Сомборска лига: Крстурци преузели врх

Убедљивом победом над ЧСК -ом фудбалери Русина избили су на лидерску позицију на табели.
ПА/Радост фудбалера Русина у мечу са ЧСК Пивара

Русин - ЧСК Пивара 2:0 (1:0)

РУСКИ КРСТУР: Игралиште Русина, гледалаца 400, судија: Д. Митровић (Оџаци), стрелци: Ф. Вујовић (из једанаестерца) у 4. и Марковић у 77. минуту, жути картони: Ф. Вујовић, Малацко(Русин), а Правиловић, Перуновић, Небојша Загорчић (ЧСК Пивара).

РУСИН: Д. Кронић, С. Тома, А. Кочиш, Холик, В. Вујовић, Малацко, Ф. Вујовић, Н. Кулић (А. Тома), Ј. Кулић, Марковић, Сајанковић.

ЧСК ПИВАРА: В. Пилиповић, Правиловић (Вуловић), Панић (Сарачевић), Сикирић, Перуновић (Д. Илеш), Лакић (Сиљановски), Цицмил, Шовен, Марко Гајдобрански, Небојша Загорчић (Никола Загорчић), Д. Немет.

У четвртој утакмици за редом, голман Крстураца Дејан Кронић није савладан.

Ђ. Шт.

Борац (БГ) - Наша звезда 3:1 (1:1)

БАЧКИ ГРАЧАЦ: Игралиште Борца, гледалаца 70, судија: Цветићанин (Сомбор). Стрелци: Стојановић у 32. 55. и 90. за Борац, а Фамилић у 44. мин уту за Нашу звезду. Жути картони: Чепчија, П. Владислав (Наша звезда).

БОРАЦ: Игњатовић 7, Крнатић 7, Чутурило 7 (Ковачевић 7), Стојановић 9, А. Покрајац 7, Илић 7 (Мијатовић 7), Жегарац 8, Стокић 8, Б. Покрајац 7 (Иванић 7), Обрадовић 7, Даутовић 7.

НАША ЗВЕЗДА: Младеновић 7, Вулин 7, Чепчија 7, М. Владислав 7, Инђић 8, П. Владислав 6, Н. Ђокић 6 (Тегелтија 7), Лончаревић 6 (Зелен 7), Фамилић 7, Секеруш 6 (Карановић 7), В. Ђокић 7 (Сабо).

Сусрет је одлучио уиграни тандем Стокић-Стојановић. У првом полувремену домаћин је био бољи.  Гости су изједначили иу првом делу игре, после успшне контре. И у наставку гости су били бољи, али због себичности Петра Владислава нису повели, а онда је млади Стојановић постигао  још два гола.

А. Чичић

Будућност (П) - Хајдук (С) 1:1 (0:0)

ПАРАГЕ: Игралиште Будућности, гледалаца: 400, судија: Н. Манић (Каравуково), стрелци: Д. Кнежевић у 85. за Будућност,а Бајчев у 70. минуту за Хајдук, жути картони: Попов, З. Данилов, Д. Кнежевић, Н. Јелић (Будућност), а Смилановски(Хајдук).

БУДУЋНОСТ: Р. Абаџић, Попов, З. Данилов (С. Данилов), Мустафовић, Р. Пајкановић, Д. Кнежевић, Дујаковић (С. Јелић), А. Ковачевић, Н. Јелић (Живић), Дино Гајдобрански, Н. Ђокић.

ХАЈДУК: Д. Рашета, Борић, Пејић, Манчић, Ердеи, Пекез, Н. Ковачев (Сандић), Ф. Ковачев (Ожеговић), Стојшић, Бајчев, Смилановски.

После корнера у финишу утакмице сјајно реаговао је Драган Кнежевић и анулирао је минималну предност Стапараца.

Соко - ЖАК 2:1 (1:1)

НОВА ГАЈДОБРА: Игралиште Сокола, гледалаца: 100, судија: С. Митровић (Оџаци), стрелци: В. Тривуновић у 34. и М. Адамовић у 56. за Соко, а Хосциеславски(из једанаестерца) у 30. минуту за ЖАК, жути картони: М. Адамовић, В. Тривуновић, Драговић, Н. Црнчевић (Соко), а Гргић, Банић(ЖАК).

СОКО: Н. Црнчевић, Чолаковић, Драговић, Гушић, Тасовац, Дангубић (Стојановић), В. Тривуновић, Жарковић (Смајић), Нешковић, Шкорић, М. Адамовић.

ЖАК: В. Козлина, Гргић, Банић, Шимунов, Мацановић, Хосциеславски, Јовановић, Вулин (Миленковић), Опачић (Вујновић), Басарић (Царић), Дабић.

Искусни капитен Новогајдобрана Весељко Тривуновић постигао је еврогол са тридесетак метара. А у 62. минуту промашио је пенал.        Ђ.  Шт.

Будућност (Г) - Борац (О) 4:1(3:1)

ГЛОЖАН: Игралиште Будућности, гледалаца:300, судија: Н. Радун (Бачка Паланка), стрелци: Радојичић у 10. Адамек у 23. Медић у 35. и Жембери у 69. за Будућност,а Проле у 37. минуту за Борац, жути картони: Срнка (Будућност), а Миловац (Борац), црвени картон: Миловац (Борац) у 72. минуту.

БУДУЋНОСТ (Г): Д. Иванишевић, Бубњевић, Рис (Хуђан), Ралевић, Поповић (Папић), Жембери, Ђумић (Бучик), Срнка, Адамек, Попадић, Радојичић (Медић).

БОРАЦ: М. Ђукић, Миловац, Бељин, Д. Ковачевић (С. Станковић), Солдат, М. Козомора, Радивојков, С. Козомора (Накићевић), Алексић, М. Гајић, Проле.

Фудбалери гложанске Будућности оправдали су улогу  фаворита и декласирали подмлађене Обровчане.

Ђ. Шт.

ЦрвенкаЛипар 1:1 (0:1)

АПАТИН: Стадион Младости, гледалаца 200. Судија: Иванишевић. Стрелци: Чвокић у 54. за Црвенку а Јовановић у 35. минуту за Липар. Жути картони: Радмановић, Ма. Керекеш (Црвенка), Трешњић, Марчетић (Липар). Црвени картон: Ма. Керекеш (Црвенка) у 79. минуту.

ЦРВЕНКА: Гостовић 6, Петрић 6, Ми.Керекеш 6, Божичић 6 (од 61. Фаћол -), Чвокић 8, Суботић 7, Манојловић 7, Радмановић 6, Јовановић 6, Симић 6, Ма.Керекеш 6

ЛИПАР: Зракић 7, Ђукић 6, Мијић 6, Трешњић 7, Марчетић 7, Авдаловић 7, Лалић 6, Шеган 6, Ђоровић 6, Јовановић 7, Ћовин 7

Стадион Младости био је домаћин фудбалерима Црвенке, чији клуб одрађује две утакмице ван свог места због инцидената након утакмице са Стапарцима.

Липарчани су и након сусрета са Црвенчанима остали и даље непоражени. Иако су Липарци повели голом Јовановића у 35. минуту након ударца главом гости су у наставку посустали, што су домаћини искористили и изједначили. Из једног контранапада брзоноги Чвокић се ослободио двојице одбрамбених играча Липара и савладао голмана гостију Зракића.

Т. Јововић

Резултати:

Будућност (Г) - Борац (О) 4:1, Борац (БГ) - Наша звезда 3:1, Црвенка - Липар 1:1, Полет - Тврђава 2:0, Будућност (П) - Хајдук 1:1, Русин - ЧСК Пивара 2:0, Соко - ЖАК 2:1, Будућност (М) - Кордун 5:0.