Сомборска лига: Комшијски дерби без одлуке

Општински и комшијски дерби је оправдао очекивања. По приказаној игри резултат је реалан.
fudbal

БСК - Борац (БГ) 2:2 (2:2)

БАЧКИ БРЕСТОВАЦ: Игралиште БСК-а, судија: Стефан Митровић (Оџаци), стрелци: Мијатовић у 3. Кораћ у 31. за БСК, а Ћук у 27. и Загорац у 45. минуту за Борац. Жути картони: Ћурћија, Ђурђевић, Станић, Стојаковић, Кораћ, Мијатовић, Бељански (БСК), Нешковић. Мил. Радаковић, Обрадовић (Борац). Црвени картон: Кораћ (БСК).

БСК: Немет 7, Станић 7, Ђурђевић 6, Божић 7, Милошевић 8, Станковић 7 (Стојаковић), Бељански 7, Ћурћија 7, Кораћ 7, Мијатовић 7, Медић 7 (Чанковић).

БОРАЦ: Марковић 7, Личина 7 (Мил. Радаковић 6), Субашић 7, Кртинић 7, Загорац 7, Покрајац 7, Илић 7, Ћук 8, Нешковић 7, Мил. Радаковић 7, Обрадовић 7 (Чутурило).

Обе екипе су пропустили четири прилике и имају за чим да жале. Најбољи играч утакмице Ћук је постигао леп погодак и био најбољи појединац утакмице.

А. Чичић

Кордун - ЖАК 0:1 (0:0)

КЉАЈИЋЕВО: Игралиште Кордуна,  судија: П. Дразић (Бачка Паланка), стрелац: Хостиеславски у 80. минуту, жути картони: Чешновар,Вила, Ковачић, Трбојевић, Стојановић (Кордун), а Хостиеславски, Д. Ковачевић, Кнежевић, Штимац (ЖАК), црвени картони: Д. Ковачевић  и Никић(ЖАК).

КОРДУН: Мишчевић, Д. Шаула (Миле Чекелиш), Н. Шаула (Ковачић), Трбојевић, Мацановић, Чешновар, Вила (Стојановић), В. Козлина, В. Ковачевић, М. Карас, Л. Карас.

ЖАК: Б. Козлина, Кнежевић, Банић, Д. Ковачевић, Тодоровић, Никић, Хостиеславски, Шимунов, Штимац (Крстић), Вулин (Терзија), Тривуновић (Буреш).

Победника утакмице у Кљајићеву одлучиле су нијансе. Теренску иницијативу, у већем делу сусрета, имали су фудбалери Кордуна. Гости из Сомбора, у ретким тренуцима, покушавали су да угрозе гол домаће екипе. А, у 80. минуту, млади везиста Сомбораца Драган Хостиесвавски мајсторски је извео слободан ударац и то је био тренутак одлуке.

Ђ. Ш.

Будућност - Борац (О) 5:0 (2:0)

ПАРАГЕ: Игралиште Будућности, судија: Г.Јанковић (Оџаци), стрелци: Тривуновић у 5. Плавански у 22. Ковачевић у 31. Јелић у 49. и Кнежевић у 89. минуту, жути картони: Д. Гајић, Попов, Ковачевић (Будућност), а М.Јовановић, Вјетровић (Борац).

БУДУЋНОСТ (П): Дразић, Попов, Баћанов, Кнежевић, Козомора, Јелић (Алимпић), Гашић (Живић), Д. Гајић, Тривуновић, Плавански, Ковачевић.

БОРАЦ (О): Ђукић( Клисарић), Војиновић, Танкосић (Николић), Вјетровић, Солдат, С. Баланго, М. Гајић (С. Јовановић), Јандрић, М. Јовановић (Станковић), Д. Баланго (Гламочанин), Лакатуш.

Веома надахнути и ефикасни били су фудбалери парошке Будућности. У свим елементима и сегментима фудбалске игре изабраници тренера Мирослава Павловића надвисили су играче општинског ривала из Обровца. Серију голова започео је искусни Марко Тривуновић, а најбољи актер утакмице Младен Плавански и хитроноги Александар Ковачевић поставили су крајњи резултат  првог полувремена.

Почетком другог дела сусрета, млађани Немања Јелић повећао је предност домаћег тима, а виспрени Драган Кнежевић у финишу меча, запечатио је судбину Обровчана.

Ђ.  Шт.

Полет (К) - Славија (П) 0:1 (0:0)

КАРАВУКОВО : Игралиште Полета,  судија: Ј.Јериловић (Апатин), стрелац: Давидовић у 60. минуту, жути картони: Малиновић, С. Станковић, Стоиљковић, А. Стошић, Јовчић, Анђелковић, Р. Миленковић, Алексић(Полет), а Белањи, Винковић, Болехрадски, М. Шмит, Ђурић, Петровић (Славија), црвени картон: Алексић (Полет).

ПОЛЕТ (К): Ивановић, Алексић, Р. Миленковић, Ж. Станковић, С. Станковић (Богдановић), Анђелковић (Костадиновић), А. Стошић, Стоиљковић, Малиновић (М.Стошић), Н.Миленковић, Јовчић.

СЛАВИЈА (П): Вучетић, Болехрадски, А.Шмит, Јушковић, М.Шмит, Заскалицки, Ђурић (Грња), Петровић (Бенка), Винковић, Давидовић (Сеч), Белањи (Властислав Кухта).

Мало тога фудбалски вреднога приказано је на утакмици у Каравукову. Али зато много тога било је неспортског. Судија Јовица Јериловић из Апатина имао је пуне руке посла и укупно показао је, чак 14 жутих картона и један црвени картон.

Ђ. Ш.

Раднички - Омладинац 3:1 (2:1)

РАТКОВО: Стадион Радничког, судија: Радановић (Бачка Паланка), стрелци: Картинал у 25. и 84. Петковић у 27. (из пенала) за Раднички, Плавшић у 2. минуту за Омладинац. Жути картони: Кардинал, Игњатовић (Раднички).

РАДНИЧКИ: Марковић 7, С. Милуновић 7, Лазаревић 7 (Ивановић), Петковић 7, Кесић 7, Сантрач 7 (Завишић 7), А. Милуновић 7, Стојановић 7, Кардинал 8 (Миловановић), Ћеримовић 7 (Комар), Игњатовић 7 (Кувељић 7).

ОМЛАДИНАЦ: М. Зелић 6, Миљ. Зелић 6, Теснић 6, Суботић 6, Богнар 7, Радујко 6, Ковачић 6, Гргић 6, Делија 6, Плавшић 7, Ресановић 6.

А. Чичић

Тврђава - Маглић 0:1 (0:1)

БАЧ: Игралиште Тврђаве, судија: Д. Јањић (Црвенка), стрелац: Бојан Тројановић (из једанаестерца) у 19. минуту, жути картони: Д. Агбаба, Гламочанин (Тврђава), а Ковачевић, Илић (Маглић).

ТВРЂАВА: О.Чучковић, Гламочанин, Шећеров, Шовен, Радаковић (Шомоши), Штрбац, Оклобдзија (Милиновић), Иличић (Ћулибрк), Ралевић, М. Агбаба, Д. Агбаба.

МАГЛИЋ: Радиишић, Шијаковић, Бошко Тројановић, Мркоњић, Ковачевић, Илић, Прерадовић, Бојан Тројановић, Туцић (Стојковић), Тадић, Грња (Стјепановић).

Обострано тврдо и помало досадно било је надметање између Бачана и Маглићана.

Ђ. Шт.

Резултати:

Кордун - ЖАК 0:1, Будућност (П) - Борац 5:0, Задругар - Будућност (Г) 1:1, Станишић - Русин 4:2, Раднички - Омладинац 3:1, БСК - Борац (БГ) 2:2, Тврђава - Маглић 0:1, Будућност (М) - Кулпин 7:1, Полет - Славија 0:1.