 (од 46. Штефек 6), Пецељ 6, Јокић 6, Хернаус 6 (од 65. Бјелић 7), Мартиновић 5,5 (од 56. Косјер 6), Дубачкић 6, Бакић 5,5 (од 46. Беатовић 5,5), Суботић 6, Ђукановић 6,5.

ТСК: Војводић 7, Бјелановић 8, Ковачевић 7, Радичић 7,5, Варга 7,5, Свитић 7,5 (од 46. Николић 7), Татић 8, Пашка 7,5 (од 70. Богојевић - ), Павлов 8,5, Ергарац 8 (од 46. Шушак 7), Стјепановић 7 (од 46. Ћелић 7,5).

Плес по киши црвено-белих, настављен је кроз акцију Ергарца и Стјепановића, док је Стеван Павлов погодио за 0:4.

Првенац за ТСК, постигао је новајлија Бранислав Ћелић, а непуних 120 секунди касније, поново је Павлов погодио мрежу домаћина. Омладинац је једини тим без освојеног бода, уписао је још један пораз идентичним резултатом, уз почасни погодак Немање Бјелића, после десет минута на терену.

М. Мен.

Цемент - Фрушкогорац 1:1 (1:0)

БЕОЧИН: Стадион Цемента, гедалаца око 150, судија: Николаш (Нови Сад), стрелци: Срдановић у 14. за Цемент, а Туцаков у 48. минуту за Фрушкогорац. Жути картони: Мијајиловић, Ћук, Звекан, Пековић, Радуловић (Цемент), Балетић, Перовић, Драгољевић, Туцаков, Зековић, Паунић (Фрушкогорац).

ЦЕМЕНТ: Мандић 8, Пековић 8, Варга 7, Мијајиловић 8, Зелић 7, Радуловић 8, Познановић 7 (Јеремић 6), Срдановић 8, Пешевић 7 (Зељковић 6), Ћук 7 (Весовић 6), Звекан 7.

ФРУШКОГОРАЦ: Ранков 8, Зековић 7, Паунић 7, Драгољевић 8, Балетић 7, Радаковић 7, Кукурузовић 6 (Адамек 6), Петровић 7, Туцаков 8, Перовић 7, Крповић 6 (В.Сапунџић 6).

Врло добра утакмица виђена је у Беочину. Фудбалери Цемента имају и те како за чим да жале, јер су имали вођство на почетку и још неколико  прилика, али се стрелци нису прославили.

У другом полувремену играчи Фрушкогорца кренули су агресивније, а плод тога је погодак Туцакова после брзе акције.

У финишу такмице се играло углавном на средини терена.

Б. Старчевић

Јединство - Сириг 2:0 (1:0)

ГОСПОЂИНЦИ: Игралиште Јединства, гледалаца 300. Судија Штумпф (Нови Сад). Стрелци : Ранков у 20. и Бубњевићу 56. минуту(из пенала) . Жути картони: Бубњевић, Иконић, Филиповић (Јединство). Ружин, Декић (ОФК Сириг).

ЈЕДИНСТВО: Танкосић, Зорић, Иконић, Вечански (Ћирин), Димић, Јокић, Ранков (Бобељић), Малиновић, Бубњевић, Тепић (Филиповић), Зукић (Медић).

СИРИГ: Ралић, Радић, Васић, Вукеља (Аћимовић), Косић, Грујичић (Којовић), Декић, Лаковић, Солдат (Марјанов), Карић (Грлица), Ружин.

Најбоља игра Јединства ове јесени. Цех је платила солидна екипа из Сирига,због које је у Госпођинце пристигло стотинак навијача. У тиму домаћина није било слабог места, а изгарало се за сваку лопту.

Одбрана никад чвршћа, јер је добила на сигурности доласком на гол младог Танкосића (20), чије време тек долази. Први гол је била права мајсторија Александра Ранкова, који је једну оштру лопту зналачки главом сместио иза леђа Ралића.

Јединство је нападало у таласима, а мајстори средине терена Зукић и Димић градили су игру тако да гости нису имали никаквих шаси. У 56. минуту млади Марко Вечански је је заустављен грубим стартом, а пенал је у гол претворио све бољи Петар Бубњевић

До краја све је била рутина у игри, а гости могу да зажале што много раније, и то у 19. минуту нису постигли гол, када је са саме гол линије лопту у поље избацио Јокић.

З. Сиришки

Динамо - Татра 0:0

БУДИСАВА: Игралиште Мала грбавица, гледалаца око 80,  судија: Милутиновић (Нови Сад). Жути картони: Радивојевић (Динамо), Дрњовски (Татгра).

ДИНАМО: Мартиновић,Кираљ (Милетић), Рулић, Радивојевић, Бабић,Живко, Малешевић (Митрић), Михајловић, Сабо, Блажић (Шегуљски), Мишкић (Поповић),

ТАТРА: Драгишић, Маховник (Берић), Лончар (Ожват), Петровић,Ђорђевић, Ђаковић, Радин, Дрењовски (Курешевић), Гргић, Јешановић (Плавшић), Бегоња (Крајчић)

Мало тога су показали фудб алери Динама и Татре по расквашеном и тешком терену. Лопта није слушала ни једне ни друге па су мреже остале празне.

М. Г.

Петроварадин - Црвена звезда 0:0

ПЕТРОВАРАЉДИН: Игралиште Петроварадина, гледалаца 100, судија: Николић (Нови Сад). Жути картони: Кнежевић, Васић, Мудрић (Петроварадин), Милак, Николаш (Црвена звезда).

ПЕТРОВАРАДИН: Ивезић, Сендерак, Кнежевић, Кнежић,Шимулија, Станичић, Будечевић, Сурдучки, Васић (Кокановић), Поповић (Ерцег), Мудрић.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: опин,Милак (Савић), Д. Марковић, Радуловић, М. Марковић, Николаш, Муајурић, Јованов (Роксандић), Ђерић (Живковић), Станковић, Хајризи.

Иако су одиграли добру утакмице мреже су мировали у Петроварадину, јер су голмани Ивезић и Попин били на мрежи. Треба рећи да је терен био веома тежак.

Г. К.

Југовић - Бачка (Ђ) 2:0 (1:0)

КАЋ: Игралиште СЦ Сигет, гледалаца 200, судија: Јуришић (Нови Сад), стрелци) Рис у 7. Касаповић у 92. минуту.

ЈУГОВИЋ: Срдановић, Ђаковић, Поткоњак, Вулетић, Суботин, Митровић (Сладић), М.Николић (Мудри), Милојевић, Рис (Барилов), Вукелић, М. Николић (Касаповић).

БАЧКА: Радишић, Драган Тривуновић, Ћирин, Душан Тривуновић (Багић), Вујовић, Ђурић, Максимовић (Летић), Марковић (Вујовић), Рогић, Дејановић, Д. Тривуновић.

Фудбалери Југовића су наставили серију добрих резултата и новом победом учврстили су в ођство на табели Прве новосадкс лиге. Већ на почетку меча Рис је погодио мрећу Радишића. После контре Касаповић је савладао голмана Бачке и потврдио победу.

М. Г.

Футог - Фрушкогорски партизан 2:2 (1:0)

ФУТОГ: Игралиште Фугота, гледалаца 200, судија: Субашић (Ветеник), стрелци: Сакач у 24. и Чепић у 70. за Футог, а Антонић 67. и Клинцов у 82. минуту за Фрушкогорски партизан. Жути картони: Стевановски, Вулић, Јазић, Ардалић (Футог), Девић, Берић (Фр. партизан).

ФУТОГ: Марковић, Бероња, Стевановски, Брачанин, Сакач (Бабић), Вулић, Алексић, Мартић, Сирар (Чепић), Јазић (Медић), Ардалић.

ФРУШКОГОРСКИ ПАРТИЗАН: Шурлан, Д. Делић, Антунић, Берић, Клинцов, Стојановић, В. Делић, Јевтић, Пролић, Кантар, Бабић (Томљановић).

Одиграли су добру утакмицу Футожани и Буковчани. После првог дела сусрета екипа Футога је водила, али су гости у наставку меча преко Антунића успели да изједначе. А онда је у игру ушао Чепић и после другог додира са лоптом погодио је мрежу Шурлана. Мирослав Клинцов је у финишу успео да изједначи.

П. П.

Резултати:

ЖСК - Бачка (Б) 5:2, Јединство - Сириг 2:0, Цемент - Фрушкогорац 1:1, Омладинац - ТСК 1:6, Футог - Фрушкогорски партизан 2:2, Динамо - Татра 0:0, Петроварадин - Црвена звезда 0:0, Југовић - Бачка (Ђ) 2:0.