СОМБОРСКА ЛИГА Кулпинци у надокнади до победе

Будућност (М)  - Кулпин 1:2  (0:1)
lopta

МЛАДЕНОВО: Игралиште Будућности, гледалаца: 300, судија: М. Дражић (Бачка Паланка) , стрелци: Јефтић (из једанаестерца)  у 89. за Будућност, а Ралевић у 26. и Мрђан (из једанаестерца)  у 91. минуту за Кулпин, жути картони: С. Попин, Икрашев, Бојан Тројановић (Кулпин).

БУДУЋНОСТ (М): Д. Бојанић, Марио Гајдобрански, В. Поповић, Лазаревић (Дукић), Марковић (Секулић), Вићентијевић, Зељко, Јевтић, Бељин (Проле), Н. Бошњак, Марчета (Буквић).

КУЛПИН: С. Попин, Ралевић, Б. Балиновић, Валентик, Икрашев, Мрђан, Бојан Тројановић, Бокан, Грујић, В.Тривуновић, Зелен.

У Хичкоковској завршници успешнији су били Кулпинци. Младеновљанима остаје да жале за бодом.

Борац (О) - Полет 6:1 (1:1)

ОБРОВАЦ: Игралиште Борца, гледалаца 250, судија: Н. Митровић (Кула), стрелци: Радивојков у 24. и 77. Н. Козомора у 56. и 85. Миловац у 80. Марковић у 60. (аутогол) за Борац. а А. Стошић у 33. минуту за Полет. Жути картон: Благојевић (Полет).

БОРАЦ: Клисарић 6, Влаисављевић 8, Гламочанин 7 (С. Козомора 7), Ковачевић 8, Вјетровић 8, Солдат 8, Радивојков 9 (Ћосић), Миловац 8 (Радман), М. Козомора 9, Станишић 8, Вулић 7.

ПОЛЕТ: Марковић 5, Благојевић 5 (Ђоревић), Миленковић 6, Ибрић 6, М. Стошић 7, Гојић 6, Гостовић 6, Стојковић 7, А. Стошић 7, Стаменковић 6, Јовчић 6.

Гости из Каравукова су само у првом полувремену успели да парирају домаћем Борцу. У другом делу домаћи су нападали, а плод такве игре су још пет голова у противничкој мрећи и тако нанели пораз гостима. Најлепши гол на утакмици Борац је постигао преко Милана Козоморе који је из слободног ударца са 25 метара скинуо паучину са гола гостију.

Б. Гајић

ЧСК Пивара - Будућност (П) 0:3 (0:1)

ЧЕЛАРЕВО: Стадион ЧСК Пиваре, гледалаца 150, судија: Зорана Мирковић (Богојево), стрелци: Вуковић у 32. и 73. и Гајдобрански у 61. минуту. Жути картони: Милошевић, Јованић (ЧСК Пивара).

ЧСК ПИВАРА: Танкосић, Ђумић, Милић, Милошевић, Ерак, Пилиповић (Мајсторовић), Илеш (Марковић), Миланов, Јованић, Кецман,Шовен.

БУДУЋНОСТ: Ивановић, Радаковић, Баћанов (Гајдобрански), Вуковић, Ковачевић, Н. Јелић (С. Јелић), Стојковић, Бајкановић, Тривуновић, Дорословац (Мустафовић), Петковић, Јандрић (Баланго).

Тим из Парага је рутинском игром стигао до нове победе овог пролећа. Ово је друга узастопна победа Паражана који полако хватају прикључак ка челној позицији. Два поготка је постигао искусни нападач гостију Срђан Вуковић.

С. Јовин

Крила Крајине - БСК 2:1 (1:0)

БАЧКА ПАЛАНКА: Стадион УСР Тиквара, гледалаца: 300, судија: Н. Малбашић (Сомбор) , стрелци: Радивојевић у 6. и Лучар у 81. за Крила Крајине, а Радаковић у 56.минуту за БСК.

КРИЛА КРАЈИНЕ: М. Чивчић, Ступар, Лучар, Медан, Радић, Зелинчевић, Радивојевић (Јовановић), Вујић, Шикман (Петковић), Будисављевић, Вјештица (Краљ).

БСК: Д. Лагунџин, М. Кораћ, Вејновић (Зеленовић), Божић, Радаковић, Стеван Ђурђевић, Бељански, Станковић (Саво Ђурђевић), Илић, Ј. Кораћ, Медић.

Када је, у финишу утакмице, млађани Добрислав Лучар постигао гол, онда свима лакнуло је у редовима домаћег тима. Минимална победа пулена тренера Милана Бељанског сасвим заслужена.

Русин - Будућност (Г)  1:3  (1:2)

РУСКИ КРСТУР: Игралиште Русина, гледалаца: 300, судија: Ј. Јериловић (Апатин), стрелци: Маројевић у 19. за Русин, а Тасић у 4. и у 35. и Жембери у 47. минуту за Будућност, жути картони: С. Тома, Павловић, Хрнчар, Чапко (Русин), а Сикимић, В. Хрње, Дувњак (Будућност).

РУСИН: М. Нађ, С. Тома, Холик, А. Кочиш (Хрњчар), Павловић, Маројевић, Сушић (Будински), Сајанковић (Кршић), Чапко (Шомођи), Јовановић, Чернок (Иличић).

БУДУЋНОСТ  (Г): Ђ. Крндија, Сикирић, В. Хрњез (Инђић), Леђанац, Лончар, Жембери, Кућенич (Семартонски), Тасић (Захорец), Немет, Дувњак, Срнка (Сарачевић).

Погодак луцидног Владимира Тасића у раној фази утакмице, као да је наговестио победу Гложанаца.

Соко - Раднички (Р) 1:5 (1:1)

НОВА ГАЈДОБРА: Игралиште Сокола, гледалаца: 200, судија: Л. Обрадовић (Кула) , стрелци: Ђурђев у 31. за Соко, а М. Агбаба у 45. Ефендић у 61. Гуглета у 64. Влајић у 72. и Алексић у 78. минуту за Раднички, жути картон: Гуглета (Раднички).

СОКО: Р. Рајшп, Чолаковић, Р. Стојановић (Јокић), Радаковић, Капетанов, Ђурица (Ратковић), Бајац, М. Адамовић, Ђурђев (Бакмаз), Грујић, Гушић (Борић) .

РАДНИЧКИ: М. Игњатовић, Алексић, Ефендић, В. Ђокић (Новаковић) , Кардинал, М. Агбаба, Влајић (А. Стојановић), Ћеран, Цветковић (Панић), Дакић, Гуглета (Н. Стојановић).

Убедљивој победи радовали су се Ратковчани.

Припремио:

Ђ. Штрбац

Кула - ЖАК 3:1, ЧСК Пивара - Будућност (П) 0:3, Борац (О) - Полет 6:1, Русин - Будућност (Г) 1:3, Будућност (М) - Кулпин 0:1, Црвенка - Липар 3:0, Соко - Раднички (Р) 1:5, Крила Крајине - БСК 2:1.

1. Кулпин  19     15     2      2      63:16        47

2. Будућ. (Г)      19     15     0      4      53:24        45

3. Будућ. (П)     19     13     5      1      52:13        44

4. Радн.(Р) 19     12     3      4      47:16        39

5. Борац (О)      19     10     4      5      30:24        34

6. ЖАК      19     9      4      6      25:29        31

7. Кр. Крајине   19     6      7      6      20:24        25

8. Липар   19     7      3      9      36:43        24