РАСИМ ЉАЈИЋ САЗВАО РЕДОВНУ СКУПШТИНУ ЗА 1. ЈУН: "ФК Партизан неће дозволити да се процедурална питања злоупотребљавају за медијска препуцавања, подизање тензија..."
Председник Фудбалског клуба Партизан Расим Љајић сазвао је седницу Редовне скупштине за 1. јун.
"У складу са надлежностима председника Клуба утврђеним чланом 55. Статута ФК Партизан, председник Клуба Расим Љајић донео је одлуку о сазивању седнице Редовне скупштине ФК Партизан за понедељак, 1. јуна 2026. године", стоји на почетку објаве Љајића путем клупског сајта.
Додаје се да се јавност о овој одлуци обавештава благовремено како би се стало на крај спекулацијама, произвољним тумачењима и непотребном лицитирању у вези са термином одржавања Скупштине.
"Иако Статут прописује рок од седам дана за сазивање седнице, одлука о датуму саопштава се месец дана раније ради пуне транспарентности и спречавања манипулација и даљег медијског притиска. Истовремено, желимо да омогућимо стручном штабу и играчима да завршницу такмичарске сезоне дочекају у миру, без додатних оптерећења темама које се намећу у јавности, а односе се на рад клупских органа", подвлачи Љајић.
Истиче се даље да, у складу са важећим одредбама Статута, чланови Скупштине имају право да предлажу тачке дневног реда, док ће коначан дневни ред бити утврђен и достављен најкасније три дана пре одржавања седнице, како је то предвиђено Статутом.
"ФК Партизан неће дозволити да се процедурална питања злоупотребљавају за медијска препуцавања, подизање тензија и покушаје скретања фокуса са онога што је у овом тренутку најважније, а то су тим, завршница такмичарске сезоне и наставак процеса стабилизације Клуба. Док је ова управа на челу ФК Партизан, све одлуке биће доношене искључиво у оквиру надлежних органа, у складу са Статутом, а не под утицајем појединачних или групних интереса. ФК Партизан истовремено позива навијаче да у преосталим утакмицама пруже пуну подршку тиму и играчима, како би Клуб ову сезону завршио на најбољи могући начин", закључује Љајић.