Сомборска лига: Обровчани сигурни у Кулпину

​​​​​​​Кулпин - Борац (О)  1:5 (1:2)
fudbalska lopta

КУЛПИН: Игралиште Кулпина, гледалаца:150, судија: Р. Радановић (Бачка Паланка), стрелци: Лукић у 40. минуту за Кулпин, а Станишић у 18. и у 66., М. Јовановић у 21., Јандрић у 61. и Гајић у 80. минуту за Борац, жути картони: Куђерски, Ђ.Бургер (Кулпин), а С. Козомора, Лакатош (Борац).

КУЛПИН: Јурик , Моравек (Н. Николић), Бајац (Церовски), Куђерски, Живковић, Лукић, Д. Николић, М. Бургер, Шекез, Коларски, Ђ. Бургер.

БОРАЦ: Ђукић, Соколовић, Лакатош, С. Козомора, Вјетровић, Солдат, Баланго (Гламочанин), Гајић, Јандрић, М. Јовановић (Дробњак), Станишић (П. Козомора).

Обровчани су оправдали улогу фаворита.

Физички неспремни Кулпинци резерве кондиције брзо су истрошили.

ЖАК - Полет  (К) 1:4 (1:2)

СОМБОР: Игралиште ЖАК-а, гледалаца: 150, судија: П. Вујић (Кула), стрелци: Гагић у 4. за ЖАК, а Зец у 17.  и 55. Стојановић у 34. и Јовичић у 47. минуту за Полет, жути картони: Бачић, Момчиловић, Крстановић, Видаковић (ЖАК), а Анђелковић, Станковић, Алексић (Полет)

ЖАК: Додић, Гагић (Царић), Бошковић (Видаковић), Момчиловић, Мишковић, Лекај, Тркуља, Бачић, Ђенић (Берлековић), Б. Тривуновић, Крстановић.

ПОЛЕТ (К): Ивановић, Стојановић, Ивић, Б. Стојковић, Станковић, Анђелковић, Малиновић (Драгославац),  Алексић, Зец, Јовчић, Стоиљковић (Ј. Стојковић).

Брзим голом Уроша Гагића сомборски „железничари„ стекли су вођство које није дуго трајало. До краја првог полувремена ствари дошле су на своје реалне основе.

У другом делу утакмице, фудбалери из Каравукова су рутински привели утакмицу крају.

Тврђава - Будућност (П) 4:0 (1:0)

БАЧ: Игралиште Тврђаве, гледалаца:250, судија: С. Митровић (Одџаци), стрелци: Гојић у 18, Марчета (из једанаестерца) у 79, Ђенадија у 85. и М. Агбаба у 90. минуту, жути картони: Грмуша, Вујић (Тврђава), а Ловре, Гајић (Будућност).

ТВРЂАВА: Вук ВлајиЋ, ВујиЋ, ВујиновиЋ, Шомоши, Марчета, Гојић (Гламочанин), М. Агбаба, Ралевић, Грмуша (Милешевић), Николић, Малешевић (Ђенадија).

БУДУЋНОСТ (П): Вучинић, Јовицки (Јелић), Гајић,Стојанов, Ловре,Абаџић, Ерак, Нешковић, Вујасиновић (Немет), Козомора, Марић (Бачанов).

У 67. минуту утакмице у Бачу, у игру ушао је искусни „резервиста„ Тврђаве Цвијо Ђенадија. После тога, уследила је сјајна партија и фуриозна завршница фудбалера домаћег тима, који постигли су три експресна гола. На тај начин, Бачани стигли су и до треће убедљиве победе у новој сезони.

Кордун  - БСК 3:1 (1:1)

КЉАЈИЋЕВО: Игралиште Кордуна, гледалаца:200, судија: М.Боснић (Бачка Паланка), стрелци: Павловић у 20. Јововић у 48. и Чекелиш у

72. минуту за Кордун, а Кораћ у 14. минуту за БСК, жути картони: Богуновић (Кордун), а Савић, Чурћија, Кораћ (БСК), црвени картон: Богуновић (Кордун) у 71. минуту.

КОРДУН: Цурновић, Анитић, Н. Шаула (Трбојевић), Чесновар, Павловић, Милетић, Чекелиш, Богуновић, Завођа (Д. Шаула), Јововић (Грба), Чвокић.

БСК: Молнар, Станић, Вејиновић, Ђурђевић, Савић, Плавшић, Чурћија, Кораћ, Комазец, Салаи (Станковић), Данојевић.

Кренули су фудбалери Кордуна из минуса, у окршају за бодове са Брестовчанима.  Ипак, до краја утакмице Кљајичевљани успели су да направе резултатски преокрет. На тај начин екипа Кордуна прекинула је свој низ од два пораза

Маглић - Херцеговац 1:3 (1:0)

БАЧКИ МАГЛИЋ: Игралиште Маглића, гледалаца:200, судија: Д. Митровић (Оџаци), стрелци: Человски (из једанаестерца) у 45. минуту за Маглић, а Новчић (из једанаестерца) у 47. Дујаковић у 52. и Р.Тривуновић у 67. минуту за Херцеговац, жути картони: Сантрач, Прерадовић, Стоисављевић (Маглић), црвени картон: Сантрач (Маглић) у 60. минуту.

МАГЛИЋ: Радишић, Илић, Рупар, Крајновић, Стоисављевић, Прерадовић, Сантрач, Человски, Ландуп, Стјепановић, Зеленак (Јањатовић)

ХЕРЦЕГОВАЦ: Драшковић, Смајић, Лаћарак,Родић, Бабић,Вукосав (Данилов), Р. Тривуновић, Новчић, Поткоњак (М. Хрњез), С. Рачић, Дујаковић (Л. Рачић). Арбитар Дарко Митровић.

Судија је својим одлукама у другом полувремену, жестоко разљутио фудбалере и навијаче Маглића. Досуди је пенал за Гајдобране и поништио гол нападача домаћега тима Владимира Ландупа.

Русин - Војводина (Т) 4:0 (2:0)

РУСКИ КРСТУР: Игралиште Русина, гледалаца:300, судија: Н. Ђурђевић (Алекса Шантић), стрелци: Бранковић у 35., Д. Будински у 37. и у 89. и Давидовић (из једанаестерца) у 82. минуту, жути картон: Бугарски (Војводина).

РУСИН: М. Нађ, Веселиновић, Холик, Ланчужанин, Б. Нађ, Марковић, Давидовић, Ђукановић, Бранковић (Мањеш), Д. Будински, Ф. Вујовић.

ВОЈВОДИНА: Бугарски, Николић, Рамић, Мустафовић, Д. Ранисављев, М. Ранисављев, Г. Станојев (Субић), Дмитровић, Бојанић (М. Станојев), Вујановић, Вулић.

Напокон, фудбалери Русина обрадовали су своје верне навијаче.

Изузетно мотивисано ушли су Крстурци у окршај за бодове са Товаришанима, и у већем делу сусрета, деловали су веома надахнуто и моћно. С друге стране, гости су се представили  као екипа скромних могућности.

Припремио: Ђ. Штрбац

Раднички (Р) - Будућност (М) 3:2 (2:1)

РАТКОВО: Стадион Радничког, гледалаца 200, судија: Јериловић (Апатин), стрелци: Црњански у 37. и 80. и А. Милуновић у 40. за Раднички, Мишковић у 20. Велемир у 71. минуту за Будућност. Жути картони: А. Петковић, Кардинал, Лазаревић, Црњански (Раднички), Прошић, Ковачевић, Велемир, Кајтес, Зиројевић, Предојевић, Антонић (Будућност). Црвени картони: А. Милуновић (Раднички). Прошић

РАДНИЧКИ: Кузмановић 7, Алексић 7, Н. Петковић 8, Кесић 7, А. Милуновић 7, Нововић 7 (Милојевић 7), Кардинал 7 (Лазаревић 7), А. Петковић 8, Радојчић 7 (Кувељић 7). Црњански 9, С. Милуновић 7.

БУДУЋНОСТ: Лугоња 7, Прошић 6, Меселџија 7, Антунић 6 (Зиројевић 7), Бајић 6 (Стојисављевић 7), Копања 7, Јурчевић 7, Ковачевић 7, Бошњак 6 (Кајтес 7), Велемир 8, Мишковић 7.

У веома борбеној и динамичној игри домаћин је освојио бодове, сасвим заслужено. Најбољи актер Дејан Црњански је постигао два гола а истакао се и веома добром игром. Гости су оставили добар утисак.

А. Чичић

Раднички - Будућност (М) 3:2, Омладинац - Славија 1:3, Кордун - БСК 3:1, Русин - Војводина 4:0, Маглић - Херцеговац 1:3, ЖАК - Полет 1:4, Тврђава - Будућност (П) 4:0, Кулпин - Борац 1:5.

1. Борац             5      5      0      0      22:5  15

2. Херцеговац    5      4      0      1      11:5  12

3. Војводина      5      3      1      1      10:6  10

4. Тврђава         5      3      0      2      20:7  9

5. Будућност (М) 5      3      0      2      17:10        9

6. Кордун            5      3      0      2      10:5  9

7. Славија          5      2      2      1      12:7  8

8. Раднички       5      2      2      1      9:7    8