Сомборска лига: Дерби само на папиру

Станишић - Црвенка 5:0 (2:0)
Покрајински дерби није испуинио очекивања. Напротив, допадљиве игре пратично није ни било па су, на крају, домаћи навијачи отишли са стадиона задовољни једино победом својим љубимаца.

СТАНИШИЋ: Стадион Станишића, гледалаца 500, судија: Крнета (Бачка Паланка), стрелци: Секулић у 30. 77. Ранчић у 36. 60. и 74. минуту. Жути картони: Вујин, Хосциеславски, Бојић (Станишић), Ивић, Керекеш (Црвенка). Црвени картони: Тимар (Станишић), Ј. Суботић (Црвенка).

СТАНИШИЋ: Шарић, Ненадић 7 (Никић), Д. Јовановић 7 (С. Јовановић), Вујић 8, Лакић 8, Штрбац 7, Тимар 6, Хосциеславски 7 (Мунижаба), Бојић 8, Секулић 8, Ранчић 9.

ЦРВЕНКА: Ђуришић 6, Ивић 6, Ј. Суботић 6, Перовић 6, М. Радмановић 7, М. Суботић 6 (Б. Радуловић), М. Радуловић 6 (Малеш), Фацол 6, Ј. Радмановић 7, Керекеш 6, Јовановић 6 (Иличић).

У дерби сусрету Подручне лиге Сомбора пред пуним трибина, домаћин је  просто декласирао госте из Црвенке.  Дилеме није било већ после првог полувремена Станишићани су имали два гола предности, а у наставку постигли су још три гола.

С. Ст.

Младост - ЖАК 1:2 (1:1)

КРУШЧИЋ: Игхралиште Младости, гледалаца шездесетак. Судија:  Манић (Каравуково). Стрелци: Пап у 25. за Младост, а Делија у 40. и 75. минуту за ЖАК. Жути картони:  Радојичић (Младост) и Љуштина (ЖАК).

МЛАДОСТ: Мирковић 6, Пиштињат 6, Радојичић 6, Максимовић 6, Комазец 6 (Собек 6), С. Кишјухас 6 (Шуман 6), Пап 7, П. Кишјухас 7, Крстовић 7, Грдинић 7 и Балевић 7.

ЖАК: Лагунyин 7, Шимунов 7, Серенчеш 6, Мацановић 6, Љуштина 6, Бубњевић 6 (Ђукановић 6), Олујић 7, Бобанац 7, Антал 7, (Стојаков 7), Делија 8 и Чуљак 7.

Након вођства домаћих гости су се врло брзо конолидовали и изједначили у 40 . минуту голом Делије пошто је Мирковић направио грешку, да би исти играч у 75. минуту натрчао на повратну лопту и са неких седам метара матирао домаћег голмана .

Крушчићани су имали сјајану прилику да изједначе три минута пре краја када је искусни Предраг Кушјухас извео слободан ударац али је лопта окрзнула пречку .

Ђ. Бојанић

Русин - Крила Крајине 0:0

РУСКИ КРСТУР: Игралиште Русина, гледалаца: 250, судија: Мартиновић (Кљајићево, жути картони: Чизмар, Сајанковић (Русин), Мршић, Вигњевић, Карановић, Батиница (Крила Крајине).

РУСИН: З.Орос, Фекете, Холик, Вујичић, Малацко, Павловић, Б.Орос (Сајанковић), Ðукановић, Бранковић, Чизмар (Будински), Орсаг (Коçић).

КРИЛА КРАЈИНЕ: Стојчевић, Вигњевић, Ступар, Дувњак, Мршић , Зелинчевић, Карановић (Плавански), Марковић, Батиница, Ранисављев (Париповић), Дукић.

Окршај за бодове између фудбалера Русина и Крила Крајине завршен је најнепопуларнијим резултатом. У већем делу меча, игра се одвијала у простору између два шеснаестерца, а малобројни били су покушаји носилаца игре из оба табора да угрозе противничку мрежу. Голмани Жељко Орос и Давид Стојчевић остали су несавладани , а имали су, релативно, лаке задатке.

Ђ. Штрбац

Славија - Херцеговац 2:1 (1:0)

ПИВНИЦЕ: Стадион Славије, гледалаца 150, судија: Нађ (Руски Крстур), стрелци: Секеруш у 45. и 72. за Славију, а Адамовић у 47. минуту за Херцеговац. Жути картони: Нимет, Секеруш (Славија), Вукосав (Херцеговац).

СЛАВИЈА: Брња. Влад. Кухта, Бенка, Мирковић, Нимет, Котив (Блажек), Секеруш (Заскалицки), Влас. Кухта, Пљуцо (Бабић), Тешановић, Петровић.

ХЕРЦЕГОВАЦ: Лукач, Ђурасовић, Тасовац (Стојановић), Хрњез, Вукосав, Хорватић, Трифуновић (Јеличић), Зелен, Адамовић, Гушић, Смајић (Рачић).

Повели су домаћи у 45. минуту после велике гужеве најбоље се снашао Секеруш и послао лопту у мрежу. У 47. минуту после слободног ударца, на лопту је налетео Адамовић и послао лопту у мрежу. Одлука је пала у 72. минуту када је Властислав Кухта побегао свом чувару, набацио лопту пред гол, а најбржи је био Секеруш и послао лопту испод пречке.

Ј. Шустер

Хајдук јуниор - Борац 4:0 (1:0)

КУЛА: Стадион „Милан Средановић“, гледалаца педесетак. Судија:  Латиновић (Бачка Паланка). Стрелци: Ф. Вујовић у 17. Савић у 71. Кулић у 75. и Фуртула у 82. минуту. Жути картони: Ф. Вујовић (Хајдук јуниор), а Врачарић и Обрадовић (Борац).

ХАЈДУК ЈУНИОР: Радмановић -, Вујмиловић 7, Јањић 7 (од 80. Јововић -), Ланчужанин 7, Савић 8, Ф. Вујовић 8 (од 78. Дринић -), Драганић 7 (од 76. Јовановић -), Фуртула 8, Кулић 8, Данојевић 8 и В. Вујовић 7.

БОРАЦ: Вајагић 7, Радојчић 6, Врачарић 6, Станар 6, Чанковић 6, Богуновић 7, Илић 6, Бркић 6, Обрадовић 6, Станковић 6 и Стоиљковић 6.

Убележили су фудбалери Хајдук јуниора очекивану победу, али су се ипак морали помучити. Гости, који су у Кулу дошли са само једанаест играча добро су се бранили, да би им у финишу понестало снаге што је домаћин искористио и остварили убедљиву победу.

Ђ. Бојанић

Кула - Будућност (П) 1:1 (1:1)

КУЛА: Игралиште на Гедеру, гледалаца 100, судија: Миланков ( Сомбор). Стрелци: Дражић у 8. за Кулу, а Козомора у 7. минуту за Будућност. Жути картони: Дражић (Кула), а Поњевић (Будућност).

КУЛА: Јаничић 6, Радуловић 6, Шарац 6 (од 80. Ђођић -), Тапаи 6, Војновић 6 (од 60. Анђелковић -), Златић 5, Букејловић 6, Кукољ 6, Дражић 6 (од 78. Митрић), Поповић 7 и Жарић 6.

БУДУЋНОСТ: Радевић 6, Парабуцки 6 (од 62. Алимпић -), Мишковић 6, Вјетровић 7, Поњевић 6, Јандрић 6, Игњатовић 5 (од 90. Јанковић -), Данилов 6, Живић 6, Козомора 6 и Марић 6.

Тек у шестом колу првенства фудбалери Куле су уписали први бод. Освојили су га у дуелу са екипом Будућности из Парага, која је прва дошла у вођство у 7. минуту када је Козомора побегао одбрани домаћих и матирао Јаничића, да би само минут касније изједначио Дражић. Имали су домаћини прилику да узму цео плен, али у два наврата из такозваних зицер позиција нису били прецизни.

Ђ. Бојанић

Кула - Будућност (П) 1:1, Младост (К) - ЖАК 1:2, Русин - Крила Крајине 0:0, Хајдук јуниор - Борац (БГ) 4:0, Славија - Херцеговац 2:1, Стари град - Будућност (М) 2:1, Станишић - Црвенка 5:0, Липар - Војводина 4:2.

1. Станишић                6      6      0      0      24:3  18

2. Црвенка                   6      5      0      1      21:9  15

3. Хајдук ј.                    6      4      1      1      21:5  13

4. Кр. Крајине              6      3      3      0      17:4  12

5. Липар                       6      3      2      1      12:10        11

6. ЖАК                          6      3      2      1      8:8   11

7. Будућ.  (М)               6      3      1      2      13:9  10

8. Стари град              6      3      0      3      8:9   9