СОМБОРСКА ЛИГА: Прелом ноге и општа туча

Војводина (Т) - ЖАК 1:1 (прекинуто у 40. минуту)
с

ТОВАРИШЕВО: Стадион СЦ “Миладин Вујин”, гледалаца:100, судија: С: Митровић (Оџаци), стрелци: Љ. Јованов у 26. за Војводину, а Лучић у 2.минуту за ЖАК.

ВОЈВОДИНА (Т): С. Јованов, Л. Бугарски, Рамић, М. Ранисављев, Субић, Марко Милованов, Љ. Јованов, Алекси, Т. Николић, М. Станојев, Танчић.

ЖАК: Д. Тумара, Басарић, Шимунов, Сазданић, Видовић, Пауновић, М. Јовановић, С. Тевановић, Вулин, Лучић, Опачић.

У току био је 40. минут када је фудбалер товаришке Војводине Срећко Танчић,на средини терена, брутално стартовао на искусног првотимца Сомбораца Страхињу Лучића и том приликом, нанео му двоструки прелом десне ноге. После тога, уследиле су немиле и неспортске сцене и општа туча између играча оба тима.

Убрзо у игралиште утрчала је група од десетак навијача домаће екипе, који су напали фудбалере ЖАК-а. Представник Војводине позвао је службу Хитне помоћи и полицију у Бачкој Паланци, чији представници су, недуго након позива, стигли.

Ваља истаћи, да је до тренутка прекида ово било право спортско и сасвим фер надигравање.Ништа није слутило да ће све то имати овакав епилог. Одавно се није догодило у Товаришеву да је неком од фудбалера било које екипе поломљена нога.

Ђ. Шт.

ЦрвенкаБудућност (М) 2:0 (1:0)

ЦРВЕНКА: Стадион Црвенке, гледалаца 250, судија: Дражић (Бачка Паланка). Стрелци: Јовановић у 4. и М. Суботић (из једанаестерца) у 52. минуту. Жути картони: Ма. Керекеш, Бабић, Трифуновић (Црвенка), Гојић (Будућност).

ЦРВЕНКА: Гостовић 8, Ј. Суботић 7, Ми. Керекеш 7 (од 83. Максимовић -), Чвокић 7 (од 76. Бакић -), М. Суботић 7, Божичић 7, Јовановић 8, Бошковић 7, Ма. Керекеш 7 (од 83. Калезић), Бабић 7 (од 76. Кончар), Трифуновић 7 (од 60. Шакић 7).

БУДУЋНОСТ: Лугоња 6, Гајдобрански 6, Пуђа 6, Ковачевић 6, Жељко 6, Лончаревић 6 (од 46. Прошић 6), Гојић 7, Бошњак 6, Бајић 6, Тегелтија 6 (од 74. Предојевић), Вићентијевић 7.

Фудбалери Црвенке су остварили  осму пролећну победу. Овог пута на свом терену савладали су госте из Младенова, головима Јовановића и капитена Милана Суботића и три кола пре краја првенства обезбедили опстанак.

Кренули су домаћи фудбалери  силовито ка голу гостију и већ од 4. минута повели. Бабић је упутио ударац, искоса, са леве стране, лопта се одбила од гостујућег голмана Лугоње, на њу је натрчао Јовановић и лопту упутио у празан гол. Црвенчани су дуплирали предност у 52. минуту након што је прецизним ударцем из слободног ударца  капитен М. Суботић савладао немоћног гостујућег голмана.

Т. Јововић

Полет - Будућност (Г) 1:2 (0:1)

КАРАВУКОВО: Игралиште “Златомир Стефановић – Злаја”, гледалаца 100, судија: Нађ (Руски Крстур). Стрелци: Стојковић у 75. за Полет, а Жембери у 21. и Малешевић у 58. минуту за Будућност.

ПОЛЕТ: Ивановић, Алексић, Милуновић, Дорословац, Анђелковић, Спасић, Гостовић, Стојковић, Миленковић, Стошић, Стаменковић.

БУДУЋНОСТ (Г): Дукић, Кађак (Јакуш), Будић (Кришка), Ђумић, Ралевић, Докић, Жембери, Дувњак, Ђилас (Царић), Бркљача, Малешевић.

Изненађење у Каравукову. Тим из Гложана је више желео победу и тако је стигао до злата вредних бодова у борби за опстанак.

Прва шанса гостију је претворена у погодак, стрелац је био Станислав Жембери који се у 21. минуту најбоље снашао у противничком шеснаестерцу и савладао голмана Ивановића. На почетку другог полувремена Петар Малешевић је удвостручио вођство.

Једини погодак за Полет постигао је млади Јован Стојковић у 75. минуту и на тај начин ублажио неочекивани пораз свога тима.

С. Јовин

Борац (БГ) - Наша звезда 1:1 (0:1)

БАЧКИ ГРАЧАЦ: Игралиште Борца, гледалаца око 100, судија: Олујић (Кула). Стрелци: Стокић у 64. (из пенала) за Борац, а Никић у 40. минуту (из пенала) за Нашу звезду. Жути картони: Ивић (Борац), а Грња (Наша звезда).

БОРАЦ: Игњатовић 7, Ивић 6, Чутурило 7, Зелић 6, Крнатић 6 (Загорац 6), Стокић 7, Илић 6 (Кртинић 6), Жегарац 7, Радаковић 7, Мијатовић 6 (Покрајац 6), Даутовић 7 (Обрадовић 7).

НАША ЗВЕЗДА: Остојић 8, Попов 6, Данилов 6, Ладислав 6, Вукосав 7, Валентик 6, Јелић 6, Грња 7, Карачоњи 6, Писарев (Никић 7), Мирков 6.

Ривали су приказали просечну игру. Гости су били нешто бољи у првом делу, када су дошли до вођства. У наставку су домаћи су кренули офанзивно, имали неколико прилика, али млади голман Остојић одрадио је посао врло добро. Млади судија Олујић олако је досудио пенале.   А. Чичић

ЛипарРаднички (С) 4:1 (2:0)

ЛИПАР: Игралиште Липара, гледалаца: 300, судија: Н. Јакић (Бач), стрелци: Честић у 2. Шеган у 7. Марчетић у 55. и Мијић у 58. за Липар, а Лукић у 56. минуту за Раднички, жути картони: Ђукић, Басарић (Липар), а Микац (Раднички).

ЛИПАР: С. Зракић, Ђукић, Честић (Вујовић), Мијић, Басарић, Марчетић, Авдаловић, Лалић, Шеган, Г. Поповић, Вуковић (З. Зракић).

РАДНИЧКИ (С): М. Јанковић Ристески, Рокнић, Вукадиновић, Микац, Јапунyић, Лујић, Зорица, Лукић, Туркић, Радуловић(Зетл).

Само с времена на време фудбалери Липара додавали су гас.И то било им је више него довољно да забележе убедљив тријумф над фењерашом из Сомбора. Ипак, и гости су искористили своју једну повољну прилику и постигли су почасни погодак.

Ђ. Шт.

Раднички (Р) - Братство 1:0 (0:0)

РАТКОВО: Стадион Радничког, гледалаца 150, судија: Цветићанин (Сомбор). Стрелац: Кардинал у 66. минуту.

РАДНИЧКИ: Спасић 7, Гуглета 6 (Трифуновић 7), Лазаревић 7, Кесић 7 (Радојчић 6), Сантрач 7, Стојановић 6, Кардинал 7, Гламочанин 6 (Петровић), Прелић 7, Дакић 7 (Ћеримовић), Милуновић 6 (Коцић).

БРАТСТВО: Ићитовић 7, Лазић 6, Перовић 6, Стојшић 6, Макар 7, Штрбац 7, Родић 6, Вукадиновић 6, Стојаковић 6, Крстић 6, Влајић 7.

Гости су наступили ослабљени. Ратковчани су то искористили и голом Михајла Кардинала освојили вредне бодове, за борбу за друго место. Утакмица је протекла веома фер и коректно.

А. Чичић

РусинБудућност (П) 5:0 (2:0)

РУСКИ КРСТУР: Игралиште Русина, судија: Д. Тривуновић (Сомбор), стрелци: Сушић у 18. и у 87.,Марковић у 15. и у 89. и Сајанковић у 76.минуту. жути картони:Чернок (Русин),а Д. Стојчевић, Роквић (Будућност).

РУСИН: Д. Кронић, Чернок, Д. Павловић (М. Иличић), В. Вујовић, Холик, Ф. Вујовић (Њаради), А. Тома (Зорић), Бранковић (Л. Иличић), Сушић, Марковић, Сајанковић.

БУДУЋНОСТ: Д. Стојчевић, Мустафовић, С. Марић, Д. Николић (Јелић), Радић, Гајић, Инђић, Дино Гајдобрански, С. Павловић, Роквић, Дујаковић.

Фудбалери Русина надмашили су Парожане  у свим елементима игре.   Ђ. Шт.

Борац (О) – Кордун 2:1 (1:1)

ОБРОВАЦ: Игралиште Борца, гледалаца: 300, судија: Д. Митровић (Оџаци), стрелци: Јандрић у 32. и Радивојков у 73. за Борац, а Милетић у 27. минуту за Кордун, жути картони: Обрадовић, Радивојков, М. Јовановић (Борац), а Чешновар (Кордун).

БОРАЦ: М. Ђукић, Солдат, Гламочанин, Вукојев, Вранац, Тури, Радивојков (Николић), М. Козомора, Јандрић, М. Јовановић, Миловац (Обрадовић).

КОРДУН: Ф. Пехиљ, Градинац, Продановић, Чешновар, М. Карас (Мишчевић), Марко Чекелиш, Милетић, Н. Секулић, Карагаћа (М. Секулић), Ненадић (Вила), С. Карас (Завођа).

Великом упорошћу и борбеношћу фудбалери обровачког Борца направили су резултатски преокрет. Успели су изабраници тренера Душка Зечевића да сломе изузетно снажан отпор гостију из Кљајићева.

Ђ. Шт.

Липар - Раднички (С) 4:1, Војводина - ЖАК 0:3, Црвенка - Будућност (М) 2:0, Раднички (Р) - Братство 1:0, Борац (БГ) - Наша звезда 1:1, Борац  - Кордун 2:1, Русин - Будућност (П) 5:0, Полет - Будућност (Г) 1:2

1. Братство        27     26     0      1      101:9        78

2. Раднички       27     18     4      5      58:29        58

3. ЖАК      27     17     5      5      58:19        56

4. Русин    27     17     1      9      60:39        52

5. Кордун  27     11     6      10     46:43        39

6. Борац (БГ)     27     11     6      10     37:50        39

7. Полет    27     11     5      11     52:36        38

8. Будућ. (М)     27     12     2      13     37:38        38