Сомборска лига: Лидер лако до бодова

Фудбалери лидера са табеле имали су теренску иницијативу, у већем делу утакмице.
Екипа Станишића

Кулпин - Станишић 0:2 (0:0)

КУЛПИН: Игралиште поред канала, судија: М. Олујић (Кула), стрелци: Ожеговић у 60.  и Д.  Богуновић у 62.  минуту.

КУЛПИН: Вућеновић, С.  Хаска, Станишић, Говорчин, Замфировић, Мрђан, Кајтез, Спевак, Влајнић, А.  Хаска, Секез.

СТАНИШИЋ: Рашета, Кнежевић, М.  Богуновић, Матијас, Павин, Д.  Богуновић, Станковић (Ердеи), Ресановић, Чук, Вујин, Ожеговић.

Створили су велики број повољних прилика, а искyристили су само две.

Ђ.  Шт.

Полет - БСК 2:0 (1:0)

КАРАВУКОВО: Игралиште Полета, судија: Малбашић (Сомбор), стрелци: Стојковић у 2.  и Јовчић у 89.  минуту.  Жути картони: Крстић, Стоиљковић, Алексић (Полет), Драговић, Веиновић (БСК).

ПОЛЕТ: Крстић 7, Алексић 7 (Јовчић 7), Н.  Миленковић 7, Дорословац 8, С.  Станковић 7, Ж.  Станковић 7, Р.  Миленковић 7, Стојковић 7 (Богдановић 7), Стоиљковић 8 (Стошић 7), Милуновић 8 (Малиновић), Никић 8.

БСК: Немет 7, Станић 6, Драговић 6, Зеленовић 7, Милошевић 7, Ђурђевић 6 (Божић), Станковић 7 (Мијатовић 7), Кораћ 8, Веиновић 7, Дивљак 6 (Бељански 7), Медић 7.

Домаћин је повео већ у 2.  минуту голом Стојковића, којега је проиграо Стоиљковић.  У 13.  минуту голман домаћих Крстић оборио је Кораћа у казненом простору, судија Малбашић свирао је прекршај на самој ивици шеснаестерца.  Гости су бурно протествовали.  До краја првог дела домаћин је пропустио још две прилике

У самом финишу капитен Богдановић је проиграо Стошића који је још лепше послужио Јовчића, који је из близинио потврдио победу.

А.  Чичић

Славија - Раднички 0:4 (0:0)

ПИВНИЦЕ: Стадион Славије, судија: Јериловић (Апатин), стрелци: Нововић у 50.  и 81.  Сантрач у 70.  и Милуновић у 72.  минуту.  Жути картони: Чвокић, Б.  Петоровић (Славија), Лазаревић, Гламочанин (Раднички).

СЛАВИЈА: Брња, Грња, Шустер, Винковић, Рогановић, Шмит, Чобрда (М.  Петровић), Б.  Петровић, Зејак (Кухта), Јушковић (Котив), Чвокић (Заскалицки).

РАДНИЧКИ: Ђокић, Милуновић, Лазаревић (Сантрач), Нововић (Петровић), Стојановић, Кардинал, Алексић, Гламочанин, М.  Кесић, Мир.  Кесић, Петковић.

Просечна фудбалкса утакмица у Пиницама где су гости славили убедљиввим резултатом

Ј.  Шустер

Будућност (М) - Тврђава 0:1 (0:1)

МЛАДЕНОВО: Игралиште Будућности, судија: У. Хорњак (Гајдобра), стрелац: Ралевић у 44.  минуту, жути картони: Ђурковић (Будућност), а Милиновић, Ралевић, Радаковић, Врацевиц, Огњановиц (Тврђава).

БУДУЋНОСТ (М): Ђурковиц, Меселњyија (Марчета), Копања, Рађеновић (Антонић), Буквић (Радишић), Кученић, Јурчевић (Стоисављевић), Новаковић, Зељко, Бошњак, Н.  Ковачевић (Зиројевић).

ТВРЂАВА: О.  Чучковић, Милиновић, Ђумић (Бундало), Шечеров, Радаковић, Чулибрк (Шомоши), М. Агбаба, Ралевић (Врачевић), Давидов, Вучић (Огњановић), Вранешевић (М. Ковачевић).

Гол одлуке постигао је виспрени нападач гостију Владимир Ралевић.  Ђ.  Шт.

Русин - Борац (О) 0:0

РУСКИ КРСТУР: Игралиште Русина, судија: Н.  Манић (Каравкуово), жути картон: Ф.  Вујовић (Русин).

РУСИН: Калинић, Коцић, Холик, Ланцужанин, В.  Вујовић, Павловић, Ф.  Вујовић (Ђукановић), Данојевић, Кулић, Бранковић (Ђуђар), Сајанковић (Чернок).

БОРАЦ: Ђукић, Лакатош, Гламочанин (Дробњак), Војиновић, Вјетровић, Солдат, Алексић (С. Јовановић), Гајић (Станковић), Јандрић, М. Јовановић, Николић.

У Руском Крстуру, стрелци претили су чорцима.  Голмани Јовица Калинић и Марко Ђукић, без већих потешкоћа, сацували су своје мреже.

Ђ.  Шт.

ЖАК - Будућност (Г) 5:0 (2:0)

СОМБОР: Игралисте поред железничке пруге, судија: С.  Митровић (Оyаци), стрелци: Терзија у 28, Дабић у 42.  Хостиеславски у 48.  Пауновић у 57.  и Мајски (аутогол) у 62.  минуту, жути картони: Ковачевић, Јовановић, Кнежевић (ЖАК), а Јакуш, Дамјановић, Ђокић (Будућност).

ЖАК: Козлина (Лагунyин), Дабић, Сазданић, Кнежевић, Штимац (Банић), Пауновић, Хостиеславски, Вулин (Гагић), Јовановић (Крстић), Милановћ, Терзија (Буреш).

БУДУЋНОСТ: Дукић, Петровић (Молнар), Бучик (Фабри), Јованов, Мајски, Поповић, Дамјановић (Колар), Јакуш, Чипкар (Ђумић), Ђокић, Ђилас.

У најбољој пролећној партији, фудбалери сомборског ЖАК-а декласирали су Гложанце.

Ђ.  Шт.

Резултати:

ЖАК - Будућност (Г) 5:0, Русин - Борац 0:0, Омладинац - Кордун 2:0, Борац (БГ) - Будућност (П) 1:0, Маглић - Задругар 1:2, Кулпин - Станишић 0:2, Славија - Раднички 0:4, Полет - БСК 2:0, Будућност (М) - Тврђава 0:1.