Сомборска лига: Комшијски дерби Кулпину

Кулпин - Славија 1:0 (0:0)
с

КУЛПИН: Игралиште поред Канала,судија: П.Дражић(Бачка Паланка),стрелац:Давидовић (аутогол) у 63.минуту. Жути картони: С. Хашка, Мрђан ,Валенћик (Кулпин), Петровић, Давидовић, Вучетић, Брња(Славија).

КУЛПИН: Вученовић, Лучановић, С.Хашка (Јевремовић),Танкосић (Замфировић), Валенћик, Станишић, Мрђан, Вујанић (Шекез), М. Бургер (Попржен), А. Хашка, Кајтез.

СЛАВИЈА : Вучетић, Заскалицки, Шустер(Зеак), Јушковић, Рогановић, А. Шмит, Кухта, Петровић(Цвокић), Плавшић, Давидовић, Грња.

Фудбалери Кулпина и други пут нанели су пораз Славији из Пивница.Овога пута,победника одлучивале нијансе. Гол одлуке постигнут је после сјајно изведеног корнера.

Ђ. Шт.

Борац - Станишић 3:2 (1:2)

ОБРОВАЦ: Игралиште Борца, судија: Десница (Апатин), стрелци: Солдат у 38. и 60. Јандрић у 68. за Борац, а Д. Богуновић у 18. и 23. минуту за Станишић.

БОРАЦ: Ђукић 7, Лакатош 7 (Козомора 7), Гламочанин 7 (Станковић 7), Вранац 7 (Радивојков), Вјетровић 7, Солдат 8, Баланго 7, Гајић 7, Алексић 7, Војиновић 7 (И. Николић), Јандрић 8.

СТАНИШИЋ: Рашета 7 (Молнар 6), Басарић 7, Кнежевић 7, М. Богуновић 7 (Вранковић), Матијаш 7 (Пуцар), Павин 7, Д. Богуновић 8, Ресановић 7, Ћук 7 (Станковић), Ердеи 7, Вујин 7.

У 5. минуту млади Јован Алексић играч Борца имао је колосалну шансу, али је слабо шутирао и шанса је пропала. Гости су се веселили у 18. минуту, пошто је капитен гостију Дамир Богуновић побегао својим чуварима и са 15 метара са леве стране погодио мрежу. Пет минута касније исти играч је из пенала повећао резултат.  Небојша Солдат је после једне гужве смањио резултат на 2:1 и то је било све у првом полувремену.

Домаћи играчи у другом полувремену све карте бацили на напад. То им се исплатило и преко Небојше Солдата су изједначили  резултат.  Гости су имали неколико опасних напада, али је завршница била траљава. Домаћи су дошли до победе преко Милоша Јандрића који је са 17 метара лобовао голмана Ивицу Милнара и донео свом тиму три бода.

Б. Гајић

Кордун - Задругар 2:1 (0:0)

КЉАЈИЋЕВО: Игралиште Кордуна, судија: Д. Шево (Челарево), стрелци: Марко Чекелиш у 47. и Л. Карас у 48. за Кордун, а Делија у 83. минуту за Задругар, Жути картони: П.Илић, Марко Чекелиш (Кордун).

КОРДУН: Королија, Шаула, Ковачић, Трбојевић (Поповић), Мацановић, Шамопјан, Марко Чекелиш, Анитић (Н. Секулић), Л. Карас (М. Секулић), П. Илић (Маћешић), Вуковић.

ЗАДРУГАР: Вајагић (Стефановић), Бечановић, Павков, Пејић, Делија, Радусин, Кончаревић (Ламош), М. Илић, Кања, Ранчић, Тасић.                            У дербију старих општинских ривала, минималној победи радовали су се фудбалери Кордуна. Таман су толико и бољи били од гостију из Српског Милетића.

Ђ. Шт.

Будућност (Г) - Раднички (Р) 2:0 (0:0)

ГЛОЖАН: Игралиште Будућности, судија: М. Мартиновић (Кљајићево), стрелци: Дамјановић у 50. и Ђокић у 80. минуту, жути картони: Адамек, Љубичић, Катјак, Дамјановић (Будућност), а Милуновић, М. Алексић, Марко Кесић, Прелић (Раднички).

БУДУЋНОСТ: Дукић, Бучик ,Љубичић, Јованов (Колар), Петровић, Поповић, Дамјановић, Царић (Катјак), Чипкар (Ђилас), Ђокиц (Молнар), Адамек (Захорец).

РАДНИЧКИ: Спасић, М. Алексић (Петровић), Милуновић (Нинков), Сантрач, Стојановић, Прелић, Кардинал (Игњатовић), Ј. Алексић, Милош Кесић, Марко Кесић, Петковић.

Нову победу у низу, на домаћем терену, овога пролећа остварили су фудбалери гложанске Будућности. Овога пута, савладали су врло добре Ратковчане.

Ђ. Шт

Борац (БГ) - Будућност (М) 3:2 (1:0)

БАЧКИ ГРАЧАЦ: Игралиште Борца, судија: Олујић (Кула), стрелци: А. Покрајац у 42. Илић у 57. и Иванић у 80. за Борац, а Кућенић у 48. Хајдуковић у 70. минуту за Будућност. Жути картони: Даутовић, Илић, Кртинић (Борац), Стоисављевић, Новаковић (Б удућност). Црвени картони: Илић (Борац), Новаковић (Будућност).

БОРАЦ: Не. Обрадовић 7, Личина 7 (Ковачевић 7), Субашић 7, Кртинић 7, Иванић 7, А. Покрајац 8, Илић 8, Ни. Обрадовић 7, Б. Покрајац 7 (Војновић), Радаковић 8, Даутовић 8.

БУДУЋНОСТ: Ђурковић 6, Радичић 8, Копања 7, Рађеновић 7, Буквић 7, Кућенић 8, Јурчевић 7, Новаковић, Зељко 7, Марчета 7 (Хајдуковић 7), Стоисављевић 7 (Вићентијевић).

Дуел две врло добре екипе донео је занимљиву и динамичну игру. Грачани су уложили и последњи атом снаге да би дошли до победе, у чему су и успели. Најлепши погодак постигао је Алекса Покрајац шутем са 15 метара када је погодио мрежу. У екипи домаћих истакао се експлозивни Илић који је доминирао тереном.

А. Чичић

Русин - БСК 3:0 (2:0)

РУСКИ КРСТУР: Игралиште Русина, судија: Б.Царић (Сомбор), стрелци: Кулић у 14., Сајанковић у 29. и Ђукановић у 72. минуту, жути картони: Павловић, Холик (Русин), а Станић (БСК).

РУСИН: Калинић, Павловић, Кочиш, Ланчужанин, Малацко, В. Вујовић, Ф. Вујовић, Холик (Чернок), Кулић (Ђуђар), Бранковић (Ђукановић), Сајанковић (Будински).

БСК: Немет, Стојаковић (Стоиљковић), Драговић (Д.Станковић), М. Божић, Зеленовић, Ђурић, Бељански, С. Станковић, Станић (Хинић), Дивљак, Медић (Н. Божић).

Фудбалери Русина оправдали су улогу фаворита, у којој нашли су се уочи почетка утакмице против Брестовчана. И, прекинули су серију својих лоших игара и резултата.

Ђ. Шт.

ЖАК - Будућност (П) 2:0 (0:0)

СОМБОР: Игралиште поред железничке пруге, судија: Н. Мудринић (Апатин),стрелци: Вулин 80. и Јовановић у 87. минуту, жути картони: Штимац (ЖАК), а Живић, Лекић, Ковачевић, Попов, Баћанов (Будућност).

ЖАК: Козлина, Милановић, Дабић, Сазданић, Банић, Пауновић, Хостиеславски (Буреш), Вулин (Крстић), Јовановић (Томашић), Терзија (Б.Тривуновић), Штимац.

БУДУЋНОСТ: Абаyић, Баћанов, Марић (Козомора), Кнежевић, Јелић (Дражић), Живић (Алимпић), Гајић, М Тривуновић, Црњански, Роквић, Ковачевић.

До финиша утакмице,Сомборци ломили су отпор фудбалера парошке Будућности.Нису”жаковци”искористили,чак и једанаестерац. А,онда у размаку од само седам минута, стигли су до убедљивог тријумфа.

Ђ. Шт.

ЖАК - Будућност (П) 2:0, Кордун - Задругар 2:1, Борац - Станишић 3:2, Будућност (Г) - Раднички 2:0, Русин - БСК 3:0, Омладинац - Тврђава 1:0, Борац (БГ) - Будућност (М) 3:2, Маглић - Полет 1:2, Кулпин - Славија 1:0.

1. Станишић      30     23     2      5      82:28        71

2. Будућ. (П)     30     18     4      8      62:32        58

3. Будућ. (М)     30     14     11     5      60:25        53

4. Русин    30     14     4      12              62:49       46

5. Борац (БГ)     30     13     6      11     53:50        45

6. ЖАК      30     13     5      12              50:41       44

7. Борац    30     13     5      12              47:51       44

8. Раднички       30     13     5      12     44:49        44