СОМБОРСКА ЛИГА: Ћук бржи од пиштаљке

Борац (БГ) - Кордун 1:0 (0:0)
с

БАЧКИ ГРАЧАЦ: Игралиште Борца, гледалаца 100, судија: Нађ (Руски Крстур), стрелац: Ћук у 90. минуту. Жути картони: Стокић, Зелић, Жегарац, Чанковић (Борац), Чекелиш, Мацановић, Баћанов, Аникић, Радусин, Продановић (Кордун).

БОРАЦ: Војновић 7, Мијатовић 7 (Чанковић 7), Зелић 7, Иванић 7, Покрајац 7, Илић 7 (Стокић 7), Жегарац 7, Ћук 8, Радаковић 8, Обрадовић 7, Даутовић 7.

КОРДУН: Зорић 6, Павловић 8, Продановић 7 (Градинац), Чешновар 7, Мацановић 7, Баћанов 7, Чекелиш 7, Аникић 7, Станковић 7, Илић 7 (Радусин 7), Вила 7.

Врло добра игра обе екипе. На обе стране промашено је по неколико зрелих шанси. У самом финишу сусрета резервиста Чанковић је шутирао је, а голман гостију неспретно је интервенисао, Ћук је из близине убацио лопту у мрежу и обрадовао навијаче.

А. Чичић

Борац (О) - Будућност (П) 2:0 (1:0)

ОБРОВАЦ: Игралиште Борца, гледалаца 300, судија: Десница (Апатин), стрелци: Станишић у 37. С. Баланго у 74. минуту. Жути картони: Јандрић, Станишић (Борац), Ралевић, Илеш, Ковачевић (Будућност7.

БОРАЦ: Крстић 7, Гламочанин 7, Лакатош 7, М. Козомора 8, Вјетровић 8, Солдат 7, С. Баланго 8, Гајић 7, Јандрић 8, Јовановић 7, Станишић 8.

БУДУЋНОСТ: Абаџић 7, Живић 7 (Малешевић), Дујаковић 7, Гајдобрански 6 (Тегелтија), Ралевић 7, Илеш 7, Николић 7, Јелић 7, Ковачевић 6, Радић 7, Радаковић 6.

У првих 15. минута гости су покушали,  али је одбрана домаћих била успешнија. Након тога домаћи играчи су преузели иницијативу и стварали шансу за гол. У 37. минуту дивну акцију коју је започео Јандрић завршио је брзоноги Владимир Станишић голом и вођством од 1:0.

У другом полувремену потпуна доминација домаћих који су промашили неколико зицера. Капитен Борца Миодраг Јовановић је пропустио шансу када је избио сам пред голмана Абаyића и споро реаговао за ударац на гол, док је одбрана гостију осујетила његов шут. Саша Баланго је својом убитачном левицом са 18 метара скинуо паучину гола Абаyића и тако потврдио победу домаћег Бораца.

Б. Гајић

Војводина (Т) - Будућност (М) 1:0 (1: 0)

ТОВАРИШЕВО: Игралиште СЦ “Миладин Вујин, гледалаца:300, судија:  Б. Царић (Сомбор), стрелац: Рамић у 17. минуту, жути картони: Рамић, Танчић, М. Станојев, Т. Николић (Војводина), а Лончаревић (Будућност)

ВОЈВОДИНА (Т): В. Бугарски, Рамић, Д. Ранисављев, М. Станојев, М. Ранисављев, Милованов, В. Јованов, Танчић, Алексић, Љ. Јованов, Т. Николић.

БУДУЋНОСТ (М): Бојанић, Прошић, Марио Гајдобрански, Радичић, Ковачевић, Бошњак, Зељко, Кућенич, Јурчевић, Гојић (Зиројевић), Лончаревић (Зорић).

Тек у шестој утакмици ове јесени, на домаћем терену,фудбалери товаришке Војводине победом обрадовали су своје верне навијаче.Гол одлуке, после корнера,постигао је капитен Товаришана Илија Рамић, који је ударцем главом са седам метара погодио небрањени део мреже.

Ђ. Шт.

Полет - Раднички (С) 5:0 (3:0)

КАРАВУКОВО: Стадион Златомир Стефановић-Злаја, гледалаца 100, судија: Јакић (Бач). Стрелци: Милуновић у 35. Јовчић у 38. 45. Стојковић у 65. и 68. минуту. Жути картони: Ивановић, Јовчић (Полет).

ПОЛЕТ: Ивановић, Алексић, Милуновић (Денчић), Анђелковић (Малиновић), С. Станковић (Стаменковић), А. Стошић, Ирић, Станисављевић, М. Стошић (Н. Станковић), Никић (Стојковић), Јовчић.

РАДНИЧКИ: Тадијан, Вадић, Туркић, Вукадиновић, Микаћ, Лујић, Смиљановски (Варга), Лукић, Рокнић, Бујак, Радуловић.

Тим из Каравукова наставља са одличним партијама и резултатима ове јесени. Овога пута жуто-црни су на плећа бацили „фењераше” из Сомбора.

С. Јовин

Липар - ЖАК 1:3 (0:2)

ЛИПАР: Игралиште Липара ,гледалаца:300,судија:З.Девић(Бачка Паланка),стрелци:Ђукић(из једанаестерца) у 67. за Липар, а Лучић у 42. Опачић у 45. и Пауновић (из једанаестерца) у 69. минуту за ЖАК, жути картони: Трешњић(Липар), а Дабић(ЖАК).

ЛИПАР: С. Зракић, Ђукић, Мијић (Шеган), Басарић, Марчетић, Авдаловић, Тутић (Поповић), Лалић, Новаков, Несторовић, Пејић (Трешњић).

ЖАК: Козлина, Шимунов (Јовановић), Дабић, Видовић, С. Тевановић, Бахић, Пауновић, Хосциеславски (Гагић), Опачић (Страхар), Лучић (Штимац), Ковачевић.

Дошао је крај серији фудбалера Липара од пет узастопних победа, изгубили су на свом терену од Сомбораца.

Ђ. Шт.

Раднички (Р) - Наша звезда 2:0 (1:0)

РАТКОВО: Стадион Радничког, гледалаца 200, судија: Олујић (Кула), стрелци: В. Ђокић у 36. Стојановић у 61. минуту. Жути картони: Лазаревић, Гламочанин, Прелић, Црњански (Раднички), Вукосав (Наша звезда).

РАДНИЧКИ: А. Ђокић 8, Кршић 7, Петковић 8, Кардинал 7, Прелић 7, В. Ђокић 7 (Милуновић 7), Гламочанин 7, Црњански 8, Лазаревић 7, Дакић 7 (Сантрач 7), Гуглета (Стојановић 8).

НАША ЗВЕЗДА: Ђурковић 7, Балиновић 7 (Туцић 7), Бабић 7, М. Радислав 7 (Торић 6), Вукосав 7, Инђић 7, П. Владислав 7, Грња 6 (Мајсторовић 7), Шовен 7, Писарев 8, Валентик 7.

Ратковчани су победили врло добре госте, борбеном и агресивном игром. Креатор такве игре био је агилни Дејан Црњански, који је припремио оба поготка. Млади Вук Ђокић и Александар Стојановић били су сигурни реализатори.

А. Чичић

Русин - Будућност (Г) 3:0 (0:0)

РУСКИ КРСТУР: Игралиште Русина, гледалаца 300,судија: С. Мацановић (Сомбор), стрелци: Кулић у 54. и Сајанковић у 80. и у 90. минуту, жути картони: Сушић, Чернок (Русин), а Бучик (Будућност).

РУСИН: Кронић, С. Тома (Чернок), Холик, А. Кочиш, В. Вујовић, Павловић (Бранковић), Ф. Вујовић, Марковић, Кулић, Сушић, Сајанковић.

БУДУЋНОСТ (Г): Дубовски, Бучик (Јакуш), Љубичић, Каћјак, Докић, Папић, Дамјановић, Јованов, Станковић, Ђокић, Ђилас (Јоксимовић).

Напокон, и фудбалери Русина забележили победу на домаћем терену. За овакав епилог најзаслужнији је млади и агилни Матеј Сајанковић, који био је асистент код првог гола, а у финишу утакмице, испољио је и своје сјајне реализаторске способности.

Ђ. Шт.

Полет - Раднички (С) 5:0, Русин - Будућност (Г) 3:0, Борац (О) - Будућност (П) 2:0, Борац (БГ) - Кордун 1:0, Раднички - Наша звезда 2:0, Црвенка - Братство 0:5, Војводина - Будућност (М) 1:0, Липар - ЖАК 1:3.

 1. Братство      13     13     0      0      51:4  39

 2. Раднички     13     10     0      3      29:13        30

 3. Полет  13     8      2      3      29:7  26

 4. ЖАК    13     8      2      3      31:13        26

 5. Н. звезда     13     7      1      5      28:21        22

 6. Русин  13     7      1      5      26:23        22

 7. Борац (БГ)   13     6      1      6      19:27        19

 8. Кордун 13     5      3      5      26:17        18