Серија А: Радовановић стрелац за Кјево

У првим утакмицама италијанске Серије А одигране су две утакмице и обе су завршене нерешеним резултатом:
Radovanovic-Kjevo/Fonet

Кјево и Удинезе одиграли су 1:1 (1:1). Српски играчи били су у главним улогама. Радовановић је прелепим поготком довео Кјево у вођство у 9. минуту. Распалио је по лопти са леве стране, 25 метара од гола и погодио рашље.

Удинезе је изједначио аутоголом Томовића у 41. минуту. Лопта је упућена у шеснаестерац са леве стране, он ју је захватио врхом стопала и она је завршила у сопственој мрежи.

Фјорентина и Интер такође су играли без победника 1:1 (0:0). Повео је Интер преко Икардија у 55. минуту када је после прекида шутирао главом, голман му је одбранио шут али је он испратио акцију до краја и ногом погодио мрежу. Симеоне је изједначио у 90+1. минуту када искористио одбијену лопту и из близине изједначио резултат.