Сомборска лига: Обровчани срушили Стари град

Иако су гости из Бачке Паланке важили за фаворита у Обровцу су положили оружје.
Fudbal

Борац - Стари град 2:0 (1:0)

ОБРОВАЦ: Игралиште Борца, гледалаца 350, судија: Јериловић (Апатин), стрелац: Н. Николић у 30. и 54. минуту. Жути картони: Лакатош, Танкосић (Борац), Миладиновић, Радић, Јовицки (Стари град).-

БОРАЦ: Ђукић 8, Лакатош 8, Бошњак 8, Козомора 8, Максимовић 8, Гајић 8 (Пешут), Танкосић 8, Драшко 8, Н. Николић 9, М. Јовановић 8, Станишић 9.

СТАРИ ГРАД: Бугарски 7, Гајдобрански 7, Трифуновић 7, Рађеновић 7, Влајић 7, Марчета 7, Кнежевић 7 (Радић), Зељко 7, Дмитровић 7, Гњатовић 7 (Миладиновић), Јовицки 7.

Домаћи играчи су од првог минута играли полетно и агресивно, а плод такве игре је и вођство. Наиме, играчи Борца су извели по десној страни брзу акцију коју је крунисао центарфор Небојша Николић. Гости су у три маха запретили, али се одлични голман Борца Марко Ђукић није дао изненадити.

Утакмица је обиловала са много добрих акција са обе стране. Код домаћих се истицали Станишић и Максимовић и у нападу Јовановић и Николић. Друго полувреме је почело нападима гостију, али је одбрана Борца одолевала.

У 54. минуту Николић је после центаршута Јовановића главом закуцао лопту под пречку и поставио коначан и крајњи резултат од 2:0. Потпуно заслужена победа Борца.

Б. Гајић

Тврђава - ЖАК 2:2 (0:1)

БАЧ: Игралиште Тврђаве, гледалаца:200, судија: М. Радуловић (Црвенка), стрелци: Крстић у 57. и М. Агбаба у 63. за Тврђаву, а Шимунов у 33. и Вукмир (аутогол) у 90. минуту за ЖАК , жути картони: М.Агбаба, Влајић (Тврђава), а Мацановић, Халас (ЖАК).

ТВРЂАВА: Влајић, Малиновић (Салијевић), Бајић, Ерак, Баланго, Ђенадија (Вукмир), Шомоши, Крстић, М. Агбаба, Бадивук,Девић.

ЖАК: Молнар, Ђорђевић, Халас, Шимунов, Мацановић, Ковачевиç, Хернаус, Радусин, Станковић, Фратрић, Банда.

Налазили су се фудбалери Тврђаве надомак освајања три бода у надигравању са сомборским железничарима. У томе спречио их је  резервиста Александар Вукмир, који је, у финишу меча, постигао аутогол. На тај начин, Вукмир обезвредио је и учинак Бачана из претходног дела утакмице.

Ђ. Шт.

Раднички - Кулпин 1:5 (0:4)

РАТКОВО: Игралиште Радничког, гледалаца 50, судија: Вујић (Кула), стрелци: Ђокић у 78. за Раднички, Збучновић у 1. Зорић у 13. 34. и 57. Миленковић у 22. минуту за Кулпин.

РАДНИЧКИ: Јовановић 5, Радојичић 5, Петковић 6, Кесић 6, Алексић 5, Нововић 5 (Коцић 6), Кувељић 6, Кардинал 5 (Гвозденовић 6), Ђокић 6, Милојевић 5 (Сантрач 6), Виг 5.

КУЛПИН: А. Ђуга, Зорић 9 (М. Ђуга 7), Анџић 7, Миленковић 7, Трњанов 7, Булатовић 7, Збућновић 8 (Урошевић 7), С. Хашка 8 (Переза 7), А. Хашка 7, Попржен 7, Зорзић 7.

По кишовитом времену виђена је киша голова. Већ у 1. минуту гости су дошли у вођство голом Збучновића са 30 метара из слободног ударца. Гол је шокантно делова на одбрану домаћих а гости су до полувремена псотигли још три гола.

У наставку Ратковчани су успели да побољшају игру, али су промашли три прилике и успели преко Ђокића да постигну почасни погодак.

А. Чичић

Славија - Оџаци 2:1 (2:1)

ПИВНИЦЕ: Игралиште Славије, гледалаца 150, судија: Бохотка (Сомбор), стрелци: Милиец у 24. Бабић у 34. за Славију, а Петковић у 17. минуту за Оџаке. Жути картони: Петровић (Славија), Милчић, Петковић (Оџаци)

СЛАВИЈА: Брња, Заскалицки, Бенка, Милец, Ћорда, Котив (Нимет), Кухта (Будић), Петровић, Батиница, Кученић, Бабић (Бађински).

ОЏАЦИ: Кузмановић, Кања, Минчић, Медић, Николић, Петковић, Кудузовић, Зорић, Крстић, Анђелковић (Велимировић), Богдановић).

По хладном и кишовитом времену борбена утакмица у којој су домаћини извољевали победу. Слаби судија Бохотка је уносио нервозу својим одлукама.

Неочекивано у 17. минуту су повели гости Петковић је савладао голмана Брњу. У 24. минуту су Пивничани изједначили после корнера највише скочио Милец и погодио гол голмана Кузмановића. У 34. минуту је пала одлука, Кученић је шутирао, а голманКузмановић је одбио лопту, на коју је налетео Бабић и постигао погодак.

Ј. Шустер

Крила Крајине - Војводина (Т) 0:1 (0:0)

БАЧКА ПАЛАНКА: Стадион СРЦ Тиквара, гледалаца:200, судија: Д.Шолаја (Обровац), стрелац: Д.Николић у 69. минуту, жути картони: Дане Дукић, Пандуров, Вигњевић (Крила Крајине), а Пилиповић, Д.Николић (Војводина).

КРИЛА КРАЈИНЕ: Стојчевић, Вигњевић, Дане Дукић, Дувњак (Париповић), Медан, Зелинчевић, Чешљевић (Миличевић), Марковић, Пандуров, Плавански, Лончаревић.

ВОЈВОДИНА (Т): Дејан Дукић, Т.Николић , Рамић, Мустафовић, Радаковић, Цвијић (Михаило), Бојанић (М.Станојев), Пилиповић (Башиç), Д.Николић, Танчић, Д. Ранисављев.

Фудбалери Крила Крајине завршили су јесењи део првенства, управо, онако, како су га и започели - минималним поразом. У општинском дербију, Бачкопаланчани поражени су од Товаришана, који први део сезоне окончали су, баш, онако, како су и стартовали - победом.

Ђ. Шт.

Будућност - Кула 3:0 (1:0)

ПАРАГЕ: Игралиште Будућности, гледалаца:150, судија: Н. Стојчевић (Сомбор), стрелци: Лаћарак у 15., Јандрић у 64. и Козомора у 73. минуту, жути картон: Попов (Будућност).

БУДУЋНОСТ (П): Ђурковић, Попов, Лаћарак, Вјетровић, Тури, Поњевић, Јандрић (Марјанов), Данилов (Вулић), Алимпић, Козомора (Јанковић), Марић.

КУЛА: Радуловић, Бодиш, М.Јањић , Тапаи, Б.Јањић (Бабић), Митрић, Букејловић, Кукољ (Симић), Анђелковић, Давидовић, Вујовић (Поповић).

Фудбалери парошке Будућности обележили су ову утакмицу, док Куљани били су само просечни статисти. Доминацију Парозана оверили су Силбашанин Никола Лаћарак и Обровчани Милош Јандрић и Милан Козомора, који су постигли три ефектна гола и разгалили су срца навијача домаћег тима.

Ђ. Шт.

Липар - Полет (С) 2:2 (1:0)

ЛИПАР: Игралипште Липара, гледалаца: 150, судија: Р. Радановић (Бачка Паланка), стрелци: Лазић у 21. и Зарић у 87. за Липар, а Вукашиновић у 49. и Комазец у 89. минуту за Полет, жути картони: В.Зракић (Липар), а Боснић, М. Ракочевић, Вукелић, Ровчанин (Полет).

ЛИПАР: С. Зракић, Ђукић, Зарић, Мијић (Новаков), Басарић, Марчетић, Авдаловић, Коваћ, Лалић, В. Зракић (Г. Поповић), Лазић (С. Поповић).

ПОЛЕТ (С): Живковић, Зејак (Тешовић), Боснић (Калуђерски), Вукашиновић, М. Ракочевић, Јанковић (Чвокић), Ровчанин, Марковић, Вукелић, Ромић, Комазец.

Два су пута фудбалери Липара стицали предност од једног гола, међутим, упорни и, изнад свега, борбени Сивчани успели су у настојању да избегну пораз.

Ђ. Шт.

Русин - Херцеговац 3:0 (0:0)

РУСКИ КРСТУР: Игралиште Русина, гледалаца300, судија: Н.Манић (Каравуково), стрелац: Веселиновић у 70., 82. и  90. минуту, жути картони: Б. Нађ (Русин), а Терзић, Немет, В. Хрњез (Херцеговац).

РУСИН: М. Нађ, Веселиновић, Холик, Малацко, Ланчузанин, Орос (Будимски), Б. Нађ, Катона (Д. Нађ), Ђукановић, Чизмар (Боднар), Харди.

ХЕРЦЕГОВАЦ: Драшковић, Ђурасовић, Тасовац, В. Хрњез, Вукосав, Стојановић, Тривуновић, Терзић, Немет, Новчић, Телебак.

Читавих 70 минута Гајдобрани су се успешно бранили пред нападима фудбалера Русина. А, у току завршних двадесетак минута, искусни голман Херцеговца Боро Драшковић савладан је три пута. Свој први хет-трик, откако носи дрес Крстураца, забележио је млади Дражен Веселиновић, а искусни Срђан Ђукановић уписао је три асистенције.

Ђ. Шт.

Русин - Херцеговац 3:0, Крила Крајине - Војводина (Т) 0:1, Раднички - Кулпин 1:5, Липар - Полет (С) 2:2, Будућност (П) - Кула 3:0, Тврђава - ЖАК 2:2, Славија - Оџаци 2:1, Борац - Стари град 2:0.