Сомборска лига: Бодови остали у Грачацу

Општински ривали приказали су борбену и садржајну игру.
Екипа Славије из Пивница

Борац (БГ) - Полет 2:1 (1:0)

БАЧКИ ГРАЧАЦ: Игралиште Борца, судија: Јанковић (Оyаци), стрелци: Илић у 21. и Субашић у 65. за Борац, а Миленковић у 34. минуту (из пенала) за Полет. Жути картони: Жегарац, Милан Радаковић, Марковић (Борац), Стојковић, М. Стошић, А. Стошић, С. Станковић (Полет).

БОРАЦ: Марковић 8, Милош Радаковић 7, Ма. Чутурило 7 (Ми. Чутурило 7), Субашић 7, Загорац 7, Покрајац 7, Илић 8, Жегарац 9, Ћук 7, Нешковић 7, Милан Радаковић 7.

ПОЛЕТ: Ивановић 8, Алексић 7, Костадиновић 6 (Стојиљковић 6), Миленковић 7, С. Станковић 7 (Стаменковић), Ж. Станковић 7, А. Стошић 7, Јовчић 8, Стојковић 7, Богдановић 6 (М. Стошић 6), Малиновић 7.

Централна личност сусрета је „пословођа” домаћих Никола Жегарац, који је учествовао у свим фазама игре на најбољи начин. Њему уз раме био је и млади голман Марковић, који је одбранио неколико тешких удараца и пенал. Обе екипе пропустиле су по неколико прилика. Према виђеном резултат је реалан.

А. Чичић

Русин - Тврђава 3:1 (2:0)

РУСКИ КРСТУР: Игралиште Русина, судија: Н. Манић (Каравуково), стрелци: Иван Рац у 16., Ђукановић у 26. и Данојевић у 90. за Русин, а Малешевић у 68. минуту за Тврђаву, жути картони: Данојевић, Ф.Вујовић (Русин), а Иличић (Тврђава).

РУСИН: Калинић, Будински (Коçић), Холик, Ланчужанин (Виславски), В.Вујовић, Сајанковић (Бранковић), Ф.Вујовић, Данојевић, Ђукановић, Кулић,Иван Рац.

ТВРЂАВА: О.Чучковић, Милуновић, Вујиновић, Шечеров, Радаковић, М. Агбаба, Ралевић, Иличић (Кончар), Малешевић, Медић (Градина), Ђенадија.

Мали број повољних прилика за постизање гола створили су фудбалери Русина у окршају за бодове са Бачанима. Али, пулени тренера Ранка Делића испољили су изузетно висок проценат реализације и стигли су до убедљиве победе.

Ђ. Шт.

Маглић - Славија(П) 0:0

БАЧКИ МАГЛИЋ: Игралиште Маглића, судија: П.Дражић (Бачка Паланка), жути картони: Васић, Мирко Грња, Дмитровић, Бојан Тројановић, Бошко Тројановић, Милановић, тренер Новица Тројановић (Маглић), а М.Шмит, Чвокић (Славија).

МАГЛИЋ: Радишић, Шијаковић,Тадић, Дмитровић, Мркоњић,Васић (Милановић), Стојковић (Стјепановић), Бојан Тројановић, Ландуп, Мирко Грња, Бошко Тројановић.

СЛАВИЈА (П): Вучетић, Милан Грња, А. Шмит, Чвокић, Јушковић, Заскалицки, Ђурић, Котив, Петровић (Винковић), Давидовић (Кухта), М. Шмит.

Било је изгледних шанси испред оба гола, тресле су се статива и пречка, али су мреже остале нетакнуте у дуелу између фудбалера Маглића и пивничке Славије. Равноправно надметање приказано је у првом полувремену, а доминација гостију у другом делу.

Борац - Раднички (Р) 2:1 (1:1)

ОБРОВАЦ: Стадион Борца, судија: Малбашић (Сомбор), стрелци: Јандрић у 23. и С. Јовановић у 48. за Борац, а Милиновић у 13. минуту за Раднички. Жути картони: Милиноивћ (Раднички).

БОРАЦ: Ђукић 8, Лакатош 7, попадић 7, Војиновић (Танкосић 7), Вјетровић 8, С. Баланго 7, С. Јовановић 8, Гајић 8, Јандрић 8 (Николић), М. Јовановић 7, Д. Баланго 7.

РАДНИЧКИ: Марковић 7, Алексић 7, Лазаревић 6, Дошен 6, Кесић 7, Сантрач 6 (Ђенић 7), Милиновић 7 (Ђеримовић 7), Станојковић 6, Кувељић 7, Кардинал 7, А. Милуновић 7.

Гости су изненада повели преко Милиновића у 13. минуту пошто се у дуелу са њим повредио штопер Борца Војиновић, а њему није било тешко после тога да погоди гол Ђукића. Играчи Борца после тога узимају игру у своје руке и у 23. минуту после додавања Саше Баланга, Милош Јандрић поравна резултат на 1:1. Одличан почетак дугог полувремена за домаће, Стеван Јовановић у 48. минуту је постигао сјајан гол јаким шутем са 15 метара искоса са десне стране. Од тада гости су успоставилиу равнотежу у игри и опасније прете домаћим играчима, али је голман Борца Ђукић је пречио да дође до изједначења.

Б. Гајић

ЖАК - Кулпин 1:3 (1:2)

СОМБОР: Игралиште ЖАК-а, судија: П. Вујић (Кула), стрелци: Сазданић (из једанаестерца) у 8. за ЖАК, а Станишић у 34., Мрђан у 45. и Зеленак у 85. минуту за Кулпин, жути картони: Кнежевић (ЖАК), а Младеновић (Кулпин).

ЖАК: Козлина, Никић, Шимунов, Кнежевић, Банић, Сазданић, Штимац (Тодоровић), Ковачевић (Крстић), Хостијеславски (Јовановић), Терзија (Вулин), Савић.

КУЛПИН: Младеновић, Совиљ(Зеленак), Кајтез, Валентик, Станишић, Мрђан, Замфировић, Попржен, Бургер, Николић (Киш), Јевремовић. Силовито су кренули Сомборци, али су убрзо и  стали. То су фудбалери Кулпина умели да искористе и да направе велики резултатски преокрет.

Ђ. Шт.

Будућност (Г) - БСК 1:1 (1:1)

ГЛОЖАН: Игралиште Будућности, судија: М.Мартиновић (Кљајићево), стрелци:Адамек у 25. за Будућност, а Кораћ у 10. минуту за БСК, жути картони: Леђанац, Молнар (Будућност), а Драговић, Мијатовић, Станић, Бељански, Кораћ (БСК).

БУДУЋНОСТ (Г): Дубовски, Ђумић(Јакуш), Љубиçић, Јованов, Хорват, Поповић, Адамек, Глишић (Колар), Çипкар (Красњец), Царић (Молнар), Леђанац.

БСК: Немет, Станић, Драговић, Божић, Милошевић, Станковић, Бељански (Ђурђевиçћ, Чурчија (Цветиçчнин), Кораçћ (Хинић), Мијатовић, Медић (Стојаковић).

У 48. минуту капитен домаће екипе Штефан Хорват није реализовао једанаестерац. Његов ударац за голмана Брестовиана Ивана Немета био је лак плен.

Ђ. Шт.

Резултати:

ЖАК - Кулпин 1:3, Маглић - Славија 0:0, Борац (БГ) - Полет 2:1, Омладинац - Будућност (М) 2:2, Русин - Тврђава 3:1, Будућност (Г) - БСК 1:1, Борац - Раднички 2:1, Кордун - Станишић 1:4, Будућност (П) - Задругар 3:0.