Сомборска лига: Крстурци прекинули низ Паланчана

​​​​​​​Русин - Стари град 1:1 (1:1)
lopta_u_mrezi_1

РУСКИ КРСТУР: Игралиште Русина, гледалаца:500, судија: Д. Панчић (Каравуково), стрелци: С. Кочиш (из једанаестерца) у 28. за Русин, а Влајић у 7. минуту за Стари град, жути картон: Гајдобрански (Стари град).

РУСИН: М. Нађ, А. Кочиш, Ланћужанин, Малацко (Катона, Харди), Б. Нађ, Сајанковић, О. Марковић (Чизмар), Бранковић, Ђукановић, С. Кочиш, Зарић.

СТАРИ ГРАД: Ђурковић, Рађеновић, Влајић, Гајдобрански (Јовицки), Марчета, Кнежевић, Миладиновић, Ђекић, Живић, Крстић, Ковачевић.

Успели су фудбалери Русина да прекину победнички низ лидера са табеле. Свака од екипа постигла је по један гол, а сваком од ривала припао је по бод. И то је и најреалнији крајњи исход.

Липар Тврђава 1:1 (0:1)

ЛИПАР: Игралиште Липара, гледалаца:150, судија: Н. Малбашић (Сомбор), стрелци: Лазић у 82. за Липар, а Гојић у 44. минуту за Тврђаву, жути картон: Марић (Тврђава).

ЛИПАР: С. Зракић, Ђукић, Честић (Марчетић, Лазић), Мијић, Басарић, Авдаловић,Лалић, Шеган, Новаков, Бановић, В. Зракић (Ковач).

ТВРЂАВА: Влајић, Девић, Милиновић, Вујиновић, Шећеров, Ерак, Марић (Соколовић), Божин (Продановић), Гојић, М. Агбаба, Салијевић (Дорошки).

Мало је недостајало па да фудбалери Липара, и у другом овосезонском окршају са Бачанима, остану празних шака. Овога пута, од минималног пораза спасио их је полетни Ненад Лазић.

Војводина - Оџаци 4:0 (3:0)

ТОВАРИШЕВО: Стадион СЦ Миладин Вујин, гледалаца:150, судија: М. Милешевић (Бачка Паланка), стрелци: Данијел Николић у 18. и 25. Г.Станојев у 33. и Т. Николић у 53. минуту, жути картони: Рамић, Г. Станојев (Војводина).

ВОЈВОДИНА (Т): Бугарски, Т. Николић, Рамић, Мустафовић, Д. Ранисављев, М. Ранисављев, Г. Станојев (Башић), Бојанић, Данијел Николић (Љ. Јованов), Танчић(Михајло), М. Станојев.

ОЏАЦИ: М. Николић, Пречанића, Васић, Дејан Николић, Кудузовић, Јовановић, Зорић, Богдановић, Илић, Ристић.

Нису превише напора уложили фудбалери товаришке Војводине да би сломили отпор десеткованих и подмлађених Оџачана.

Кулпин - ЖАК 4:1 (2:0)

КУЛПИН: Стадион Кулпина, гледалаца:150, судија: Ј.Јерчић (Кула), стрелци: Зорзић у 37., Бобот у 45. и Збучновић у 77. и 85. минуту за Кулпин, а Чичовачки у 55. минуту за ЖАК, жути картони: Бобот, Збућновић (Кулпин), а Бечановић, Хернаус (ЖАК)

КУЛПИН: А. Ђуга, Переза, Балевић, Анђић, Булатовић, Збућновић, Зорзић (Зорић), Коларски, Бобот, А. Хашка, Кајтез.

ЖАК: Тешић-Ђурић, Попов, Бечановић, Шимунов, Јока, Ковачевић, Хернаус, Фратрић, Чичовачки, Смиљановски, Вукелић.

Лако су фудбалери Кулпина сломили отпор сомборских „железничара”. Агилни Светозар Зорзић наговестио је убедљив тријумф домћег тима, а луцидни Бранислав Збућновић, са два прецизна хица, запечатио је судбину Сомбораца.

У међувремену, Александар Чичовачки постигао је почасни гол за индинспониране жаковце.

Будућност (П) - Херцеговац 1:4 (1:1)

ПАРАГЕ: Стадион Будућности, гледалаца:150, стрелци: Козомора (из једанаестерца) у 23. за Будућност, а Новчић (из једанаестерца) у 2., Рачић у 50. и 60. и В. Хрњез у 74. минуту за Херцеговац, жути картони: Котлаја, Козомора (Будућност), а Драшковић, Бабић (Херцеговац).

БУДУЋНОСТ (П): Котлаја, Јовић (Максимовић), Нешковић (Јанковић), Радомировић (В. Божин),Тури, Вјетровић, Алимпић, Лаћарак, Абаџић, Козомора, Моравац.

ХЕРЦЕГОВАЦ: Драшковић, Смајић, С. Хрњез, Родић, , Бабић (Адамовић), Вукосав, Тривуновић, В. Хрњез, Рачић, Новчић (Вујовић), Поткоњак (Ивеља).

На почетку другог полувремена, у игру ушао је искусни Ђорђе Ивеља и то донело је изразиту супериорност Гајдобрана у односу на фудбалере парошке Будућности. Уосталом, то потврђује крајњи резултат ове утакмице.

Крила Крајине - Борац (О) 2:1 (2:0)

БАЧКА ПАЛАНКА: Стадион СРЦ Тиквара, гледалаца:300, судија: С. Пилић (Кула), стрелци: Чешљевић у 9. и 30. минуту за Крила Крајине, а Поњевић у 57. минуту за Борац, жути картони: Медан, Зелинчевић, Вигњевић, Миличевић, Дувњак (Крила Крајине), а Максимовић, М. Јовановић, Вранац (Борац), црвени картон: М. Јовановић (Борац) у 90. минуту.

КРИЛА КРАЈИНЕ: Дражић, Вигњевић, Ступар, Дувњак, Медан, Зелинчевић, Чешљевић, Марковић, Пандуров (Лончаревић), Пилиповић (Тома), Дукић (Миличевић).

БОРАЦ (О): Ђукић, Лакатош, Поњевић (Попадић), Козомора, Вранац, Максимовић, Танкосић (Николић), Гајић (Јовић), Јандрић, М. Јовановић, Станишић.

Играло се са пуно темпа, жустрине, али и атрактивно. А све је зачињено с три поготка, а за нијансу успешнији и умешнији били су Бачкопаланчани.

Фудбалерима домаћега тима минималну, али потпуно заслужену победу обезбедио је виспрени Никола Чешљевић.

Припремио: Ђ. Штрбац

ПолетКула 3:0 (2:0)

СИВАЦ: Игралиште Полета, гледалаца педесетак. Судија: Мудринић (Апатин). Стрелци: Ромић у 3. и 33. и Плавшић у 48. минуту. Жути картон: Радуловић (Кула).

ПОЛЕТ: Ђуришић 7, Максимовић 7, М. Ракочевић 7, И. Ракочевић 8, Боснић 7, Бошковић 7, Ј. Чвокић -, (од 46. Плавшић 7 ), Зејак 7, Н. Чвокић 7, Пејановић 7 и Ромић 8 (од 70. Ђаковић -).

КУЛА: Радуловић 7, Јањић 6, Вуковић 6, Тапаи 6, Поповић 6, Златић 6, Митрић 6, Кукољ 6, Анђелковић 6, Бабић 6 и Гачевић 6.

Фудбалери Полета су трећом везаном победом знатно увећали своје шансе у борби за опстанак у Подручној лиги. Већ у 3. минуту искусни Радомир Ромић је лоб ударцем савладао истрчалог Радуловића. Пола сата касније исти играч, на додавање Игора Ракочевића, је прецизан са неких дестак метара. Коначан резултат поставио је Плавшић, пошто је у првом контакту са лоптом, у трећем минуту наставка  савладао гостујућег голмана.

Ђ. Бојанић

Раднички (Р) - Славија 0:2 (0:0)

РАТКОВО: Стадион Радничког, гледалаца 250, судија: Гајић (Бач). Стрелци: Батиница у 50. и Властислав Кухта у 74. минуту. Жути картони: Милан Мушикић (Раднички), а Тривуновић (Славија).

РАДНИЧКИ: Андријашевић 8, Милан Мушкић 7, Алексић 7, Петковић 7, Кувељић 7, Кардинал 6 (Миљан Мушикић 6), Лазаревић 6, Милуновић 6 (Нововић 6), Милојевић 6, Црњански 6 (Ивовић 6), Генић 7.

СЛАВИЈА: Брња 7, Стојанов 7, Бенка 7, Нимет 7, Ћорда 7, Ефенић 7, Властислав Кухта 8 (Котив), Петровић 7, Батиница 8 (Бабић), Кућењич 8 (Владимир Кухта), Тривуновић 8.

Гости су надиграли домаћина и заслужено носе бодове. У првом делу промашили су две повољне прилике и једном су погодили пречку. У наставку Ратковчани су наваљивали, али гости су из контранапада постигли врло лепе голове. Код резултата 1:0 за госте врло слаби судија Гајић није досудио два очигледна пенала за домаћина, и тако је утицао на резултат.

А. Чичић

Будућност (П) - Херцеговац 1:3, Липар - Тврђава 1:1, Раднички - Славија 0:2, Крила Крајине - Борац 2:1, Русин - Стари град 1:1, Војводина (Т) - Оџаци 4:0, Кулпин - ЖАК 4:1, Полет (С) - Кула 3:0.

1. С. град           23     15     5      3      56:11        50

2. Кр. Крајине    23     13     6      4      28:14        45

3. Славија         23     13     4      6      44:31        43

4. Русин            23     11     5      7      45:29        38

5. Војвод.(Т)      23     11     4      8      48:34        37

6. Борац             23     11     4      8      44:43        37

7. Херцеговац    23     10     5      8      30:35        35

8. Будућ. (П)      23     8      7      8      31:32        31