Реал декласирао Селтик, Лајпциг у осмини финала Лиге шампиона

МАДРИД: Фудбалери Реала победили су вечерас у Мадриду екипу Селтика резултатом 5:1 у мечу последњег, шестог кола групе Ф Лиге шампиона.
1

Голове за Реал постигли су Лука Модрић (пенал) у шестом, Родриго (пенал) у 21, Марко Асенсио у 51, Виницијус у 61. и Федерико Валверде у 71. минуту. Голман Реала Тибо Куртоа одбранио је пенал, који је у 35. минуту извео фудбалер Селтика Јосип Јурановић. Једини стрелац за госте дао је Жота у 84. минуту.

Лајпциг је у Варшави победио Шахтјор 4:0. Поготке за немачки клуб постигли су Кристофер Нкунку у 10, Андре Силва у 50, Доминик Шобошлаи 62. и Дани Олмо у 68. минуту.

Прво место на табели освојио је Реал са 13 бодова, док је Лајпциг други са 12. Ова два клуба играће у Лиги шампиона, док се Шахтјор као трећи сели у 1/16 финала Лиге Европе. Селтик је последњи са само два бода.

Жреб осмине финала Лиге шампиона биће одржан седмог новембра од 12 сати у Ниону.

Лига шампиона, 6. коло, резултати и стрелци:

Група Е

Челси - Динамо (З) 21.00

Милан - Салцбург 21.00

Табела: Челси 10, Милан 7, Салцбург 6, Динамо (З) 4.

Група Ф

Реал - Селтик 5:1 (Модрић 6пен, Родриго 21пен, Асенсио 51, Виницијус 61, Валверде 71 - Жота 84)

Шахтјор - Лајпциг 0:4 (Нкунку 10, Силва 50, Шобошлаи 62, Олмо 68)

Табела: Реал 13, Лајпциг 12, Шахтјор 6, Селтик 2.