Шкотска надиграла Шпанију, Хрватска победила Турску у квалификацијама за ЕП

ГЛАЗГОВ:  Фудбалска репрезентација Шкотске победила је вечерас у Глазгову селекцију Шпаније резултатом 2:0 у мечу другог кола групе А квалификација за Европско првенство, које ће бити одиграно наредне године у Немачкој.
fudbal lopta pix

Оба гола за Шкотску постигао је Скот Мектомини у седмом и 51. минуту.

Грузија и Норвешка играле су раније данас без победника, 1:1. У овом колу слободна је била екипа Кипра.

Прво место на табели држи Шкотска са шест бодова, док је Шпанија друга са три, Норвешка и Грузија имају по један, док је Кипар последњи без бодова.

Хрватска је у гостима победила Турску резултатом 2:0 у мечу групе Д квалификација за ЕП. Оба гола за Хрватску постигао је Матео Ковачић у 20. минуту и у последњим тренуцима првог полувремена.

Велс је победио Летонију 1:0, док је у овом колу била слободна селекција Јерменије.

Хрватска и Велс имају по четири бода, Турска је освојила три, док су Јерменија и Летонија без бодова.

Швајцарска је на свом терену победила Израел 3:0 у мечу групе И квалификација за ЕП. Голове за Швајцарску постигли су Рубен Варгас у 39, Зеки Амдоуни у 48. и Силван Видмер у 52. минуту.

Румунија је на свом терену савладала Белорусију 2:1, док су тзв. Косово и Андора у Приштини играли 1:1.

Швајцарска и Румунија имају по шест бодова, док тзв. Косово два, док су Андора и Израел освојили по један, а Белорусија је последња без бодова.