Сомборска лига: Настављена распродаја у Црвенки

Повели су гости у 26. минуту након центаршута Обрадовића, лопту је на петерцу дочекао Иванић и полуволејем матирао Поповића.
В. Јанковић / Моменат са утакмице у Купусини

ЦрвенкаБорац (БГ) 1:3 (1:1)

ЦРВЕНКА: Стадион „Милорад Џомба“, гледалаца 100. Судија: Десница (Апатин). Стрелци: М. Суботић у 32. за Црвенку  а Иванић у 26. и Ћук у 67. и 85. (из пенала) за Борац. Жути картони: Поповић, Трифуновић, Ј. Суботић, Ми. Керекеш, Бешић, М. Суботић, Ма.Керекеш (Црвенка), Покрајац, Ћук, Илић (Борац). Црвени картон: Милош Керекеш (Црвенка).

ЦРВЕНКА: Поповић 5, Трифуновић 6, Ј.Суботић 5 (од 90. Калезић -),  Ми. Керекеш 5, Бешић 5, Ми. Суботић 5 (од 86. Шакић -), Бабић 6, Матошевић 6, Ма. Керекеш 5 (од 74. Јањић -), Бошковић 6, Бакић 6

БОРАЦ: Марковић 6, Ивић 7, Чутурило 7, Зелић 7, Иванић 7(од 60. Илић -),  Покрајац 7, Жегарац 7, Ћук 8 (од 90. Крнатић -),  Стокић 7(од 64. Мијатовић -), Радаковић 7, Обрадовић 7

Изједначио је капитен М.Суботић евро - голом из слободоног ударца у 32.минуту. Црвенчани су у првих 15 минута наставка пропустили четити прилике, па су гости те промашаје умели да казне.  Ћук је са 30 метара погодио гол Поповића и по други пут довео госте у вођство.

Исти играч је са беле тачке био прецизан и поставио коначан резултат. Велику мрљу на ову утакмицу бацили  су домаћи играчи својим понашањем које није приличило играчима који бране боје Црвенке.

Т. Јововић

Раднички (С) - Раднички (Р) 0: 2 (0:1)

КУПУСИНА: Игралиште Партизана,гледалаца: 300, судија :Н. Малић (Бачка Паланка), стрелци: Гуглета у 28. и Стојановић у 55. минуту, жути картони: Јосић, Смилановски. Толић (Раднички,С), а Мирко Кесић, В. Ђокић, Прелић, Гуглета, Коцић( Раднички, Р)

РАДНИЧКИ (С): Јанковић, Вукадиновић, Лилић, Јосић, Лакић (Туркић), Микаћ, Јаноши (Бујак), Лукић (Толић), И. Петковић, Смилановски (Лујић), Пиплица (Радуловић).

РАДНИЧКИ (Р): А. Ђокић, Мирко Кесић, Н. Петковић, А. Милуновић (Коцић), Стојановић, В. Ђокић, Прелић, Гламочанин, Петровић (Спасић), Дакић, Гуглета.

Освојили су фудбалери ратковачког Радничког планирана три бода. Али, наишли су гости на неочекивано снажан отпор Сомбораца. Ипак, пресудио је квалитет.

Ђ. Шт.

Војводина (Т) - Борац (О) 1:1 (1:0)

ТОВАРИШЕВО: Стадион Војводине, гледалаца 300, судија: Тривуновић (Сомбор), стрелци: Милићевић у 16. за Војводину, а Станишић у 82. минуту за Борац. Жути картони: Дробњак (Борац). Црвени картон: Николић (Војводина).

ВОЈВОДИНА: Бугарски 7, Рамић 7, Николић 7, Тури 8, М. Ранисављев 7, В. Јованов 7, Стантић 7, Милићевић 8, Д. Ранисављев 7, Ненадић 7, Петковић 7 (Г. Станојев 7).

БОРАЦ: Крстић 7, Лакатош 7, Дробњак 7 (Попадић 7), Д. Баланго 7 (Станишић 8), Вјетровић 8, Вранац 7, С. Баланго 7, Гајић 7, Јандрић 7, Јовановић 7, Козомора 7.

Доста борбена утакмица комшија привукла је велики број гледалаца. Није било много голова, јер су одбране обавиле успешно задатке својих тренера. Прво су домаћи дошли до предности у 16. минуту.  Добру акцију са леве стране пратио је Александар Милићевић и са седам-осам метара сместио лопту иза леђа Борчевог голмана Немање Крстића. Гости из Обровца су изједначили резултат у финишу утакмице, када је резервиста Владимир Станишић искоса са леве стране са 16 метара погодио супротан угао голмана Бугарског.

Б. Гајић

Липар - Русин 1:4 (1:1)

ЛИПАР: Игралиште Липара,гледалаца:300, судија:М. Олујић (Кула), стрелци: Давидовић у 31. за Липар, а Холик у 38. Кулић у 48. Сајанковић у 75. и Сушић у 78.минуту за Русин, жути картони: Трешњић, Лалић (Липар), а С.Тома (Русин).

ЛИПАР: С. Зракић, Мијић (Г. Поповић), Басарић, Марчетић, Авдаловић, Ковач, Лалић (Тутић), Шеган, Новаков, Несторовић (Трешњић), Давидовић (Вуковић).

РУСИН: Кронић, С. Тома, А. Кочиш, Ланчужанин, В. Вујовић, Павловић, Ф. Вујовић (Медић), Холик (Рац), Кулић, Сушић, Чернок (Сајанковић).

Иако су фудбалери Липара веома добро отворили утакмицу са Русином, нису могли да избегну убедљив пораз. Гости су у другом полувремену поставили ствари на реалне основе.

Ђ. Шт.

Наша звезда - Кордун 3:2 (2:1)

СИЛБАШ: Игралиште Наше звезде, гледалаца 400, судија: Д. Митровић (Оџаци), стрелци: Лукић у 22. и Писарев у 29. (из једанаестерца) и у 64. за Нашу звезду, а Радусин у 18. минуту за Кордун,жути картони: Балиновић (Наша звезда), а Мацановић, Бечановић (Кордун).

НАША ЗВЕЗДА: Младеновић, Балиновић (Мајсторовић), М. Владисав (Панић), Вукосав, Инђић, П. Владисав, Грња (Мирков), Шовен, Писарев (Чубрило), Валентик, Лукић (Тодић).

КОРДУН: Зорић, Миле Чекелиш, Продановић, Чешновар, Мацановић, Бечановић, Марко Чекелиш, Градинац (Д. Шаула), П. Илић, Радусин, Ненадић.

Ђ. Шт.

Будућност (М) - Будућноаст (Г) 2:1 (0:0)

МЛАДЕНОВО: Игралиште Будућности, гледалаца300, судија: Н. Јакић (Бач),стрелци: Радичић (из једанаестерца) у 65., и Кућенич у 70. за Будућност (М), а Меселџија (аутогол) у 85. минуту за Будућност(Г).

БУДУЋНОСТ (М): Лугоња, Марио Гајдобрански, Ковачевић (Антонић), Радичић, Л. Копања, Дувњак, Зорић (Меселџија), Кућенич, Зељко, Бошњак (Стоисављевић), Гојић.

БУДУЋНОСТ (Г): Дубовски, Захорец, Љубичић, Папић, Јованов, Каћјак (Кришка), Ђилас, Јоксимовић, Станковић, Цампар, Јакуш.

Ђ. Шт.

ЖАК - Полет (К) 1:1 (0:0)

СОМБОР: Игралиште поред железничке пруге, гледалаца: 300,судија:С. Пилић(Кула),стрелци:Дабић у 83. за ЖАК, а Ф.Милуновић у 86. минуту за Полет, жути картони: Симунов, Видовић, Опачић, Нинковић, Сазданић(ЖАК), а Дорословац, Станисављевић, Огњеновић, Ј. Стојковић, С. Станковић (ПолетК).

ЖАК: Милошевић, Шимунов (Штимац), Дабић, Видовић, С. Тевановић, Банић, Пауновић, Хосциеславски, Нинковић (Сазданић), Лучић, В. Ковачевић (Опачић).

ПОЛЕТ (К): Ивановић, Алексић, Дорословац, С. Станковић, А. Стошић (Ј. Стојковић), Огњеновић, Миленковић, Станисављевић, М. Стошић (Ф. Милуновић), Никић (Анђелковић), Јовчић (Нововић).

Ђ.  Шт.

Резултати:

Раднички (С) - Раднички 0:2, Црвенка - Борац (БГ) 1:3, Војводина - Борац 1:1, Липар - Русин 1:4, ЖАК - Полет 1:1, Будућност (М) - Будућност (Г) 2:1, Братство - Будућност (П) 4:0, Наша звезда - Кордун 3:2.