СОМБОРСКА ЛИГА Бачани протутњали  Сомбором

Права голеада на отварању нове такмичарске сезоне, крај железничке станице у Сомбору где је Тврђава тукла домаћи Жак са 2:7.
1

Потпуно подмлађена екипа домаћег ЖАК-а била је само слаб спаринг партнер расположеним и изузетно ефикасним фудбалерима Тврђаве из Бача. Једино вредно пажње млађани Сомборци урадили су у финишу утакмице.

Ђ. Шт.

СОМБОР: Стадион ЖАК-а, гледалаца:150, судија: Љ. Дудок (Дудок), стрелци: Видаковић у 75. и Бачић у 85. минуту за ЖАК, а Николић у 15., 63. и 84., Гојић у 25. и 35., Ђенадија у 42. и Марчета у 37. минуту за Тврђаву.

ЖАК: Царић, Донић, Фратрић, Момчиловић, Дмитровић, Пачирски, Вулин (Марјановић), Д.Тривуновић (Ђенић), Б.Тривуновић, Бачић, Лекај (Видаковић).

ТВРЂАВА: Влајић, Зорић, Бадивук (Ступар), Вујиновић, Ђенадија (Немет), Шомоши, Марчета, Гојић, Ралевић, Николић, Гламочанин.

Маглић - Кулпин 6:0 (2:0)

На бриљантан начин, обележили су Маглићани свој први наступ у вишем рангу такмичења.  Фудбалери тренера Милана Ђукића, у фуриозном стилу, декласирали су екипу „љутог” општинског ривала Кулпина, који је поприлично изменио свој састав, у односу на претходну сезону.       Ђ. Шт.

БАЧКИ МАГЛИЋ: Игралиште Маглића, гледалаца:200, судија: Н. Малбашић (Сомбор), стрелци: Стоисављевић у 1. и 75., Человски у 36. и Сантрач у 71., 83. и 90. минуту, жути картон: Живковић (Кулпин).

МАГЛИЋ: Радишић, Илић, Милановић, Крајиновић, Рупар (Ландуп), Ковачевић, Стоисављевић, Прерадовић, Человски (Сантрач), Стајић, Стјепановић (Дмитровић).

КУЛПИН: Младеновић, Моравек, Бајац, М. Ђуга, Дамир Губаш, Куђерски, Живковић, Лукић, Николић, Милинков, Бургер (А. Ђуга).

Русин - Борац (О) 0:1 (0:0)

Фудбалери Русина у потпуности разочарали су своје навијаче, на отварању нове сезоне. Они дозволили су упорним и борбеним Обровчанима да у свој конто упишу сва три бода. Драгоцену минималку гостима донео је искусни Лазар Вјетровић, који се, недавно, вратио међу обровачке фудбалере.

Ђ. Шт.

РУСКИ КРСТУР: Игралиште Русина, гледалаца:300, судија: Ј.Јериловић (Апатин), стрелац: Вјетровић у 75. минуту, жути картони: Марковић, Бранковић (Русин),а Гајић, Ђукић (Борац).

РУСИН: М. Нађ, Ланчужанин, Холик, В. Вујовић, Б.Нађ, Марковић, Будински (Орос), Веселиновић, Ђукановић, Бранковић (Ф. Вујовић), Давидовић.

БОРАЦ: Ђукић, Максимовић, Лакатош, Козомора, Вјетровић, Солдат, Танкосић (Соколовић), Гајић (Јандрић), Баланго (С. Јовановић), М.Јовановић, Станишић.

Славија - Војводина (Т) 1:1 (0:0)

Добра фудбалска представа у Пивницама где су обе екипе у отвореној игри тражили бољи резултат. У првом полувремену се водила равноправна борба, пречку је погодио Станојев  у 25. минуту. Домаћи су имали стативу после ударца Јушковића.

У друогм делу најпре се радовали гости када је Мита Ранисављв савладао слабо поста-

вљеног голмана Брњу. До изједначњеа је дошло у 85. минуту после контра - напада, Бенка идеално центрирао, Кухта је био бржи од чувара и лопту је послао у мрежу.

Ј. Шустер

ПИВНИЦЕ: Игралиште Славије, гледалаца 150, судија: Митровић (Оџаци), стрелци: Кухта у 85. за Славију, а М. Ранисављев у 50. минуту за Војводину. Жути картони: Јушковић (Славија), Николић, М. Ранисављев, Станојев (Војводина),

СЛАВИЈА: Брња, Бађински (Заскалицки), Бенка, Јушковић, Ћорда, Шмит, Кухта, Петровић, Ефендић (Мушикић), Маројевић, Тривуновић.

ВОЈВОДИНА: Бугарски, Николић, Д. Ранисављв, Мустафић, Тури, М. Ранисављев (Радоњић), Вујић, Вучић, Вујановић, Дмитровић, Станојев (Бојанић).

Раднички (Р) - Херцеговац 3:0 (1:0)

Током читавог сусрета Ратковчани су били много бољи и заслужено су победили. Најлепши погодак постигао је Црњански у 41. минуту када је шутирао оштро са 25 метара и савладао голмана Лукача. Ратковчани су промашили још пет веома повољних прилика. Игром се посебно истакао Ненад Петковић.

А. Чичић

РАТКОВО: Стадион Радничког, гледалаца 200, судија: Вујић (Кула). Стрелци: Црњански у 41. Кувељић у 75. и Петковић у 78. минуту. Жути картони: Црњански, Лазаревић (Раднички), а Поткоњак, Рачић, М. Хрњез (резервни играч) (Херцеговац).

РАДНИЧКИ: Кузмановић 7, Лазаревић 7, Петковић 8, Кесић 7, Нововић 7, Кувељић 8 (Коцић), Милуновић 7, Радојчић 8, Милојевић 7 (Сантрач 7), Црњански 7 (Ивовић 7).

ХЕРЦЕГОВАЦ: Лукач 6, Смајић 6 (Адамовић), Поткоњак 7, С. Хрњез 6, В. Хрњез 7, Вукосав 7, Тривуновић 6 (Илијић 6), Рачић 6, Вујовић 6 (Данилов 6), Новчић 6, Дујаковић 7.

БСК - Будућност (М) 1:2 (1:1)

Гости су за нијансу били бољи и головима одличног Велемира однели су бодове. Поред постигнутих голова нападачи Будућности пропустили су још веома повољне прилике, у два наврата погодили су стативу и једном пречку. Домаћи нападач Ћурчија пропустио је да поравна резултат. Према виђеном резултат је реалан.

А. Чичић

БАЧКИ БРЕСТОВАЦ: Игралиште БСК-а, гледалаца 150, судија: Нађ (Руски Крстур). Стрелци: Комазец у 4. за БСК, а Велемир у 13. и 72. минуту за Будућност. Жути картони: Митровић, Станић, Милошевић, Савић (БСК), а Прошић, Ковачевић, Антонић (Будућност).

БСК: Молнар 7, Вејновић 6 (Багић), Медић 6 (Станић 6), Савић 6, Милошевић 6, Митровић 7, Ћурчија 6, Милановић 7, Комазец 7, Плавшић 6, Данојевић 6.

БУДУЋНОСТ: Лугоња 7, Прошић 7, Меселџија 6 (Антонић 6), Радичић 6, Копања 7, Кајтез 6 (Предојевић), Јурчевић 7, Баланго 6, Бошњак 7, Велемир 8, Мишковић 6 (Ковачевић).

РЕЗУЛТАТИ:

БСК - Будућност (М) 1:2, Славија - Војводина 1:1, Раднички - Херцеговац 3:0, Омладинац - Полет 2:2, Кордун - Будућност (П) 3:1, Русин - Борац 0:1, Маглић - Кулпин 6:0, ЖАК - Тврђава 2:7.