Сомборска лига: Грачанима прија терен у Крушчићу

Борац - Задругар 2:1 (1:1)
lopta

КРУШЧИЋ: Игралиште Младости, судија: Јанковић (Оџаци). Стрелци: Загорац у 15. у Илић у 64. за Борац, а Ранчић у 14. минуту за Задругар. Жути картони: Личина, Загорац, Нешковић (Борац), а Тасић, Пурда, Павков (Задругар).

БОРАЦ: Марковић, Радаковић, Личина (Чутурило), Субашић, Загорац, Покрајац, Илић (Кртинић), Жегарац, Ћук (Јовин), Нешковић, Обрадовић.

ЗАДРУГАР: Стефановић, Јанковић, Пјевић, Павков, Ирић, Јанус (Илић), Вуковић, Кончаревић (Миличевић), Бурда (Мочић), Ранчић, Тасић.

Због ванредне ситуације у општини Оџаци Борац је као домаћин био приморан да опет одигра утакмицу у Крушчићу. И овога пута фудбалери Борца су успели да остваре победу против ривала из Српског Милетића.

Почетак утакмице припао је гостима који су преко Ранчића у 14. минуту стигли до предности. Овај погодак није збунио играче Борца који су већ у наредном минуту стигли до изједначења преко Немање Загорца, који се добро снашао у противничком шенснаестерцу и оштрим ударцем савладао голмана Стефановића.

У наставку игре Борац је имао више лопту у свом поседу тако да су Грачани могли да постигну још који погодак, јер су два пута уздрмали стативу.

Кључни моменат је био у 64. минуту када је Драгомир Илић повратник из редова Текстилца, савладао гостујућег голмана и донео велику радост свом тиму.

С. Јовин

Омладинац (Б) - Будућност (П) 0:3 (0:0)

БУКОВАЦ: Игралиште Омладинца, судија: Ј. Јериловић (Апатин), стрелци: Николић у 52. и Марић у 70. и 89. минуту, жути картони: Богнар, Мијић, Радујко (Омладинац), а Марић, Јелић (Будућност).

ОМЛАДИНАЦ: Миљан Зелић, Милош Зелић (Мијић), Дамјановић (Теслић), Суботић, Муфић, Радујко, Богнар (Љекај), Гргић, Секулић, Плавшић, Ресановић (Вукадиновић).

БУДУЋНОСТ (П): Дразић, Грња (Гајић), Баћанов (Јелић), Марић, Кнезевић, Козомора, Николић (Бањац), Гашић, Живић (Плавански), Тривуновић, Ковачевић.

Оправдали су фудбалери парошке Будућности улогу фаворита у Буковцу. У финишу утакмице првотимци тренера Мирослава Павловића, у потпуности сломили су отпор борбених, али недовољно кондиционо спремних домаћих играча.

Ђ. Ш.

Славија - БСК 0:0

ПИВНИЦЕ: Игралиште Славије, судија: Мацановић (Сомбор). Жути картони: Милошевић, Стојаковић (БСК).

СЛАВИЈА: Вучетић, Болехрадски, А. Шмит, М. Шмит, Ракочевић, Петровић (Грња), Кухта (Заскалицки), Котив (Нимет), Белањи (Бенка), Маројевић, Чвокић.

БСК: Немет, Станић, Драговић, Божић, Милошевић, Станковић, Дејански, Ђурђевић (Стојаковић), Кораћ (Божић), Мијатовић, Медић (Станисављевић).

Слаба фудбалска представа у Пивницама као и слаб судија који је дозвољао да гости симулирају, а доделио је само два жута картона и могло је и више као и црвени. У 87. минуту досуђен је једанастерац када је  Чвокић зауставељн у казненом простору, гостујући играчи су негодовали и на велико изненађење поништен је једанаестерац.

Ј. Шустер

Русин - Кордун  4:1 (3:1)

РУСКИ КРСТУР: Игралиште Русина, судија:Н. Јовкић (Бачка Паланка), стрелци: Кулић у 5. и  74., В. Вујовић у 12. и Рац у 15. за Русин, а Вуковић у 30. минуту за Кордун, жути картони: В. Вујовић (Русин), а Вила (Кордун).

РУСИН: Калинић, Кочиш, Холик, Нађ (Мањош), В. Вујовић, Сајанковић, Ф. Вујовић, Данојевић, Кулић, Бранковић (Ђукановић), Рац (Будински).

КОРДУН: Цурновић, Шаула (Секулић), Трбојевић (Гељић), Мацановић, Чешновар, Миле Чекелиш, Анитић (Бараћ), Марко Чекелиш (Стојановић), Вила, Вуковић, Ковачевић.

Фуриозно почели су фудбалери Русина и у раној фази утакмице, трасирали су пут ка убедљивом тријумфу.

Ђ. Шт.

ЖАК - Будућност (М) 1:2 (0:1)

СОМБОР: Игралиште поред зелезничке пруге, судија: Н. Манић (Каравуково), стрелци: Јовановић (из једанаестерца) у 56. за ЖАК, а Кученић у 33. и 76. минуту за Будућност, жути картони: Тимар, Ковачевић, Крстић, Тодоровић, Шимунов (ЖАК), а Новаковић, Бошњак (Будућност), црвени картон: Крстић (ЖАК) у 83. минуту.

ЖАК: Ђурић, Никић, Крстић, Шимунов,Банић, Ковачевић (Тишма), Милановић (Штимац), Тишма, Хостиеславски (Терзија), Јовановић, Савић (Тодоровић).

БУДУЋНОСТ: Бојанић, Прошић (Копања), Марчета, Бајић (Бошњак), Радичић, Буквић (Зиројевић), Кученић, Зељко (Хајдуковић), Новаковић, Рађеновић (Морача), Меселџија.

Највише захваљујући сјајном двоструком стрелцу Данијелу Кученићу, Младеновљани су освојили нова три бода.

Ђ. Шт.

ЖАК - Будућност (М) 1:2, Полет - Тврђава (одложено), Славија - БСК 0:0, Кулпин - Раднички 4:2, Маглић - Станишић 2:4, Борац (БГ) - Задругар 2:1, Омладинац - Будућност (П) 0:3, Русин - Кордун 4:1, Будућност (Г) - Борац 3:3.

1. Станишић       8      7      0      1      23:7  21

2. Русин    8      6      1      1      24:9  19

3. Будућност (М)        7      6      1      0      19:4  19

4. Будућност (П) 8      6      0      2      16:5  18

5. Борац    8      4      2      2      15:11        14

6. Славија 7      4      1      2      5:4    13

7. Будућност (Г) 7      3      1      3      19:17        10

8. Борац (БГ)     7      3      1      3      12:11        10