Сомборска лига: Гајић одредио победника

Борац - Кулпин 3:2 (1:1)
lopta_u_mrezi_1

ОБРОВАЦ: Игралиште Борца, судија: Кнежевић (Бачка Паланка), стрелци: Јандрић у 44. Гајић у 66. и 82. за Борац, а Станишић у 34. и Фабри у 90. минуту за Кулпин. Жути картони: Гајић, Вјетровић, Гламочанин (Борац), Хашка (Кулпин). Црвени картон: Јандрић (Борац).

БОРАЦ: Ђукић 8, Војиновић 7, Гламочанин 7, Лакатош 7 (Козомора), Вјетровић 8, Солдат 7, Барланго 7, Гајић 9, Дробњак 7 (Јовић), Н. Николић 6 (Максимовић 7), Јандрић 8.

КУЛПИН: Младеновић 7, Моравек 6, Совиљ 6, Хадривај 6, Попржен 7, Киш 7, Станишић 8, Замфировић 7, Хашка 7, Бургер 6 (Фабри), Миленковић 7.

Централна фигура овог меча био је Мирко Гајић који је постигао изузетна два гола. Други је постигао из слободног ударца у саме рашље голмана Миодрага Младеновића. Иако у Борчевој екипи нису наступила двојица стандардних играча, домаћи су били ипак надмоћнији а нарочито у другом полувремену. Гости су играли отворено, што им се исплатило.

Било је још шанси са об е стгране, али су голмани били расположени и са једне и друге стране. Домаћи су водили са 3:1 да би гости у 90. минуту смањили, али нису имали снаге да изједначе.

Б. Гајић

Задругар - Будућност (М) 0:4 (0:3)

СОМБОР: Игралиште поред железничке станице, играно је без присуства гледалаца, судија: Н. Малбашић (Сомбор), стрелци: Кученић у 4., Глумичић (аутогол) у 18., Бошњак у 33. и Јурчевић у 78. минуту.

ЗАДРУГАР: Пјевић, Веселиновић, Глумичић, Павков, Јовановић, Вујовић (Илић, Вуковић), Јанковић, Кончаревић, Бурда, Кања, Ранчић.

БУДУЋНОСТ (М): Бојанић, Прошић, Радичић, Копања (Меселџија), Бајић (Рађеновић), Буквић, Кученић, Јурчевић (Зиројевић), Новаковић (Морача), Бошњак (Хајдуковић), Ковачевић.

Због ванредног стања у општини Оџаци, фудбалери Задругара из Српског Милетића угостили су Младеновљане на игралишту ЖАК-а у Сомбору. И, доживели су убедљив пораз. Имали су три-четири веома повољне прилике,  али је сјајни голман гостију Душан Бојанић, ипак, сачувао своју мрежу.

Ђ. Ш.

Кордун - Славија 1:2 (0:0)

КЉАЈИЋЕВО: Игралиште Кордуна, судија: Нађ (Руски Крстур), стелци: Цвокић у 56. и 74. за Славију, а Секулић у 90. за Кордун.

КОРДУН: Мишчевић, Мил. Чекелиш, Шаула (Бараћ), Ковачић (Гелић), Николић, Чешњовар, Вила (Стојановић), Анитић, Чекелиш, Цвокић, Карас, Секулић

СЛАВИЈА: Вучетић, Заскалицки, А. Шмит, Јушковић, М. Шмит, Ракочевић, Кухта (Николић), Петровић (Котив), Чвокић (Грња), Давидовић, Маројевић.

Заслужена победа гостију. Николић је у 40. минуту набацио лопту пред гол, лопта је дошла до Цвокића који је послао у мрежу. У 74. минуту голман Вучетић је далеко дегажирао лопту, прелетео све играча дошао до Чвокића који је постигао погодак. У 90. минуту Секулић је ублажио резултат.

Ј. Шустер

Русин - Борац (БГ) 4:0 (2:0)

РУСКИ КРСТУР: Игралишште Русина, играно је без присуства гледалаца, судија: П. Драчић (Бачка Паланка), стрелци: Сајанковић у 6. и 68. Нађ у 44. и Ђукановић у 80. минуту, жути картони: Коçић, И.Будински (Русин), а Кртинић (Борац).

РУСИН: Калинић, Коçић (Виславски), Холик, Ланжужанин, В. Вујовић, Сајанковић, Ф. Вујовић, Д.Будински (И. Будински), Нађ (Мањош), Бранковић (Ђукановић), Рац.

БОРАЦ (БГ): Ненад Обрадовић, Радаковић, Лиçина (Војиновић), Чутурило, Кртинић (Јокић), А. Покрајац, Загорац (Иванић), Жук, Б. Покрајац (Чанковић), Медић, Никола Обрадовић.

И трећу вежану победу остварили су фудбалери Русина. Нови тријумф Крстураца наговестио је најбољи актер утакмице Матеј Сајанковић, чији други гол је право ремек дело. Придружили су му се млади Бојан Нађ и искусни Срђан Ђукановић.

Ђ. Ш.

Будућност (П) - Полет (К) 2:0 (1:0)

ПАРАГЕ: Игралиште Будућности, играно је без присуства гледалаца, судија: Ј. Јериловић (Апатин), стрелци: Живић у 28. и Бачанов у 87. минуту, жути картони: Марић, Кнежевић (Будућност), а Т. Миленковић, С. Станковић (Полет), црвени картон: Стојановић (Полет).

БУДУЋНОСТ (П): Абаџић, Попов, Грња (Бањац), Марић (Јелић), Кнежевић, Козомора, Николић, Живић (Бажанов), Гајић(Поњевић), Тривуновић, Ковачевић.

ПОЛЕТ (К): Ивановић, Алексић, Стојановић, Анђелковић, С. Станковић, З. Станковић, Т. Миленковић, Н. Миленковић, Стоиљковић, Богдановић (Јовчић), Малиновић.

Само с времена на време, фкдбалери парошке Будућности били су бољи од гостију из Каравукова. Победу домаћег тима наговестио је искусни “везиста” Слободан Живић, а млади “резервиста” Јован Бажанов ставио је тачку. на меч.

Ђ. Ш.

Омладинац - ЖАК 0:3, Русин - Борац (БГ) 4:0, Будућност (Г) - Маглић 3:5, Борац  - Кулпин 3:2, Кордун - Славија 1:2, Будућност (П) - Полет 2:0, Задругар - Будућност (М) 0:4, Станишић - Тврђава 3:0, Раднички - БСК (одложено).

1. Русин    3      3      0      0      13:4  9

2. Будућност (М)        3      3      0      0      9:0    9

3. Станишић       3      3      0      0      7:0    9

4. Славија 3      3      0      0      4:1    9

5. ЖАК      3      2      0      1      6:3    6

6. Борац    3      2      0      1      6:3    6

7. Будућност (П) 3      2      0      1      4:1    6

8. Задругар       3      1      1      1      6:5    4