Сомборска лига: На дербију 1.100 гледалаца

У локалном дербију пред рекорднеим бројем гледалаца, само су недостајали голови, да утисак буде још повољнији.
Fudbal

Крила Крајине - Стари град 0:0

БАЧКА ПАЛАНКА:  Стадион „Славко Малетин Вава”, гледалаца 1.100, судија Томислав Мудринић (Бачка Плланка). Жути картони. Зелинчевић, Лончаревић, Марковић, Дувњак (Крила Крајине),  Гајдобрански (ОФК Стари град).

КРИЛА КРАЈИНЕ: Стојчевић 7, Вигњевић 7, Ступар 7  Дувњак 7, Дукић 7, Зелинчевић 7, Чешљевић 7, Марковић 7, Пандуров 7 (Париповић -), Плавански 8, Лончаревић 7 (Милићевић 7).

СТАРИ ГРАД: Бугарски 7, Трифуновић 7, Рађеновић 8, Влајић 7 (Митић -), Гајдобрански 7, Марчета 7, Кнежевић 7, Зељко 6 (Валентик -), Миладиновић 7 (Радић -), Гњатовић 7, Дмитровић 6.

Прву озбиљнију прилику имали су доимаћи.У 14. минуту након корнера покушао је Зелинчевић главом, али јелопта погодила спољни део мреже. Гости су покушали преко Влајића у 33. минуту, али је његов ударац са 17 метара зауставио, голман Крила Крајине Давид Стојчевић.

Прву прилику у другом полувремену имали су гости. Зељко је у 47. минуту изашао сам пред Стојчевића, али је слабо шутирао. У 55. минуту у најизгледниојој прилици на утакмици, Чешљевић са свега два – три метра није затресао противничку мрежу. Нову прилику пулени тренера Душана Бељанског, имали су у 71. минуту, али Лончаревоћ није био на висини задатка.

Нападач Старог града Миладиновић покушао је у 75. минуту, из слободног ударца али није био довољно прецизан.

Када се све сабере, чини се да је нерешен резултат и најреалнији исход ове утакмице, која ће пре свега бити упамћена по изузетно великом броју гледалаца, који нису незадоивљни, али ни презадовољни отишли са стадиона.

М. Ђ. Кременовић

Војводина - ЖАК 0:1 (0:1)

ТОВАРИШЕВО: Стадион СЦ Миладин Вујин, гледалаца:150, судија: Н. Шћепановић (Крушчић), стрелац: Никић у 33. минуту, жути картони: Вујановић, Г.Станојев (Војводина), а Бечановић, Ђукановић (ЖАК).

ВОЈВОДИНА (Т): Дукић, Т.Николић, Рамић, Мустафовић, Радаковић, М. Ранисављев, Г. Станојев, Цвијић (М. Станојев), Д.Николић, Вујановић (Бојанић), Танчић.

ЖАК: Молнар, Никић, Бечановић, Шимунов, Мацановић, Ковачевић, Хернаус (Ђукановић), Ненадић, Станковић (Асан), Тубић (Ђорђевић), Радусин.

Фудбалери товаришке Војводине, у већем делу утамице, имали су теренску иницијативу и стварали су шансе, али је мрежа Ивице Молнара остала нетакнута. С друге стране, сомборски „железничари”, углавном, су се определили за дефанзиву и, с времена на време, организовали су по неки контра напад. Из једне такве   контре, Младен Никић, резантним шутем са 18 метара, савладао је голмана Војводине Дејана Дукића.

Ђ. Шт.

Русин - Оџаци 3:0 (3:0)

РУСКИ КРСТУР: Стадион Русина, гледалаца:300, судија: Д.Шолаја (Обровац), стрелци: Веселиновић у 3. и 29. и Будимски у 26. минуту.

РУСИН: М.Нађ, Ланћужанин, Холик (Мањош), Б.Нађ, Сајанковић, Веселиновић (Боднар), Катона, Орос, Ђукановић(Д.Нађ), Будимски, Кочиш.

ОЏАЦИ: Кузмановић, Кања, Минчић, Медић, Николић, Петковић, Зорић, Велимировић (Фораи), Крстић, Пречаница, Богдановић.        У потпуности оправдали су Крстурци улогу фаворита, у утакмици против Оџачана. У ствари, фудбалерима Русина довољно било је мање од пола сата игре, па да отклоне и најмању дилему о победнику. Голмана гостију Ненада Кузмановића на капитулацију приморали су Дражен Веселиновић и Дејан Будимски, који су реализовали три филигрански прецизне акције свога тима.

Ђ. Шт.

Раднички (Р) - Борац 4:1 (1:1)

РАТКОВО: Стадион Радничког, гледалаца 100, судија: Петровић (Апатин), стрелци: Црњански у 31. и 79. Петковић у 86. и 89. за Раднички, а М. Јовановић у 17. минуту за Борац. Жути картони: Ј. Алексић, Мушикић (Раднички), Бошњак, Рамић, М. Јовановић, Драшко (Борац).

РАДНИЧКИ: Јовановић 7, М. Алексић 8, Петквић 8, Кесић 7, Ј. Алексић 7, Нововић 7 (Сантрач 7), Кувељић 7, Милојевић 7 (Виг 7), Црњански 9, Гвозденовић 7 (Ђокић 7), Мушикић 7.

БОРАЦ: Ђукић 7, Бошњак 7, Попадић 6 (Дробњак), Козомора 7, Рамић 6 (С. Јовановић 6), Танкосић 7, Драшко 7, Гајић 7 (Тркуља), М. Јовановић 7, Станишић 7, Максимовић 6.

Гости су били нешто бољи у првом делу, повели су лепим голом Јовановића после дуплог паса са Станишићем. У 31. минуту најбољи играч удакмице Дејан Црњачки шутирао са 20 метара, голман је лоше интервенисао и лопта је завршила у мрежи.

У финишу сусрета Ратковчанис у се разиграли и постигли три поготка. Прво је Црњански у 79. минуту довео у вођство, да би победу оверио Ненад Петковић са два поготка у року од три минута. Ратковчани су заслужено освојили бодове, а и гости су оставили солидан утисак.

А. Чичић

Кулпин - Кула 4:1 (0:0)

КУЛПИН: Стадион Кулпина, гледалаца: 200, судија: Н. Манић (Каравуково), стрелци: Попржен у 48., Миленковић у 62. и 70. и Зорзић у 82. минуту за Кулпин, а Давидовић у 65. минуту за Кулу.

КУЛПИН: А. Ђуга, Коларски, Попржен (Переза), Анђић, Миленковић, Трњанов, Булатовић (Урошевић), Збућновић (М. Џуга), С. Хашка, А. Хашка, Зорзић.

КУЛА: Миле Радуловић, Бодиш (Симић), Јањић, Гаћевић (Кукољ), Тапаи, Митрић (Поповић), Букејловић, Анђелковић, Вуковић, Давидовић, Стојанов.

ПОсле несадржајног првог полувремена, у Кулпину, на ред дошло је изузетно добар, интере-

сантан и головима зачињен други део сусрета. Остварили су фудбалери Кулпина убедљиву победу, која их је сместила у горњи део табеле. Очигледно, да ова екипа има потенцијала и за нешто боље.

Ђ. Шт.

Липар - Славија 1:1 (0:0)

ЛИПАР: Игралиште Липара, гледалаца 70, судија: Н. Стојчевић (Сомбор), стрелци: Новаков у 73. за Липар, а Кухта у 87. минуту за Славију. Жути картони: Новаков (Липар), Будић, Петровић (Славија).

ЛИПАР: Манојловић, Мијић, Марчетић, Авдаловић, Новаков, Бановић, Шеган (Басарић), Жарић, Поповић (Крупљанин), Ђукић (Зракић), Честић.

СЛАВИЈА: Брња, Будић (Милец), Бенка, Тривуновић, Ћорда, Котив, Кухта, Петровић, Батиница, Кучинић, Бабић (Нимет).

Велики проблем је био је јак ветар који је дувао током целе утакмице. Иначе, сама игра се одвијала на средини игралишта, Судија Стојчевић је оштетио гости са три једнаесерца, у првом делу када су домаћи играли два пута руком, а у другом када је Батаница срушен у шеснаестерцу домаћина .

Повели домаћи у 73. минуту после акције по левој страни, лопта је дошла до Новакова који је послао у мрежу. До изједначења је дошло у 87. минуту када је Трифуновић прошао неколико играча додао до Кухте коме није било тешко да смести у мрежу.

Ј. Шустер

Полет (С) - Херцеговац 2:3 (0:0)

СИВАЦ: Стадион Полета, гледалаца:150, судија: Н. Мудринић (Апатин), стрелци: Вукелић у 47. и М. Ракочевићу 90. за Полет, а Новчић у 70. (из једанаестерца), у 75. и 89. минуту за Херцеговац, жути картони: Комазец, И.Ракочевић, Пејановић, Илић, Перовић, М.Ракочевић (Полет), а Рачић , Бајчетић (Херцеговац).

ПОЛЕТ (С): Росић, Јанковић (Максимовић), Марковић (Ромић), Боснић, Плавшић, Илић, Перовић, Комазец, И.Ракочевић, Вукелић (М.Ракочевић), Пејановић.

ХЕРЦЕГОВАЦ: Драшковић, Поткоњак, Стојановић (Бајчетић), Вукосав, Солдо, Тривуновић (Ђурасовић), Јовановић, Рачић (Терзић), Новчић, В.Хрњез, Бабић.

Направили су велики резултатски преокрет и својеврсни спортски подвиг фудбалери гајдобранског Херцеговца, на гостовању у Сивцу. Јунак тријумфа је искусни Зоран Новчић , чији хет-трик је  главно обележје овога фудбалског надигравања.

Ђ. Шт.

Будућност (П) - Тврђава 1:1 (0:0)

ПАРАГЕ: Игралиште Будућности, гледалаца:200, судија: П. Вујић (Кула), стрелци: Секеруш у 85. за Будућност, а Крстић у 71. минуту за Тврђаву, жути картони: Човић, Д. Агбаба, Бадивук (Тврђава), црвени картон: Влајић (Тврђава) у 22. минуту.

БУДУЋНОСТ (П): Ђурковић, Попов (Секеруш), Лаћарак, Вјетровић, Тури, Живић, Поњевић, Вулић, Зец (Јанковић), Козомора, Јандрић.

ТВРЂАВА: Влајић, Девић, Бајић, Д. Агбаба, Баланго (Милиновић), Ђенадија, Шомоши, Крстић, М. Агбаба, Човић (Ерак), Бадивук.

Није се приметило се да Парожани безмало 70. минута имали играча више. Напротив, они морали су да се спашавају од минималног пораза. И, изборили су некако реми, у финишу меча. У ствари, стекао се утисак да су гости из Бача поседовали већу жељу за победом.

Ђ. Шт.

Полет (С) - Херцеговац 2:3, Кулпин - Кула 4:1, Војводина (Т) - ЖАК 0:1, Русин - Оџаци 3:0, Крила Крајине - Стари град 0:0, Раднички - Борац 4:1, Липар - Славија 1:1, Будућност (П) - Тврђава 1:1.