Сомборска лига: Црвенчани као некада

Теже него што су очекивали домаћи фудбалери су укњижили нове бодове.
fudbal

Црвенка - Будућност 3:1 (0:1)

ЦРВЕНКА: Стадион „Милорад Џомба”, гледалаца 150, судија: Манић (Каравуково), стрелци: Фаћол у 60. Ј. Суботић у 67. М. Суботић у 88. за Црвенку, Јованић у 43. минуту за Будућност. Жути картони: Јововић, М. Радмановић, Керекеш (Црвенка), Ловре (Будућност).

ЦРВЕНКА: Ђуришић 7, Јововић 7 (Шакић), Ивић 7, Ј. Суботић 7, М. Радмановић 7, Драговић 7 (Илић), М. Суботић 8, Ј. Радмановић 8, Керекеш 7 (Кочић), Перовић 7, Фаћол 7.

БУДУЋНОСТ: Лугоња 6, Радић 6, Тасић 6 (Стојисављевић), Вулић 6, Ловре 7, Буквић 6, Кнежевић 6, Вујаковић 6, Миладиновић 6, Чешљевић 6, Јованић 7.

У првом полувремену, агилни гости су искористили њихово блеђе издање и пред одмор дошли у вођство голом Јованића из слободног ударца са око 25 метара. У наставку пробуђени домаћини су преузели потпуну иницијативу, заиграли знатно квалитетније и у 60. минуту голом Фаћола наговестили преокрет, који је потом и потврђен головима браће Суботић.

Т. Јововић

Славија - Будућност (П) 2:1 (1:1)

ПИВНИЦЕ: Стадион Славије, гледалаца 350, судија: Нађ (Руски Крстур), стрелци: Секеруш у 13. Ј. Жигмунд у 58. за Славију, Живић у 37. (из пенала) минуту за Будућност. Жути картони: Нимет, Секеруш, Петровић (Славија), поњовић, Козомора, Јанковић

СЛАВИЈА: Брња, Ми. Жигмунд, Бенка, Нимет, Мирковић, Котив (М. Кухта), Секеруш (Милец), Петровић, Тешановић, Ј. Жигмунд (Бабић), Влас. Кухта.

БУДУЋНОСТ: Абаџић, Попов (баћанов), Мишковић, Вијетровић, Поњевић, Ж. Данилов (Алимпић), Јандрић, С. Данилов, Живић, Козомора, Јанковић (Тодић).

Од почетка утакмице се водила отворена борба и у надигравању се тражио бољи резултат.  У 13. минуту Петровић је упослио Властислава Кухту који је ниско набацио лопту пред гол ,а Секеруш је послао лопту иза голмана гостију Абаџића.  Изједначио је Живић. У 58. минуту је пала одлука. Тешановић је одузео лопту, додао је Јошки Жигмонду који је лопту послао у мрежу.

Ј. Шустер

Кула - Русин 2:1, Хајдук Јуниор - Младост (К) 3:0, Славија - Будућност (П) 2:1, Стари Град - ЖАК 3:0, Станишић - Крила Крајине 2:1, Липар - Борац (БГ) 1:2, Војводина - Херцеговац 2:1, Црвенка - Будућност (М) 3:1.