Сомборска лига: Дерби зачеља Сомборцима

До друге узастопне победе фудбалери сомборскога ЖАК-а стигли су у интервалу од само четири минута.
Zak Hercegovac/V. Jankovic

ЖАК - Херцеговац 2:0 (2:0)

СОМБОР: Стадион ЖАК-а, гледалаца:200, судија: П. Вујић (Кула), стрелци: В.Хрњез (аутогол) у 38. и Станковић у 42. минуту, жути картони: Хернаус, Беçановић, Мацановић(ЖАК), Смајић, Дамјановић, Стојановић, В.Хрњез (Херцеговац), црвени картон: Мацановић (ЖАК).

ЖАК: Молнар, Бечановић, Халас, Шимунов, Мацановић, Ковачевић (Бубања), Хернаус (Никић), Ненадић, Станковић, Ђукановић (Асан), Ђорђевић.

ХЕРЦЕГОВАЦ: Драшковић, Вукосав, В. Хрњез, Солдо, Дамјановић (Стојановић), Смајић, Поткоњак (Савић), Новчић, С. Хрњез, Терзић (Рачић), Тривуновић.

Пре и после тога пулени тренера Алберта Хернауса држали су утакмицу под контролом. А, Гајдобрани су били на нивоу испод просечности.

Ђ. Шт.

Раднички - Липар 2:1 (1:0)

РАТКОВО: Стадион Радничког, гледалаца око 100, судија: Хорњак (Гајдобра), стрелци: Нововић у 8. Црњански у 80. за Раднички, а Воркапић у 56. минуту за Липар.

РАДНИЧКИ: Јовановић 7, Лазаревић 7, Радојчић 7 (Црњански 8), Кесић 7, Нововић 8, Кувељић 8, Кардинал 7 (Сантрач), Алексић 7, Гвозденовић 7 (Милуновић 7), Мушикић 7.

ЛИПАР: С. Зракић 8, Лалић 7, Мијић 7, Басарић 7, Адаловић 7, Ђукић 6 (Крупљанин 6), Марчетић 7, Бановић 6 (Воркапић 7), Шеган 8, Жарић 7, Новаков 6 (В. Зракић).

Ратковчани су дошли до победе  тешко, али заслужено. Липарчани су оставили одличан утисак, а Дејан Црњански је преокренуо свјим уласком постигао је победоносни гол у 80. минуту и наместио још две идеалне прилике својим саиграчима али гостујући голман Зракић је био одличан.

А. Чичић

Русин - Тврђава 6:0 (3:0)

РУСКИ КРСТУР: Стадион Русина ,гледалаца:300, судија: Д. Митровић (Оџаци), стрелци: Ђукановић у 8., Веселиновић у 13. Марковић у 37. Харди у 66. Кочиш у 76. и Чизмар у 81. минуту, жути картони: Д. Агбаба, Шећеров (Тврђава).

РУСИН: М. Нађ, Ланћужанин, Б. Нађ, Холик (Будимски), Малацко (Харди), Веселиновић, Орос, Марковић , Ђукановић(Сајанковић), Чизмар, Кочиш.

ТВРЂАВА: Влајић, Девић, Бајић, Продановић (Соколовић), Шећеров (Милиновић), Шомоши, М. Агбаба, Баланго, Салијевић, Крстић , Д. Агбаба.

Пола туцета лопти завршиле су у мрежи младога голмана Бачана Вука Влајића, који је био потпуно немоћан да спречи катастрофу гостију.

Ђ. Шт.

Кулпин  - Борац (О) 3:2 (3:1)

КУЛПИН: Стадион Кулпина, гледалаца:150, судија: Н. Шћепановић (Крушчић), стрелци: Збучновић у 20. и у 37. и Булатовић у 23. за Кулпин, а Станишић у 15. и Гајић у 67. минуту за Борац, жути картони: Коларски, Булатовић, Зорзић, Јурик (Кулпин).

КУЛПИН: Јурик, Коларски, Анђић, Марић (Ђуга), Трмјанов, Булатовић, Збучновић (Переза), С.Хашка, А.Хашка, Зорзић, Кајтез.

БОРАЦ: Ђукић, Бошњак, Дробњак (Гајић), Козомора, Вранац, Војиновић, Танкосић (Николић), Драшко, С.Јовановић (Кнежевић), М.Јовановић, Станишић.

Мало је недостајало да Кулпинци из својих руку испусте победу . Фудбалере домаћег тима као да је уљуљкало високо вођство. Али, Обровчани то нису умели да искористе и да освоје бод.

Ђ. Шт.

Полет - Стари град 1:1 (1:0)

СИВАЦ: Стадион Полета, гледалаца:300, судија: Б. Алексић(Каравуково), стрелци: Илић у 10. за Полет, а Миладинович у 90. минуту за ОФК Стари град, жути картони: Вукелић, Јањош (Полет), а Влајић, Гњатовић, Кнежевић, Миладиновић (Стари град).

ПОЛЕТ: Живковић, Марковић, Вукашиновић, Ровчанин (Ракочевић), Перовић, Вукелић, Илић, Плавшић, Јанковић (Тешовић), Ромић (Максимовић), Јањош.

СТАРИ ГРАД: Бугарски, Влајић, Марчета, Гајдобрански, Кнежевић, Зељко, Миладиновић, Гњатовић, Дмитровић(Јеличић), Радић (Валентик), Митић (Рађеновић).

Фудбалери сивачког Полета били су на прагу минималне победе. Одбрана им је поклекла у последњим тренуцима утакмице, када је Максим Миладиновић Бачкопаланчане спасао од другог узастопног пораза.

Ђ. Шт.

Крила Крајине - Будућност (П) 1:1 (0:0)

БАЧКА ПАЛАНКА: Стадион СРЦ Тиквара, гледалаца:150, судија: Н. Мудринић (Апатин), стрелци: Пандуров у 66. минуту за Крила Крајине, а Марић у 53. минуту за Будућност, жути картони: Плавански (Крила Крајине), а Вулић, Марић (Будућност).

КРИЛА КРАЈИНЕ: Д.Стојчевић, Вигњевић, Ступар (Плавански), Дувњак, Медан, Зелинчевић, Чешљевић, Марковић, Пандуров, Лончаревић, Дукић.

БУДУЋНОСТ (П):Ђ, Мишковић, Лаћарак, Вјетровић, Тури, Живић, Поњевић, Вулић, Алимпић (Јанковић), Козомора, Марић.  У окршају за бодове између бачкопаланачких и парошких фудбалера, свака од екипа имала је своје светле тренутке. Гостима предност донео је капитен Стефан Марић, који је, на тренутак, искористио несмотреност домаће одбране. Недуго затим луцидни Душан Пандуров поставио је крајњи исход.

Ђ. Шт.

Војводина (Т) - Славија (П) 3:2 (0:2)

ТОВАРИШЕВО: Стадион СРЦ Миладин Вујин, гледалаца:200, судија: С. Митровић (Оџаци), стрелци: М. Ранисављев у 64., Г. Станојев у 80. и Радаковичу 85. минуту за Војводину, а Кухта у 23. и Радович у 37. минуту за Славију, жути картони: Мустафович, Пилипович, Рамич (Војводина).

ВОЈВОДИНА (Т): Дукич, Т.Николич, Рамич, Мустафовић, Радакович, М. Ранисављев (Д. Ранисављев), Г. Станојев, Танчић (Пилиповић), Д.Николић, Вујановић, М.Станојев (Бојанић).

СЛАВИЈА (П): Р. Брња, Чорда, Бенка, Милец, Тривуновић, Котив, Кухта, Савић (Бађонски), Батиница, Кучанић, Радовић.

Деветнаестогодишњи првотимац Товаришана Никола Радаковић врло добро запамтиће утакмицу против Пивничана. Постигао је први гол у дресу свог новога клуба и донео је резултатски преокрет и нова три бода Војводини.

Ђ. Шт.

ЖАК - Херцеговац 2:0, Кула - Оџаци 7:2, Полет (С) - Стари град 1:1, Кулпин - Борац 3:2, Војводина - Славија 3:2, Русин - Тврђава 6:0, Крила  Крајине - Будућност (П) 1:1, Раднички - Липар 2:1.