Сомборска лига: Ревија голова у Кулпину

Кулпин – Русин 2:7 (1:4)
Drugi gol Davidovica (Kulpin)

КУЛПИН: Игралиште Кулпина код канала; гледалаца: 40, судија Махотка (Сомбор). Стрелци: Губаш у 25. (из пенала), Н. Николић у 52. за Кулпин, а Давидовић у 15. (из пенала) 22., 29., 56. и 58. Ђукановић у 30.  и Боднар у 50. минуту за Русин.

КУЛПИН: Ђуга, Моравек, Бајац, Губаш, Лукић, Д. Николић, Младеновић, М. Бургер, Н. Николић, Радовановић.

РУСИН: М. Нађ, Веселиновић, Холик, Б. Нађ, Марковић (Боднар), Будински, Ђукановић (Ланчужанин), Давидовић, Ф. Вујовић (Харди), В. Вујовић, Бранковић.

Већ пре почетка утакмице могао са наслутити резултат тим пре што су домаћи на диван терен крај канала истрчали са само десеторицом играча. Гости из Руског Крстура су оправдали улогу фаворита и захваљујући високој победи презимиће на четвртој позицији.

Утакмицу је обележио петоструки стрелеац Дејан Давидовић. Серију је отворио у 15. минуту из казненог ударца после фаула над Марковићем у шеснаестерцу. Давидовић је у 22. минуту повисио на 2:0. Три минута касније на другој страни је фаулиран Небојша Николић па је Дамир Губаш са једанаест метара савладао капитена Русина Михајла Нађа. Расположени Давидовић је и трећи пут главом после корнера савладао Ђугу. Резултат првог полувремена поставио је Ђукановић у 30. минуту.

Голеада је настављена и у другом полувремену. Занимљиво је да су домаћи утакмицу завршили са седам играча, јер су игру пре времена напустили Радовановић, Лукић и Д. Николић, док је и Русин од 67. минута играо са десеторицом, без повређеног Б. Нађа, пошто је тренер Ранко Делић већ на полувремену извршио три измене.

Ј. Пуцовски

Будућност (П) - Омладинац (Б) 0:0

ПАРАГЕ: Игралиште Будућности, гледалаца:200, судија: Н. Манић (Каравуково), жути картони: Јелић, Бачанов, Максимовић (Будућност), а Терзија, Делија, Суботић, Немања Мијић, Сазданић (Омладинац).

БУДУЋНОСТ: Вучинић, Попов, Бачанов, Абадџић, Д. Агбаба, Гајић, Марић, Нешковић (Јовицки), Вујасиновић (Максимовић), Алимпић (Немет), Јелић.

ОМЛАДИНАЦ: Милошевић, Вукадиновић (Матић),Суботић, Богнар, Сазданић, Никола Мијић, Делија, Терзија, Немања Мијић, Томић, М. Мијић.

Прва утакмица за бодове између фудбалера парошке Будућности и буковачкога Омладинца завршена је најнепопуларнијим могућим резултатом. У већем делу сусрета, надметања одвијала су се у простору између два шеснаестерца, а повољних прилика није ни било. Стекао се утисак, да су  првотимци из Парага и из Буковца једва дочекали да се спусти завеса на јесењи део првенства и да оду на зимски одмор.

Херцеговац - Славија (П) 4:0 (1:0)

ГАЈДОБРА: Игралиште Херцеговца, гледалаца:300, судија: Д. Митровић (Оџаци), стрелци: Дујаковић у 20. и С. Рачић у 55., у 62. и у 77. минуту, жути картони: С. Рачић, Новчић, Вукосав, Лаћарак (Херцеговац), а Јушковић (Славија).

ХЕРЦЕГОВАЦ: Лукач, Лаћарак (Вујовић), С. Хрњез, Вукосав, М. Бабић, Поткоњак, В. Хрњез, Ивеља, С. Рачић, Дујаковић, Новчић (Смајић)

СЛАВИЈА (П): Р. Брња, Ђ. Бабић (Будић), Бенка, Јушковић, Чорда, Шмидт, Властислав Кухта (Котив), Маројевић, Лабуд Мушикић, Петровић, М. Тривуновић.

Убедљиви били су фудбалери гајдобранског Херцеговца у дуелу са Пивничанима. Мрежу гостију начео је виспрени Марко Дујаковић, да би, у другом делу утакмице, прорадио искусни интернационалац Стеван Рачић, који забележио  хет-трик. Овом победом, изабраници тренера Синише Станивука освојили су наслов јесењег првака у Сомборској подручној лиги.

ЖАК - Будућност (М) 0:4 (0:1)

СОМБОР: Игралиште ЖАК-а, гледалаца:150, судија: М. Радуловић (Црвенка), стрелци: Бошњак у 15., Буквић у 55., Баланго у 75. и Велемир у 80. минуту.

ЖАК: Тешић-Ђурић, Рашић (Крстановић), Вукас (Честнер), Дрезгић, Царић, Лекај, Б. Тривуновић, Берлековић (Видаковић), Бобан Савић, Бачић, Вулин.

БУДУЋНОСТ (М): Лугоња, Бајић, Меселџија (Буквић), Бошњак, Л.Копања (Кајтез), Антонић, Н. Копања, Ковачевић, Стојисављевић (Баланго), Предојевић, Велемир.

Поразом опростили су се Сомборци од својих највернијих фанова и спустили су завесу на једну од својих најслабијих полусезона у историји клуба. Изгубили су од фудбалера младеновљанске Будућности, који као да су успешно одрадили лакши тренинг. Искусни чувар мреже гостију Радивој Лугоња, ни у једном тренутку није озбиљно интервенисао. Ваља истаћи да је у 83. минуту меча, фудбалер Будућности Страхиња Предојевић био лош извођач једанаестерца, пошто је промашио гол Сомбораца.

Тврђава - Маглић 2:0 (2:0)

БАЧ: Игралиште Тврђаве, гледалаца:300, судија: М. Боснић (Бачка Паланка), стрелци: Малешевић у 15. и Шомоши у 41. минуту, жути картони: Грујић, Шећеров, Вук Влајић (Тврђава), а Человски, Рупар (Маглић), црвени картон: Шећеров (Тврђава) у 33. минуту.

ТВРЂАВА: Вук Влајић, Вујиновић, Шећеров, Шомоши, Марчета, Малешевић, М. Агбаба, Ралевић, Милешевић, Штрбац (Ђенадија), Грујић.

МАГЛИЋ: Радишић, М. Илић, Рупар, Стјепановић, Р. Дмитровић, Н. Ковачевић, Стојисављевић, Прерадовић, Человски (Тројановић), Богдан Михајлов (Јањатовић), Зеленак (Н. Илић)

Фудбалери бачке Тврђаве нису имали лак посао у окршају за бодове са упорним и борбеним Маглићанима. Ипак, забележили су Бачани и осми тријумф ове јесени, пошто су Петар Малешевић и Борић Шомоши постигли ефектне голове. Више од полувремена домаћа екипа играла је са играчом мање, пошто је Тихомир Шећеров зарадио два жута картона.

ВојводинаБСК 2:0 (прекинуто у 12. минуту)

ТОВАРИШЕВО: Стадион СЦ Миладин Вујин, гледалаца:150, судија: Н. Малбашић (Сомбор), стрелци: Д. Ранисављев у 7. и М. Дмитровић у 9. минуту.

ВОЈВОДИНА (Т): В. Бугарски, Рамић, Мустафовић, Тури, М. Ранисављев, Вулић, М. Дмитровић, Вујановић, Д. Ранисављев, Субић, Вучић.

БСК: Косовац, Метић, Д.Станковић, Бељански, Божић, Молнар, Салаи.

У Товаришеву, крај утакмице уследио је одмах у њеној почетној фази. Експресно, нападачи Душан Ранисављев и Милован Дмитровић савладали су голмана Брестовчана Душана Косовца и, недуго после тога, није више било фудбала. У 12. минуту сусрета, „повредио” се један играч гостију, тако да БСК остао је са шесторицом првотимаца на терену. Сходно пропозицијама, сомборски арбитар Немања Малбашић морао је да означи завршетак меча.

Припремио: Ђ. Штрбац

Црвена звезда - Делија 3:0 (2:0)

РУСКО СЕЛО: Стадион Црвене звезде, гледалаца 100, судија: Марков (Зрењанин), стрелци: Савичић у 2. Миладинов у 28. (из пенала), Гуцул у 90. минуту.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Максић 7, Савичић 7, Н. Ољача 7, Попесков 8, Пашић 7 (Микалачки), Перовић 7, Петровић 7 (Кнежевић), А. Ољача 7 (Недић 7), Миладинов 7, Узул 7, Гуцул 7.

ДЕЛИЈА: Бадрљица 6, Ђукић 6, Мицин 6, Тот 6 (А. Степанчев), М. Степанчев 6, Миладинов 7, Н. Симић 6, Д. Симић 7, Барбат 7, Челекетић 6, Кричковић 7.

Домаћин је без већих проблема савладао госте из Мокрина. Играли су Рускоселци добро, а најбољи играч на терену млади Попеску три пута је гађао гол, али лопта није хтела у мрежу.

Гости су у другом делу добро отворили утакмицу, створили су неколико шанси, али млади голман Рускоселаца Максић није дао да се изненади. Тако су се Рускоселци од првог дела првенства тријумфом опростили од својих верних навијача.

М. Рачић

Борац - Кордун 4:1 (0:0)

ОБРОВАЦ: Игралиште Борца, гледалаца 250, судија: П. Вујић (Кула), стрелци: Максимовић у 50. (из пенала), Станишић у 68. Цимеша у 75. (ауготол), а Станишић у 85. за Борац, а Јововић у 57. минуту за Кордун. Жути картони: Поњевић, Баланго, Лакатош, Максимовић (Борац), Цимеша, Чекелиш, Јововић (Кордун).

БОРАЦ: Ђукић 7, Максимовић 8, Лакатош 8, С. Козомора 8, Вјетровић 8, Солдат 8 (Гајић 7), Баланго 7 (Гламочанин), Поњевић 8, Јандрић 7, М. Јовановић 9, Станишић 8 (С. Јовановић).

КОРДУН: Мишчевић 6, Грујин 6, Поповић 6, Цимеша 6, Чесновар 6 (Вила 6), Милетић 6, Чекелиш 6, Богуновић 6, Медаковић 6, Јововић 8, Чвокић 7.

Чврсту одбрану фудбалера Кордуна домаћи играчи су пробили тек у другом полувремену. Играчи Борца били су бољи, и само су се чекали голови. Александар Поњевић је у 30. минуту уздрмао пречку.

Домаћи играчи су повели из пенала, пошто је један играч Кордуна лопту зауставио руком. Најопаснији играч гостију Лука Јововић је изједначио резултат. Од тада на терену постојао само један тим Борца који су брзим акцијама створили доста шанси. Владимир Станишић је у 68. минуту довео у вођство домаће, а само неколико минута касније капитен гостију Марко Цимеша аутоголом повећао вођство Борца. Тачку на победу Обровчана ставио је капитен домаћих Миодраг Јовановић.

Б. Гајић

Полет - Раднички 0:1 (0:1)

КАРАВУКОВО: Игралиште Полета, гледалаца 100, судија: Ђурђевић (Алекса Шантић), стрелац: Нововић у 27. минуту. Жути картони: Алексић, Ивановић, Стојковић (Полет), Ф. Милуновић, А. Милуновић, А. Петковић, Кузмановић (Раднички).

ПОЛЕТ: Ивановић 8, Алексић 7, Анђелковић 7, Дорословац 6 (А. Стошић 6), С. Станковић 8, Ж, Станковић 8, М. Стошић 6, Јовчић 7, Зец 6 (Стојковић 6), Богдановић 7, Стојиљковић 6.

РАДНИЧКИ: Кузмановић 8, Ф. Милуновић 7, Лазаревић 8, А. Милуновић 7 (Коцић 7), Сантрач 7 (Милојевић 7), Нововић 8, Кувељић 7, А. Петковић 7, Алексић 7, Мир. Кесић 8 (М. Кесић), Н. Петковић 8.

Општински ривали приказали су борбену игру, али не много квалитетну. Ратковчани су за нијансу били бољи и заслужено су однели бодове. Одлучујући гол постигао је Нововић, после проигравања Ненада Петковића.

Домаћин је могао до изједначења, али Немања Зец није искористио оправдано досуђени пенал. Треба напоменути да су голмани обе екипе били врло сигурни.

А. Чичић

ЖАК - Будућност (М) 0:4, Тврђава - Маглић 2:0, Кулпин - Русин 2:7, Борац 46 - Кордун 4:1, Будућност (П) - Омладинац 0:0, Полет - Раднички 0:1, Херцеговац - Славија 4:0, Војводина - БСК 3:0.

1. Херцеговац        15     12     1      2      43:12        37

2. Војводина           15     11     2      2      42:18        35

3. Борац                  15     10     2      3      47:21        32

4. Русин                  15     9      2      4      48:26        29

5. Раднички            15     9      2      4      33:16        29

6. Славија 15     8      3      4      39:18        27

7. Кордун  15     8      2      5      32:19        26

8. Будућност (М)        15     7      3      5      37:19        24